Spadek sprzedaży hurtowej i wzrost zapasów w USA

opublikowano: 10-01-2023, 16:44
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W listopadzie wzrosły w USA wyraźnie zapasy u hurtowników, bo sprzedaż spadła z powodu wyższych kosztów pożyczek, informuje Reuters.

Departament Handlu ogłosił, że zapasy hurtowe wzrosły w listopadzie o 1,0 proc. w ujęciu miesięcznym, jak informowano wstępnie w grudniu. W październiku rosły o 0,6 proc. Dane są zgodne z oczekiwaniami.

W ujęciu rocznym zapasy hurtowe rosły w listopadzie o 20,9 proc.

Reuters przypomina, że zapasy są istotną częścią produktu krajowego brutto. Zwraca uwagę, że zapasy były jego „hamulcem” przez dwa kolejne kwartały, obniżając PKB o ponad 1 pkt. procentowy w trzecim kwartale, kiedy gospodarka wzrosła o 3,2 proc.

Sprzedaż hurtowa spadła w listopadzie o 0,6 proc. W październiku nie zmieniała się. Sprzedaż w tempie z listopada pozwoliłoby „oczyścić półki” hurtowników w 1,35 miesiąca. W październiku było to 1,32 miesiąca, przypomina Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane