SoftBank zainwestował 37 mln USD w roboty Boston Dynamics

opublikowano: 04-02-2019, 14:17

Japoński koncern SoftBank przejął Boston Dynamics w 2017 roku za 100 mln USD od Alphabet, spółki-matki Google. Okazało się, że zainwestował w producenta robotów kolejne 37 mln USD.

Boston Dynamics specjalizuje się w budowaniu robotów przypominających ludzi, jak Atlas, czy Petman,  lub zwierzęta, jak BigDog, Spot czy Wildcat. Ujawnione właśnie dokumenty pokazały, że właściciel spółki, japoński SofBank, przeznaczył na jej dalsze prace 37 mln USD od momentu przejęcia. Stało się to w formie pożyczek w 2018 roku, które w styczniu 2019 roku zostały zastąpione na akcje Boston Dynamics.

Masayoshi Son, założyciel i prezes SoftBanku znany jest jako zwolennik robotyzacji. Od lat przekonuje, że trendy demograficzne przemawiają za coraz większą rolą, którą roboty będą odgrywać w przyszłości w codziennym życiu ludzi.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy