Spekulanci zniechęcili się do złota

Tomasz Hońdo, starszy analityk Quercus TFI
opublikowano: 24-05-2018, 10:23
aktualizacja: 24-05-2018, 10:24

Ostatnie umocnienie dolara zgodnie z tradycyjną korelacją udaremniło notowaniom złota kolejną próbę pokonania linii oporu. Status quo na rynku szlachetnego metalu utrzymane (cena złota jest na poziomie sprzed pięciu lat!).

 

Kolejne odbicie od linii oporu najwyraźniej zniechęciło wiele funduszy hedgingowych, o czym świadczy skurczenie się długich pozycji zakwalifikowanych jako spekulacyjne na rynku kontraktów terminowych w USA do poziomu najniższego od ponad dwóch lat (!), a jednocześnie przyrost krótkich pozycji spekulacyjnych do poziomu najwyższego od lipca ub.r.

Paradoks polega na tym, że kiedy historycznie pozycje długie i krótkie zbliżały się do siebie, był to zwykle ... dobry moment do dokupienia złota do zdywersyfikowanego portfela. Poprzednio zdarzyło się to właśnie w lecie ub.r., a wcześniej na początku 2017.

Niniejsza analiza ma wyłącznie charakter edukacyjny i nie powinna być traktowana jako rekomendacja inwestycyjna lub informacja sugerująca określoną strategię inwestycyjną.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tomasz Hońdo, starszy analityk Quercus TFI

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy