SoftBank zainwestował 37 mln USD w roboty Boston Dynamics

opublikowano: 04-02-2019, 14:17

Japoński koncern SoftBank przejął Boston Dynamics w 2017 roku za 100 mln USD od Alphabet, spółki-matki Google. Okazało się, że zainwestował w producenta robotów kolejne 37 mln USD.

Boston Dynamics specjalizuje się w budowaniu robotów przypominających ludzi, jak Atlas, czy Petman,  lub zwierzęta, jak BigDog, Spot czy Wildcat. Ujawnione właśnie dokumenty pokazały, że właściciel spółki, japoński SofBank, przeznaczył na jej dalsze prace 37 mln USD od momentu przejęcia. Stało się to w formie pożyczek w 2018 roku, które w styczniu 2019 roku zostały zastąpione na akcje Boston Dynamics.

Masayoshi Son, założyciel i prezes SoftBanku znany jest jako zwolennik robotyzacji. Od lat przekonuje, że trendy demograficzne przemawiają za coraz większą rolą, którą roboty będą odgrywać w przyszłości w codziennym życiu ludzi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Yahoo Finance

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy