Spadek sprzedaży nowych aut w Unii Europejskiej

opublikowano: 17-05-2019, 12:13

Nowe auta cieszyły się największym popytem w kwietniu w środkowej i wschodniej Europie.

W Unii Europejskiej zarejestrowano w kwietniu 1,3 mln nowych aut, podało Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (EAMA). Sprzedaż była o 0,4 proc. niższa niż rok wcześniej.

- Popyt był głównie generowany przez państwa środkowej i wschodniej Europy, gdzie zanotowano wzrost sprzedaży o 4,6 proc. w ubiegłym miesiącu – informuje EAMA.

Spośród pięciu największych rynków, w Wielkiej Brytanii sprzedaż spadła o 4,1 proc., a w Niemczech o 1,1 proc. Na pozostałych trzech rosła. W Hiszpanii o 2,6 proc., we Włoszech o 1,5 proc., a we Francji o 0,4 proc.

Volkswagen był jedynym spośród niemieckich producentów aut, który odnotował spadek sprzedaży w kwietniu. Wyniósł on 3,7 proc. BMW zwiększył ją o 7,7 proc., a Daimler o 5,4 proc. Zwiększyli sprzedaż francuscy producenci: Peugeot (1,5 proc.) i Renault (1,8 proc.). Włosko-amerykański Fiat Chrysler Automobiles zanotował spadek sprzedaży o 2,9 proc., a amerykański Ford Motor aż o 4,8 proc.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu