Spadek bez obrotu

Adam Stańczak, analityk DM BOŚ
opublikowano: 22-07-2021, 19:36

Czwartkowe notowania na rynku warszawskim przyniosły sesje skonsolidowania ostatnich zmian.

Po poniedziałkowym spadku i odbiciu na kolejnych sesjach rynek największych spółek znalazł się w neutralnym technicznie położeniu i przy braku lokalnych zmiennych musiał kontynuować grę w korelacji z rynkami bazowymi.

Niestety poza skokowym podniesieniem cen o poranku, Europa szukała dziś raczej wyciszenia niż czytelnej tendencji i wzrosty z otwarcia zamieniła na wiele godzin konsolidacji. W środkowej fazie pojawiło się nieco presji spadkowej, która przesądziła o wyniku sesji w Warszawie, ale w sumie okres ruchu na południe zamknął się w dwóch godzinach.

Bilansem jest spadek WIG20 o 0,54 procent przy niespełna 477 mln złotych obrotu. Poza koszykiem spółek o największej kapitalizacji kolejny dzień wzrostów zanotował zestaw spółek, które mają w nazwie Mostostal, ale byczy przemarsz na wybranych walorach odbywa się przy obrocie, który zmusza do ostrożnego traktowania gorączki w tej części rynku.

Technicznie patrząc zamknięcie sesji przez WIG20 w rejonie 2230 pkt. oznacza, iż rynek blue chipów stanie do sesji piątkowej w położeniu, które właściwie przesądza o zakończeniu tygodnia w granicach konsolidacji 2300-2200 pkt. Jeśli jutro nie pojawi się mocniejszy impuls spadkowy z rynków bazowych, to trend boczny, który trwa na wykresie WIG20 od przełomu maja i czerwca, przeniesie się finałowe sesje lipca.

W tym kontekście warto odnotować, iż dzisiejsze zamknięcie WIG20 różni się od zamknięcia maja o 4 punkty albo niespełna 0,2 procent. Zachowanie rynku wymusza szanowanie dwumiesięcznego trendu bocznego. Zrozumiałe jest, iż większość graczy zachowuje dystans do rynku zawieszonego w konsolidacji. Braku nowych zakładów sprzyjają też mniej lub bardziej analogiczne konsolidacje indeksach rynków bazowych, wakacyjny spadek aktywności i wreszcie czekanie na wyniki kwartalne spółek z GPW.

To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
×
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane