Spec od grywalizacji na Śląsku

opublikowano: 21-07-2016, 22:00

Doceniony przez Amerykanów polski producent gier dla biznesu rozwija skrzydła w sosnowieckim parku technologicznym.

Gamifikacja (inaczej grywalizacja) to wykorzystywanie mechanizmów znanych z gier fabularnych i komputerowych do modyfikowania zachowań ludzi w sferach dalekich od cyfrowej rozrywki, np. w biznesie i pracy. Zrazu zalety tej metody docenił świat marketingu, sprzedaży i edukacji.

Od niedawna zdobywa ona również sektor HR, o czym dużo mogliby powiedzieć specjaliści z One2tribe — spółki nagrodzonej m.in. przez amerykańską firmę Nexon w konkursie Nexon Initiative na najbardziej innowacyjny pomysł na grę social. Aby móc się jeszcze szybciej rozwijać, zarząd polskiego przedsiębiorstwa zdecydował się uruchomić działalność w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technologicznym.

— Liczymy na współpracę ze środowiskami naukowymi i niezależnymi specjalistami, a także na pomoc w znalezieniu pracowników. Będziemy chcieli skorzystać z wiedzy i doświadczenia parku w ubieganiusię o dofinansowanie unijne — ujawnia Wojciech Ozimek, prezes One2tribe.

Firma produkuje oprogramowanie związane z ekonomią behawioralną, które służy do zmiany zachowań i motywowania pracowników za pomocą schematów nagród. W jej ofercie są też gry wspierające dzieci i dorosłych w nauce. Z rozwiązań One2tribe korzystają m.in. banki BZ WBK i Raiffeisen Polbank czy operatorzy Polkomtel i Play. A spośród zagranicznych firm — duński Egmont Global, amerykański Nexon i izraelski Loco Loco.

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu