Solidarna korekta

Adam Stańczak, Analityk DM BOŚ, Wydział Analiz Rynkowych, Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.
opublikowano: 08-09-2021, 18:24

WIG20 zakończył środową sesję spadkiem o 1,26 procent przy 785 mln złotych obrotu. Rynek powielił swój oddech z sesji wtorkowej i przecenił 17 walorów w indeksie spółek o największej kapitalizacji. Spadków uniknęły tylko akcje JSW, Mercator i Tauron.

Przecena w Warszawie została w największym stopniu spowodowana korelacją z nastrojami na rynkach bazowych, na których niemiecki DAX oddał blisko 1,5 procent. Nie ma jednak wątpliwości, iż spadki na świecie wpisały się w układ korekcyjny w Warszawie, który został zarysowany już na sesji wtorkowej. Wczorajsze ostrzeżenie przed korektą zmieniło się dziś w korektę. Technicznie patrząc rynek cofnął się od szczytu w rejonie 2416 pkt. o 2,1 procent, więc korekta jest ciągle płytka i daleka od uatrakcyjnienia wyceny do poziomów zachęcających popyt do kontry. W praktyce dopiero cofnięcie w rejon 2300 pkt. – równoznaczne z korektą indeksu WIG20 zbliżoną do 5 procent – będzie można uznać za spadek godny powrotu na rynek. Bez wyprzedzania wydarzeń akcent warto jednak postawić na korelację ze światem, która wróciła na GPW po tygodniu relatywnego oderwania się rynku od giełd bazowych. W tym kontekście warto odnotować, iż poprzednim tygodniu WIG20 budował swoją siłę również na umocnieniu złotego do dolara i euro, więc i ten kierunek – z korygującym siłę złotym – sprzyja podaży i zachęca szybko rotujące kapitały do realizacji zysków. W zarysowanym układzie sił od kolejnych sesji tygodnia warto oczekiwać podtrzymania wrażliwości rynku na to, co będą grały giełdy światowe i waluty, ale nie tracić też z pola uwagi faktu, iż dużymi krokami zbliża się dzień rozliczenia wrześniowych serii kontraktów terminowych i rynek w coraz większym stopniu będzie podporządkowany pozycjom zainteresowanym ceną rozliczeniową futures na WIG20.

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane