Sondaże: 54 proc. Greków zagłosuje "nie"

AD
opublikowano: 01-07-2015, 12:25

Środowe gazety w Grecji publikują sondaże opinii publicznej, z których wynika, że większość ankietowanych zamierza w niedzielnym referendum zagłosować przeciw umowie z wierzycielami kraju.

Sondaż opublikowany w dzienniku "Efimerida ton Syntakton" był przeprowadzony w dniach 28-30 czerwca (niedziela-wtorek). Aż 54 proc. ankietowanych zadeklarowało, że na referendalne pytanie "Czy plan porozumienia przedstawiony przez Komisję Europejską, Europejski Bank Centralny i Międzynarodowy Fundusz Walutowy (...) powinien zostać zaakceptowany" zagłosuje na "nie". Jedynie 33 proc. deklaruje głosowanie na "tak".

Według tego samego badania udział w referendum deklaruje 86 proc. ankietowanych Greków. Zwolennicy porozumienia z wierzycielami Grecji to w większości wyborcy centroprawicowej partii "Nowa Demokracja" i centrolewicowej "Pasok".

Relacjonując doniesienia Reuters zauważa, że liczba krytyków porozumienia z wierzycielami Grecji zmniejszyła się po ogłoszeniu zamknięcia banków. Podobne badanie przeprowadzono wcześnie w niedzielę i wówczas na "nie" było 57 proc. badanych, zaś na "tak" - 30 proc.

GREXIT - WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ >> 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu