Słupska strefa przyspiesza

opublikowano: 22-06-2017, 22:00

Czerwiec to dobry miesiąc na wydawanie zezwoleń. Dostały je już trzy firmy, wkrótce dostaną kolejne trzy.

Jeszcze niedawno Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna miała na koncie jedno zezwolenie. Dziś ma cztery, a do końca miesiąca zapowiada siedem. — Wydaliśmy właśnie zezwolenia firmom Recyclon i Q4SASH Windows, które inwestują w Koszalinie. Recyclon wyda 7,6 mln zł na zakład produkcji regranulatu z odpadów tworzyw sztucznych, który jest zamiennikiem droższego surowca z ropy naftowej w rafineriach. Zatrudni ponad 40 osób. Q4SASH Windows rozbudowuje fabrykę stolarki drzwiowej i okiennej, która dotychczas kosztowała 6 mln zł. Firma wyda jeszcze 1,75 mln zł, a zatrudnienie przekroczy 80 osób — mówi Mirosław Kamiński, prezes słupskiej strefy.

W ubiegłym tygodniu zezwolenie, również w Koszalinie, odebrała Fabryka Guzików Mucha, która wyda 1,5 mln zł i stworzy 15 miejsc pracy.

Podstrefa w Koszalinie została utworzona w 2003 r. na 22 ha. Dziś zajmuje 150 ha, a działające tu firmy zainwestowały prawie 270 mln zł i zatrudniają 1,3 tys. osób.

— W czerwcu wydamy jeszcze trzy zezwolenia, dwa w Koszalinie, a jedno dla firmy, która zbuduje centrum logistyczne w Słupsku — zapowiada Mirosław Kamiński. W ubiegłym roku słupska strefa wydała 10 zezwoleń, w których firmy obiecały 85 mln zł i 618 miejsc pracy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Słupska strefa przyspiesza