Sonel twardo idzie na giełdę

Magdalena Graniszewska
opublikowano: 21-01-2008, 00:00

Mimo dekoniunktury

Mimo dekoniunktury

na GPW, Sonel nie rezygnuje

z oferty publicznej. Nie

będzie jednak sprzedawać

akcji za wszelką cenę.

Sonel, największy w Polsce producent aparatury pomiarowej dla elektroenergetyki i telekomunikacji, już we wrześniu złożył prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego. Trwająca korekta na giełdzie nie spędza na razie zarządowi snu z powiek.

— Czekamy na zatwierdzenie prospektu i spokojnie przygotowujemy się do upublicznienia spółki i sprzedaży naszych akcji. Niezbyt dobra koniunktura na warszawskiej giełdzie nie zmienia naszych planów — mówi Krzysztof Wieczorkowski, prezes i znaczący akcjonariusz Sonela.

Podkreśla, że zdaniem ekspertów, obecne spadki nie są skutkiem recesji w gospodarce, mają jedynie podłoże psychologiczne.

— Zgadzam się z tą opinią. Biznes idzie nam bardzo dobrze, a inwestorzy dopytują się o emisję akcji — twierdzi prezes.

Zastrzega jednak, że jeśli z powodu korekty na giełdzie akcje Sonela nie zostaną obiektywnie wycenione, to spółka nie będzie ich sprzedawać za wszelką cenę.

Sonel planuje sprzedaż inwestorom nowych walorów, które będą stanowić około 30 proc. podwyższonego kapitału. Wartość oferty może sięgnąć nawet 50 mln zł. Sonel przymierza się do budowy nowego zakładu, co będzie go kosztować 30 mln zł. Projekt zostanie sfinansowany wpływami z emisji, a ewentualną nadwyżkę zarząd przeznaczy na badania.

Szacunki finansowe zarządu Sonela na 2007 r. mówiły o około 6,5 mln zł zysku netto oraz 27 mln zł przychodów.

— Podtrzymujemy te deklaracje. W tym roku zarówno sprzedaż, jak i zarobek będą wyższe — przewiduje Krzysztof Wieczorkowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Magdalena Graniszewska

Polecane