Słupska strefa przyspiesza

Czerwiec to dobry miesiąc na wydawanie zezwoleń. Dostały je już trzy firmy, wkrótce dostaną kolejne trzy.

Jeszcze niedawno Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna miała na koncie jedno zezwolenie. Dziś ma cztery, a do końca miesiąca zapowiada siedem. — Wydaliśmy właśnie zezwolenia firmom Recyclon i Q4SASH Windows, które inwestują w Koszalinie. Recyclon wyda 7,6 mln zł na zakład produkcji regranulatu z odpadów tworzyw sztucznych, który jest zamiennikiem droższego surowca z ropy naftowej w rafineriach. Zatrudni ponad 40 osób. Q4SASH Windows rozbudowuje fabrykę stolarki drzwiowej i okiennej, która dotychczas kosztowała 6 mln zł. Firma wyda jeszcze 1,75 mln zł, a zatrudnienie przekroczy 80 osób — mówi Mirosław Kamiński, prezes słupskiej strefy.

W ubiegłym tygodniu zezwolenie, również w Koszalinie, odebrała Fabryka Guzików Mucha, która wyda 1,5 mln zł i stworzy 15 miejsc pracy.

Podstrefa w Koszalinie została utworzona w 2003 r. na 22 ha. Dziś zajmuje 150 ha, a działające tu firmy zainwestowały prawie 270 mln zł i zatrudniają 1,3 tys. osób.

— W czerwcu wydamy jeszcze trzy zezwolenia, dwa w Koszalinie, a jedno dla firmy, która zbuduje centrum logistyczne w Słupsku — zapowiada Mirosław Kamiński. W ubiegłym roku słupska strefa wydała 10 zezwoleń, w których firmy obiecały 85 mln zł i 618 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Słupska strefa przyspiesza