Solactive liczy na cierpliwość

Weronika KosmalaWeronika Kosmala
opublikowano: 2016-03-10 22:00

Do końca marca potrwają zapisy na strukturę w BGŻ PNP Paribas, której zysk zależał będzie od kursów 50 europejskich spółek.

Najniższa kwota, od jakiej można rozpocząć inwestycję, to 4 tys. zł, natomiast ewentualne odsetki wypłacone zostaną na początku października 2018 r. Przez 2,5 roku na zarobek inwestora zapracować ma koszyk stworzony przez niemiecką firmę Solactive, w którego skład wchodzą akcje wybranych spółek z 17 europejskich krajów. Udział we wzroście to 62 proc. — ale w przypadku spadku, w dniu zamknięcia gwarantowany jest zwrot całego ulokowanego kapitału.

Wartości indeksu odnotowywane będą co pół roku, a średnia arytmetyczna z tych wyników porównana będzie na końcu do wartości z 4 kwietnia 2016 r. Przedterminowe wycofanie pieniędzy nie będzie obciążone opłatą, ale trzeba pamiętać, że zarówno odsetki, jak również gwarancja odzyskania zainwestowanego kapitału, przewidziane są dopiero na dzień zamknięcia lokaty.

Indeks Solactive European Deep Value Select 50 od 11 lutego rośnie, ale spadek, jaki zaliczył w ciągu ostatniego roku, wyniósł ponad 10 proc.