Sms-em za parking

opublikowano: 17-08-2009, 09:17

Możliwość wnoszenia opłaty za parkowanie w płatnej strefie sms-ami - na wzór już kilku polskich miast - od poniedziałku wprowadza Częstochowa.

To rozwiązanie ma zmniejszyć problem dostępności kart postojowych, na co skarżyli się dotąd częstochowscy kierowcy.

Do tej pory kierowcy parkujący w centrum miasta musieli kupować specjalne karty postojowe - w kioskach ruchu lub urzędach pocztowych. Teraz - o ile wcześniej zaopatrzą się w bezpłatny czip identyfikacyjny naklejany na szybie wewnątrz samochodu i zarejestrują się (też sms-em) w systemie - po zaparkowaniu wysyłać będą dwie krótkie wiadomości - na początek i koniec postoju.

Opłaty za parkowanie wynoszą: 1,3 zł za pół godziny, 2 zł za pierwszą godzinę, 2,4 zł za drugą, 2,8 zł za trzecią i 2 zł za czwartą i kolejne.

System sms-owy jest wprowadzany równolegle z dotychczasowym - kart parkingowych. Kara za nieopłacone parkowanie wyniesie nadal 50 zł. Prócz Warszawy, Gdyni i Włocławka podobne systemy sms-owych opłat za parkowanie działają w Polsce m.in. w Ostrowie Wielkopolskim i Tarnowie. (PAP)

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Sms-em za parking