Słoweńska spółka wchodzi na polski rynek energii

opublikowano: 30-08-2019, 13:51

Słoweńska Resalta ogłosiła wejście na polski rynek energii poprzez joint venture z polskim Luneos, którego szefem jest Zbigniew Prokopowicz, były prezes Polenergii, donosi Balkan Green Energy News.

- Joint venture połączy mocne strony obu firm w celu realizacji ambitnych projektów w Polsce, ze szczególnym naciskiem na wytwarzanie ciepła i energii w segmencie przemysłowym. Specjalistyczna wiedza Resalta i wcześniejsze doświadczenie w takich projektach, w połączeniu ze znajomością polskiego rynku przez Luneos, pozwolą obu firmom rozwinąć działalność i zaoferować klientom szersze portfolio usług i rozwiązań – głosi komunikat Resalty.

Zbigniew Prokopowicz
Zobacz więcej

Zbigniew Prokopowicz fot. Marek Wiśniewski

Prezes spółki, Luka Komazec podkreśla, że Polska jest jednym z największych rynków w Europie i Resalta wierzy w jego potencjał w rozwoju efektywności energetycznej i energii odnawialnej.

Polska jest dziewiątym rynkiem, na którym działać będzie Resalta. Oprócz Słowenii, jest także w Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Włoszech, Czarnogórze, Serbii i Północnej Macedonii. 

Resalta współpracuje z prywatnymi i publicznymi firmami w sprawie finansowania, projektowania i realizacji projektów, których celem jest redukcja konsumpcji energii i obniżenie emisji CO2. Słoweńska spółka chwali się, że zrealizowała 180 projektów dla ponad 120 klientów.

— Głęboko wierzymy w trendy związane z transformacją energetyczną oraz w to, że jest to biznes przynoszący pieniądze — mówił rok temu Pulsowi Biznesu Zbigniew Prokopowicz, prezes Luneos.
 .

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, balkangreenenergynews.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy