Sonoco we Wrocławiu

MAS
06-01-2009, 00:00

Producent opakowań rozwija się w Polsce. Na Dolny Śląsk przyszedł za Colgate-Palmolive. Nowe centrum ruszy lada moment.

Producent opakowań rozwija się w Polsce. Na Dolny Śląsk przyszedł za Colgate-Palmolive. Nowe centrum ruszy lada moment.

Bez specjalnych fajerwerków pod koniec ubiegłego roku notowany na NYSE koncern Sonoco poinformował, że otworzy we Wrocławiu centrum opakowaniowe. Wartość inwestycji i liczba pracowników to tajemnica. Centrum będzie działać na potrzeby firmy Colgate-Palmolive, która w Świdnicy wybudowała fabrykę produktów do higieny jamy ustnej za ponad 40 mln EUR. Nowe centrum Sonoco Poland Packaging Services, które ma w Polsce dwie fabryki, ma ruszyć na początku tego roku.

Firmy podpisały pięcioletni kontrakt. Sonoco będzie odpowiadać za zakup materiałów, zarządzanie magazynem i procesem dystrybucji, usprawni też pakowanie produktów.

— Koncern Colgate szukał niezawodnego partnera, który ma doświadczenie w zarządzaniu centrami opakowań. Udowodniliśmy, że mamy ludzi z odpowiednim doświadczeniem i umiejętnościami —komentuje Chris Hill z Sonoco Europe.

Sonoco Poland Packaging Services ma w Polsce dwie fabryki i razem z pracownikami tymczasowymi zatrudnia w nich 1600 osób. W 2004 r. koncern rozpoczął pracę dla fabryki Gillette (należy do Procter Gamble) w Łodzi. Z kolei w Strykowie, w halach Tulipan Park, firma pakuje produkty dla takich klientów, jak Lego czy Henkel.

— Cieszę się, że mimo kryzysu we Wrocławiu pojawiają się także inwestycje produkcyjne. Będziemy się starali umocnić ten trend — mówi Tomasz Gondek z Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

Firma Sonoco została założona w 1899 r. i ma przychody rzędu 4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sonoco we Wrocławiu