Solorz skrzyknął kwartet

Tomasz Siemieniec
opublikowano: 26-01-1999, 00:00

Solorz skrzyknął kwartet

DYRYGENT: Zygmunt Solorz, właściciel Polsatu, ma dużo pieniędzy i energii, ale nie potrafi sfinalizować żadnego ze swoich projektów telekomunikacyjnych. fot. ARC

Zygmunt Solorz, wspólnie z Ryszardem Krauze — właścicielem Prokomu, Jackiem Szymońskim — właścicielem Polpagera, i Janem Kulczykiem — właścicielem Kulczyk Tradex, zamierza inwestować w krajową telekomunikację.

Właściciel Polsatu i szef Polpagera rozpoczęli wspólnie realizację tych planów od próby przejęcia większościowego pakietu akcji jednego z lokalnych operatorów — gdyńskiej spółki Elterix. Ryszard Krauze również zainwestował w tę spółkę, obejmując 20 proc. jej akcji. Właściciel Polsatu ma jeszcze inne przedsięwzięcie telekomunikacyjne na głowie. Za około 25 proc. akcji spółki Bresnan International Partners (BIP) — kontrolującej m.in. Aster City (operatora telewizji kablowej) i Telefonię Polską Zachód (lokalnego operatora telekomunikacyjnego działającego w byłych województwach gorzowskim i zielonogórskim) — będzie musiał zapłacić blisko 180 mln zł. Wstępne porozumienie w tej sprawie strony podpisały w listopadzie 1998 roku. Do tej pory Solorz nie stał się jednak akcjonariuszem BIP.

— Szef Polsatu podtrzymuje chęć wejścia kapitałowego do spółki Bresnan International Partners. Na zlecenie tego inwestora trwa badanie stanu finansowego i wycena spółki — mówi Michał Duszak z zarządu Aster City.

Wiadomo również, że priorytetem dla całego kwartetu biznesmenów jest zdobycie koncesji na połączenia międzystrefowe. Głównym faworytem przetargu, który resort łączności ogłosi prawdopodobnie pod koniec lutego, jest Tel-Energo. Idealnym rozwiązaniem dla Solorza i jego partnerów w interesach byłoby więc kupienie udziałów w tej spółce. Solorz złożył ofertę zakupu jej udziałów. Z naszych informacji wynika jednak, że jego kandydatura nie jest już brana pod uwagę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Siemieniec

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Solorz skrzyknął kwartet