Spadła sprzedaż domów w Singapurze

opublikowano: 16-10-2017, 10:36
aktualizacja: 16-10-2017, 10:36

Sprzedaż domów w Singapurze spadła we wrześniu 2017 r., po tym jak deweloperzy wprowadzili do obrotu mniej projektów w miesiącu, który przez chińskich nabywców uważany jest za „niewłaściwy”, donosi Bloomberg.

Łącznie deweloperzy sprzedali 657 jednostek mieszkalnych wobec 1246 odnotowanych w sierpniu po korekcie, wynika z danych Urzędu ds. Przebudowy Miasta. To najniższy poziom wskaźnika sprzedaży od stycznia. W ofercie natomiast znalazło się ogółem zaledwie 73 nowych jednostek mieszkalnych wobec 794 w sierpniu.

Tymczasem siódmy miesiąc roku księżycowego, zwany Miesiącem Głodnego Ducha, jest okresem w którym konsumenci starają się uniknąć zakupu nieruchomości. W bieżącym roku okres ten wypadł w drugiej połowie sierpnia i pierwej sierpnia.

Mimo rozczarowujących wyników sprzedaży, analitycy pokreślają iż pojawiają się oznaki poprawy sytuacji nr rynku nieruchomości.

 

Ceny domów wzrosły po raz pierwszy od czterech lat, przerywając rekordową serię spadków. W okresie trzech miesięcy zakończonym 30 września indeks monitorujący ceny prywatnych nieruchomości wzrósł o 0,5 proc. w stosunku do drugiego kwartału.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Spadła sprzedaż domów w Singapurze