Solorz junior przejął stery

opublikowano: 09-12-2015, 22:00

Tobias Solorz został prezesem Cyfrowego Polsatu. Rewolucji w grupie telekomunikacyjno- -medialnej nie będzie wywoływał.

Syn najbogatszego Polaka zasiadał na tronie prezesa jego imperium. Rada nadzorcza Cyfrowego Polsatu, kontrolowanego przez Zygmunta Solorza-Żaka, powołała na stanowisko prezesa spółki Tobiasa Solorza. Zastąpił Tomasza Gillnera- Gorywodę, zarządzającego spółką od jesieni ubiegłego roku, ale odchodzący prezes zachowa jednak stanowisko w zarządzie największej grupy telekomunikacyjno- -medialnej w kraju, której najważniejszymi aktywami są Telewizja Polsat i operator komórkowy Plus.

Tobias Solorz, syn właściciela Cyfrowego Polsatu, zdobywał doświadczenie zawodowe w spółkach grupy od ponad dekady. Teraz stanie na jej czele, ale poprzedni prezes pozostanie w zarządzie.
Zobacz więcej

OCZEKIWANA ZMIANA:

Tobias Solorz, syn właściciela Cyfrowego Polsatu, zdobywał doświadczenie zawodowe w spółkach grupy od ponad dekady. Teraz stanie na jej czele, ale poprzedni prezes pozostanie w zarządzie. ARC

— Zmiana ma na celu ujednolicenie i uspójnienie zarządzania w ramach naszej grupy. Nie wiąże się to ze zmianami strategii — mówi Tomasz Matwiejczuk, rzecznik Polsatu.

Nowy prezes Cyfrowego Polsatu ma 35 lat. Ukończył studia na wydziale zarządzania i marketingu Uniwersytetu Warszawskiego, już jako 23-latek rozpoczął karierę w kontrolowanej przez ojca Telewizji Polsat. Nie zaczynał od razu od wysokich stanowisk — po czterech latach został menedżerem ds. promocji, potem przeniósł się do powiązanej kapitałowo z Zygmuntem Solorzem-Żakiem spółki Sferia, gdzie był członkiem zarządu do 2010 r. W 2011 r. wszedł do zarządu przejętego przez ojca Polkomtela, operatora sieci Plus, a w lutym 2014 r. został jego prezesem. Pół roku później wszedł też do zarządu Cyfrowego Polsatu, jeszcze gdy zarządzał nim bardzo wysoko oceniany przez rynki finansowe Dominik Libicki. Po jego rezygnacji został wiceprezesem i na tym stanowisku spędził rok. Do zarządu Cyfrowego Polsatu od marca ma też dołączyć Agnieszka Odorowicz, która do niedawna była szefową Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Na razie nie wiadomo, za co konkretnie będzie odpowiadać.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu