Smartfonowa konsumpcja

opublikowano: 03-01-2018, 22:00

W ciągu ostatnich dwóch lat co trzeci Polak zaciągnął pożyczkę bądź kredyt

W ciągu ostatnich dwóch lat co trzeci Polak zaciągnął pożyczkę bądź kredyt — wynika z badań przeprowadzonych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie firmy pożyczkowej Profi Credit. Pożyczone pieniądze najczęściej wydał na zakup sprzętu elektronicznego lub sprzętu gospodarstwa domowego. Takie preferencje zadeklarowało czterech na dziesięciu ankietowanych (badanie przeprowadzono na próbie 956 osób w wieku 18-65 lat z możliwością wielokrotnego wyboru odpowiedzi).

— Wśród sprzętów RTV/AGD, które kupujemy na raty, od lat niezmiennie królują telefony i komputery. To urządzenia, bez których obecnie ciężko funkcjonować, wymieniane częściej niż samochód czy mieszkanie, dlatego właśnie na nie najczęściej zaciągamy zobowiązanie finansowe — mówi Jarosław Czulak, dyrektor marketingu w firmie Profi Credit. Przed zaciągnięciem zobowiązania 53 proc. osób dokładnie analizuje swoje wydatki. Im są starsze, tym częściej kalkulują, czy stać je na kredyt bądź pożyczkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Smartfonowa konsumpcja