Soros zapowiada recesję w USA w 2007 r.

(Marek Druś)
opublikowano: 09-01-2006, 19:39

George Soros powiedział, że “przestrzelenie” stóp procentowych przez Fed spowoduje recesję amerykańskiej gospodarki w 2007 r. Twierdzi, że Fed podwyższy podstawową stopę do 4,75 proc., zanim zmieni politykę.

George Soros powiedział, że “przestrzelenie” stóp procentowych przez Fed spowoduje recesję amerykańskiej gospodarki w 2007 r. Twierdzi, że Fed podwyższy podstawową stopę do 4,75 proc., zanim zmieni politykę.

Znany na całym świecie inwestor uważa, że włodarze polityki pieniężnej znaleźli się – jak to określił - w pułapce, bo nie przerwą serii podwyżek stóp procentowych, rozpoczętej w czerwcu 2004 r., dopóki nie zobaczą pierwszych oznak spowolnienia gospodarczego. A wtedy, jak podkreśla, będzie już za późno.

Soros uważa, że bez głównego motoru napędowego, którym jest amerykańska gospodarka, jest „realnie znacząca szansa”, że globalna gospodarka także spowolni.

MD, AFP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Polecane