Sobet krzepnie przed GPW

EG
04-04-2011, 00:00

Spółka budowlana opóźnia przejście na duży parkiet. Portfel zamówień na ten rok ma już prawie pełen.

Spółka budowlana opóźnia przejście na duży parkiet. Portfel zamówień na ten rok ma już prawie pełen.

Jeszcze pod koniec zeszłego roku Piotr Czajkowski, prezes notowanego na NewConnect Sobetu, zapowiadał chęć przeskoczenia na główny parkiet w 2011 r. Termin przesunął się na połowę 2012 r. — jak tłumaczą władze spółki — ze względu na kiepską sytuację budowlanki na giełdzie.

W nadchodzących sześciu miesiącach spółka wyemituje trzyletnie niezabezpieczone obligacje o wartości 30 mln zł. Jej portfel zamówień jest w tej chwili wart 140 mln zł, z czego do realizacji na ten rok nieco ponad 80 mln zł. Miesiąc temu Sobet podpisał umowę wartości 19,4 mln zł na wykonanie systemu wodno-kanalizacyjnego w Głuchołazach.

— Negocjujemy kontrakty o wartości 64 mln zł. Na ten rok już nam wystarczy — mówi Piotr Czajkowski.

Spółka uzyskała na przełomie 2010 i 2011 r. z emisji akcji 8,4 mln zł, które przeznaczy na kapitał obrotowy. W planach ma zwiększenie mocy produkcyjnych, co pokazują prognozy: w 2011 r. Sobet ma uzyskać 98,4 mln zł przychodów i 5,04 mln zł zysku netto, a w 2012 r. — 116,4 mln zł przychodów i 6,89 mln zł zysku netto. Spółka nie dotrzymała obietnic na ten rok, choć brakło niewiele: zanotowała 69,5 mln zł przychodów (miało być 74,3 mln zł) i 7,2 mln zł zysku EBITDA (wobec planowanych 8,6 mln zł). Powodem była powódź w okolicy Zgorzelca, gdzie spółka realizowała kontrakt wartości 29 mln zł netto.

— Planujemy zwiększać moce przerobowe przez akwizycje firm, jednak na szczegóły trzeba poczekać. Chcemy wzmacniać nasze usługi z zakresu mikrotunelingu, gdzie mamy relatywnie mniej konkurentów i udaje się nam realizować nawet kilkunastoprocentową marżę — tłumaczy Piotr Czajkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: EG

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sobet krzepnie przed GPW