Socha: Bogdanka na giełdzie na przełomie 2005 i 2006 r.

Polska Agencja Prasowa SA
20-06-2005, 18:22

Kopalnia węgla kamiennego w Bogdance (Lubelskie) trafi na giełdę na przełomie 2005 i 2006 r. lub w pierwszym kwartale 2006 r. - poinformował w poniedziałek w Lublinie minister skarbu Jacek Socha.

Kopalnia węgla kamiennego w Bogdance (Lubelskie) trafi na giełdę na przełomie 2005 i 2006 r. lub w pierwszym kwartale 2006 r. - poinformował w poniedziałek w Lublinie minister skarbu Jacek Socha.

    Socha w poniedziałek w Lublinie uczestniczył w spotkaniu pt. "Jak państwo powinno realizować swoje prawa i obowiązki właścicielskie w spółkach" zorganizowanym przez Fundację im. Lesława Pagi.

    Jak powiedział dziennikarzom minister, Bogdanka będzie wchodziła na Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie samodzielnie.

    Resort skarbu rozpatrywał wcześniej koncepcję połączenia kopalni w Bogdance z największym odbiorcą wydobywanego w niej węgla - Elektrownią Kozienice i wspólnego skierowania obu spółek na giełdę. Po protestach związków zawodowych z kopalni, które jesienią ubiegłego roku zagroziły strajkiem, MSP zrezygnował z tego pomysłu.

    "Szukaliśmy powiązań i synergii między Bogdanką i Kozienicami. Nie podobało się to Bogdance i związkom zawodowym, w związku z czym odeszliśmy od tej koncepcji" - wyjaśnił Socha.

    Bogdanka miała w ubiegłym roku 136 mln zł zysku netto, o 170 proc. więcej niż rok wcześniej. Kopalnia zatrudnia ponad 3 tys. pracowników.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Socha: Bogdanka na giełdzie na przełomie 2005 i 2006 r.