Śnieżka Ukraina wznowiła działalność

  • PAP
opublikowano: 11-04-2022, 18:04

Śnieżka Ukraina, spółka z grupy Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka po czasowym ograniczeniu działalności operacyjnej w związku z sytuacją na terytorium Ukrainy w poniedziałek ją wznowiła - poinformowała w poniedziałkowym komunikacie Śnieżka.

Spółka poinformowała o podjęciu przez dyrektora generalnego Śnieżki-Ukraina decyzji o przywróceniu od poniedziałku działalności operacyjnej w tej spółce.

Dodano, że zakład produkcyjny spółki Śnieżka-Ukraina nadal znajduje się poza aktualną strefą działań wojennych, jej majątek nie został naruszony, a spółka posiada zdolności produkcyjne na poziome sprzed ograniczenia działalności. Śnieżka-Ukraina będzie na bieżąco zarządzała wielkością produkcji i sprzedaży, dostosowując je do zmieniającej się sytuacji na Ukrainie.

Jak podkreślono, ze względu na czynniki zewnętrze oraz aktualną sytuację rynkową zarząd Śnieżki nie ma obecnie możliwości oszacowania wpływu czasowego ograniczenia działalności operacyjnej Śnieżki-Ukraina oraz jej funkcjonowania w najbliższym czasie na przyszłe wyniki. "Aktualnie należy jednak zakładać istotny spadek przychodów i zysków osiąganych na tamtejszym rynku w perspektywie co najmniej bieżącego roku" - podano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane