Sosnowiec: ruszają Targi Spożywcze

Dominika Malik
opublikowano: 27-02-2001, 00:00

Sosnowiec: ruszają Targi Spożywcze

Spółka Sygel-Jool z Częstochowy organizuje w Sosnowcu, w dniach od 28 lutego do 1 marca 2001 r., czwarte Targi Spożywcze. Firma chce zgromadzić około 70 producentów żywności.

Już po raz czwarty w Hali Sportowej przy ul. Żeromskiego w Sosnowcu mają się odbyć Targi Spożywcze. Impreza rozpocznie się 28 lutego i potrwa do 1 marca 2001 r. Organizatorem targów jest spółka Sygel-Jool z Częstochowy, która zajmuje się hurtem produktów ogólnospożywczych.

70 wystawców

Sygel-Jool, która jest bezpośrednim dystrybutorem dla ponad 140 krajowych producentów artykułów spożywczych, zamierza skupić na targach około 70 wystawców.

— Swój udział zgłosiło już 68 klientów naszej firmy. Udało nam się pozyskać także 9 nowych wytwórców — mówi Wiesław Ignatowski ze spółki Sygel-Jool.

Na targach swoją ofertę zaprezentuje siedem firm ze Śląska: Anin z Mikołowa, Goliard z Łojek koło Częstochowy, Maspex z Wadowic, Mokate z Ustronia, Prymat z Jastrzębia Zdroju, Wodzisław z Wodzisławia Śl. i Vortumnus z Piekar Śl.

W hali o powierzchni 400 mkw. wystawcy zajmą stoiska od 4 mkw. do 16 mkw. Opłata za wynajem najmniejszego boksu wynosi około 2,5 tys. zł, natomiast za dzierżawę największego stoiska trzeba zapłacić około 9 tys. zł. Takie stoisko zająć mają wspólnie trzy firmy: Nestle, Winiary i Goplana.

600 zamówień

— Targi spożywcze adresujemy wyłącznie do właścicieli i kierowników sklepów oraz przedsiębiorstw, zajmujących się hurtową i detaliczną sprzedażą. Głównym założeniem imprezy jest to, by producenci żywności, których wyroby rozprowadza nasza firma, nawiązali bezpośrednie kontakty ze swoimi odbiorcami — wyjaśnia Wiesław Ignatowski.

Spółka spodziewa się, że imprezę odwiedzi około 1 tys. potencjalnych klientów. Firma ma zamiar pośredniczyć w nawiązywaniu kontaktów handlowych między wystawcami. W 2000 r. otrzymała od właścicieli sklepów i hurtowni około 500 zamówień na prezentowane produkty. Teraz liczy, że uda jej się zebrać 600 takich zamówień.

Targi w Sosnowcu organizowane są dwa razy w roku. Następne odbędą się jesienią 2001 r.

Spółka Sygel-Jool powstała w 1998 r. z połączenia firmy handlowej Sygel i hurtowni Jool. Akcjonariuszami spółki jest sześć osób fizycznych. Spółka posiada oddziały w Sosnowcu, Wieluniu i Krakowie, biura handlowe w Opolu i Oświęcimiu oraz magazyny w Wieluniu i Krakowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Sosnowiec: ruszają Targi Spożywcze