Spadkowy handel w USA

WST
10-08-2012, 15:46

Spadająca wycena kontraktów terminowych zapowiadała ujemne otwarcie piątkowego handlu na Wall Street. Tak też w istocie się stało i pierwsza faza handlu na rynku kasowym toczy się pod znakiem lekkiej przewagi strony podażowej.

Tym razem za przewagą obozu niedźwiedzi stoją słabsze dane z chińskiej gospodarki, zwiększające obawy o stan światowej gospodarki. Eksport Państwa Środka wzrósł w lipcu jedynie o 1 proc. W porównaniu z analogicznym okresem 2011 r. podczas gdy analitycy oczekiwali dynamiki na poziomie aż 8 proc. Słabsze dane odnotowano również w przypadku importu oraz nowych pożyczek juanowych.

Przy braku istotnych danych makro z amerykańskiego rynku, uwaga handlujących skupia się przede wszystkim na spółkach prezentujących raporty finansowe i samych doniesieniach od emitentów. Jednym z ważniejszych wydarzeń jest dzisiejszy debiut walorów angielskiego klubu piłkarskiego Manchester United na NYSE.

Spadają notowania walorów Monster Beverage. Największy w Stanach Zjednoczonych producent napojów energetycznych pod względem wolumenu sprzedaży „zamieszany” został w dochodzenie prawne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spadkowy handel w USA