Sony poprawił kwartalny zysk netto, ale sprzedaż spadła

(Marek Druś)
27-01-2005, 08:02

Kwartalny zysk Sony był o 55 proc. wyższy od osiągniętego rok wcześniej. Drugi na świecie producent elektroniki użytkowej zanotował jednak w tym samym okresie spadek zysku operacyjnego i sprzedaży.

Kwartalny zysk Sony był o 55 proc. wyższy od osiągniętego rok wcześniej. Drugi na świecie producent elektroniki użytkowej zanotował jednak w tym samym okresie spadek zysku operacyjnego i sprzedaży.

Zysk netto Sony wyniósł w trzecim kwartale rozrachunkowym kończącym się w grudniu 143,8 mld JPY (4,17 mld zł). Zysk operacyjny spadł o 13 proc. do 138 mld JPY. Sprzedaż okazała się o 7 proc. niższa niż rok wcześniej i sięgnęła 2,15 bln JPY.

Poprawa wyniku netto Sony to w dużym stopniu zasługa oszczędności podatkowych. Rozczarowaniem jest wiadomość o 23 proc. spadku zysku operacyjnego osiągniętego przez oddział koncernu produkujący elektronikę użytkową, m.in. konsole PlayStation 2 i komputery osobiste Vaio.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Sony poprawił kwartalny zysk netto, ale sprzedaż spadła