Spekulacje zdecydują o dalszych wzrostach na GPW

Administrator
opublikowano: 28-01-2002, 09:28

W tym tygodniu sytuacja na warszawskim parkiecie będzie w zdecydowanym stopniu zależeć od spekulacji dotyczących największych spółek. Co raz bardziej realna możliwość przejęcia kontroli nad PKN Orlen za plecami Skarbu Państwa powinna przyczyniać się do poprawy kursu akcji koncernu. Włączenie się do walki o przejęcie kontroli instytucji finansowych może tylko podgrzać atmosferę.

W tym tygodniu sytuacja na warszawskim parkiecie będzie w zdecydowanym stopniu zależeć od spekulacji dotyczących największych spółek. Co raz bardziej realna możliwość przejęcia kontroli nad PKN Orlen za plecami Skarbu Państwa powinna przyczyniać się do poprawy kursu akcji koncernu. Włączenie się do walki o przejęcie kontroli instytucji finansowych może tylko podgrzać atmosferę. Kolejnym przedsiębiorstwem, którego akcje nadal powinny być skupowane jest Elektrim. Walka o jak najszybsze zwołanie NWZA może dopingować niektórych udziałowców do zwiększenia swojego zaangażowania. Na najbliższych sesjach dużych roszad trzeba się spodziewać w akcjonariatach Optimusa Technologie i Grupy Onet tj. spółek które będą notowane pierwszy raz po podziale Optimusa. Dziś spadki notowań będą miały zapewne miejsce na papierach Netii. Spółka poinformowała, że na najbliższych walnych nie dojdzie do głosowania nad uchwałami dotyczącymi emisji nowych akcji, co jest efektem braku porozumienia z obligatariuszami.

Pewien wpływ na GPW powinny mieć wzrosty zanotowane podczas piątkowej sesji na rynku amerykańskim oraz dzisiejsze w Azji. Nada trzeba też brać pod uwagę oczekiwania inwestorów dotyczące obniżki podstawowych stóp procentowych przez RPP. Wreszcie kolejną przesłanką, tym razem raczej skłaniającą inwestorów do sprzedaży będą publikowane raporty finansowe za 2001 r.

Tomasz Furman, t.furman@pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Administrator

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / Spekulacje zdecydują o dalszych wzrostach na GPW