Sopro w mieszkaniu Kowalskiego

opublikowano: 23-08-2015, 22:00

Dostawca chemii budowlanej dla specjalistycznego budownictwa rzuca rękawicę popularnym rywalom.

W lipcu tego roku zostało wydanych 17,4 tys. pozwoleń na budowę — wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. To o 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Rozpoczętych budów nowych mieszkań było więcej o 12 proc., czyli około 95 tys. Cieszą się nie tylko deweloperzy, ale także dostawcy chemii budowlanej.

— Spodziewamy się, że obecny rozwój rynku mieszkaniowegopozytywnie wpłynie w przyszłym roku na dostawców materiałów wykończeniowych — mówi Jacek Stalka, dyrektor zarządzający Sopro Polska, firmy mającej niemieckie korzenie. To dostawca chemii budowlanej używanej głównie w specjalistycznym budownictwie — to m.in. kompleksy basenowe, stołeczny Koneser, Teatr Szekspirowski w Gdańsku czy Łyna Park w Olsztynie.

— Współpracujemy z projektantami i architektami oraz wykonawcami, którzy nas znają i chętnie wybierają nasze produkty. Niezbyt często są one jednak wybierane przez klientów indywidualnych. Dlatego będziemy intensyfikować działaniamające na celu współpracę z punktami handlowymi, by nasze wyroby trafiły także do przysłowiowego Kowalskiego — mówi Jacek Stalka.

Dotychczas wielu klientów indywidualnych dokonywało prac remontowych samodzielnie, nie interesując się zbytnio materiałami specjalistycznymi.

— Rynek jednak się zmienia. W Polsce jest zarejestrowanych ponad 140 tys. firm wykonawczych, budowlano- -remontowych, a z ich usług coraz częściej korzystają kupujący i remontujący mieszkania. Zamierzamy do nich dotrzeć i przekonywać je do stosowania naszych wyrobów — mówi szef Sopro Polska.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Kapczyńska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu