Amadeus, Conferma, ING Bank Śląski oraz MasterCard udostępniły Billback, pierwszą w Polsce usługę, która umożliwia firmom i biurom podróży automatyczne rezerwowanie i opłacanie noclegów hotelowych dla podróżujących służbowo pracowników.
Rezerwacji Billback dokonuje się z wykorzystaniem wygenerowanego, unikalnego dla danej transakcji numeru wirtualnej karty płatniczej, która jest powiązana z kartą płatniczą MasterCard wydaną dla firmy, która dokonuje rezerwacji.
Billback ma nie tylko usprawnić pracę firm związaną z raportowaniem i księgowaniem, ale również zmniejszyć nadużycia. Automatyzacja płatności ma być również korzyścią dla hoteli czy biur podróży. — Możliwość lepszej obsługi większej liczby klientów korporacyjnych w krótszym czasie oznacza niższe koszty agentów turystycznych oraz to, że dzięki innowacji technologicznej zyskują oni przewagę konkurencyjną — mówi Paweł Rak, dyrektor generalny Amadeusa na Polskę.