Spadki na Wall Street

DI, Bloomberg, PAP
opublikowano: 11-06-2013, 22:33

Tym razem decydujący wpływ na giełdę w Nowym Jorku miała Japonia.

Dow Jones Industrial Average stracił niespełna 0,8 proc., a S&P 500 i Nasdaq ponad 1 proc. Wyprzedaży na Wall Street sprzyjał brak zdecydowania Banku Japonii w łagodzeniu polityki.

- Pogorszenie nastrojów to skutek rozczarowania wiadomościami, jakie nadeszły z Banku Japonii. Rynek liczył na zwiększenie zakupów aktywów i skupienie się banku na papierach o dłuższej zapadalności – tłumaczył Daniel Weston, zarządzający towarzystwa Aimed Capital Management.

Na nowojorskim parkiecie traciły banki JPMorgan Chase i Citigroup. Zanurkował kurs spółki Lululemon, która sprzedaje odzież przeznaczoną do ćwiczeń. Firma dzień wcześniej poinformowała wprawdzie o zysku lepszym od oczekiwań analityków, ale we wtorek ogłosiła, że odchodzi prezes Christine Day. Akcje taniały aż o 18 proc.

Po kilkanaście procent zyskiwały firmy Questcor Pharmaceuticals i Catamaran Corp., które działają na rynku farmaceutycznym. Prawie 8 proc. zyskały papiery spółki GameStop, największego na świecie sprzedawcy gier wideo, a wzrost ma zapewne związek z debiutem nowej konsoli PlayStation 4.

Rynek nadal nie zareagował pozytywnie na poniedziałkową prezentację Apple, który pochwalił się kilkoma nowościami, w tym zupełnie nowym systemem operacyjnym na urządzenia mobilne. Spółka traciła we wtorek prawie 0,3 proc.

Agencja Bloomberg na spółkę dnia wybrała portal Facebook, który tracił na giełdzie ponad 1,2 proc., ale informacją dnia związaną ze społecznościowym gigantem było pierwsze spotkanie z akcjonariuszami od czasu IPO.

10 spółek dnia według agencji Bloomberg

Zapasy amerykańskich hurtowników w kwietniu roku wzrosły o 0,2 proc., w ujęciu miesiąc do miesiąca, podczas gdy w poprzednim miesiącu wzrosły o 0,3 proc. - poinformował Departament Handlu. Analitycy spodziewali się wzrostu zapasów o 0,2 proc.

W USA zanotowano wzrost optymizmu wśród drobnych przedsiębiorców. W maju wskaźnik optymizmu zwyżkował do 94,4 pkt. z 92,1 pkt. w poprzednim miesiącu - poinformowała Krajowa Federacja Niezależnej Przedsiębiorczości (NFIB). To najwyższy poziom wskaźnika od maja 2012 roku. Analitycy spodziewali się tymczasem w maju indeksu na poziomie 92,1 pkt., bez zmian.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, Bloomberg, PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Spadki na Wall Street