Spekulacje i rekomendacje

opublikowano: 28-03-2012, 00:00

ZAGRANICA

Trzy największe zachodnioeuropejskie giełdy próbowały we wtorek kontynuować wzrostową tendencję. Dobre nastroje udało się utrzymać do wczesnych godzin popołudniowych. Potem atmosfera się zagęściła, a część wskaźników zeszła pod kreskę.

Początkową zwyżkę indeksów wspierały oczekiwania na dane z amerykańskiego rynku nieruchomości, na którym spodziewano się stabilizacji, oraz poranne zwyżki na dalekowschodnich parkietach. Inwestorzy pozytywnie odnieśli się do słów prezesa EBC, który poinformował, że europejskie władze monetarne powinny kontynuować kroki w walce z kryzysem.

O ponad 5 proc. rosła wycena Royal Bank of Scotland. Jedna z największych na Wyspach instytucji finansowychzawdzięcza to spekulacjom, że państwo prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży pakietu udziałów w banku. Drożały również walory Lufthansy. Analitycy banku JP Morgan podwyższyli rekomendację dla akcji niemieckiej linii lotniczej do „przeważaj”. Popularne wśród handlujących były walory spółek z sektora surowcowo-paliwowego. Szczególnie dobrze prezentowały się papiery Kazakhymsa. Największy w Kazachstanie producent miedzi poinformował o wzroście zysku brutto w 2011 r.

W przeciwną stronę podążała wycena akcji Air France-KLM. Deprecjację kursu spowodowały doniesienia dziennika „Les Echos”, że francuski oddział potentata lotniczego będzie potrzebował refinansowania do końca 2013 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy