sPiS zasobów własnych

Redakcja
15-01-2017, 22:00

Działacze Prawa i Sprawiedliwości, Solidarnej Polski i Polski Razem oraz członkowie ich rodzin i znajomi, którzy za kadencji obecnego rządu objęli stanowiska w spółkach skarbu państwa, agencjach i innych instytucjach państwowych

POBIERZ LISTĘ NAZWISK W PDF>>>

A

 

1. Dariusz Adamczyk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, dyrektor oddziału Agencji Rynku Rolnego (ARR) w Łodzi

 

2. Rafał Adamiszyn

były współpracownik i znajomy wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS Patryka Jakiego oraz Janusza Kowalskiego, byłego działacza PiS i wiceprezesa PGNiG, dyrektor opolskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa

 

3. Małgorzata Adamowicz

była radna miejska PiS w Elblągu, 
dyrektor elbląskiej delegatury 
 Kuratorium Oświaty w Olsztynie

 

4. Ewa Adamska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 
(BP ARiMR) w Łęczycy

 

5. Aleksandra Agatowska

żona Piotra Agatowskiego, znajomego prezydenta Andrzeja Dudy, który doradzał mu w kampanii wyborczej, członek zarządu PZU na Życie, członek rad nadzorczych 
(RN) PZU Centrum Operacji i TUW PZUW (obie: grupa PZU)

 

6. Józef Aleszczyk

członek komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach na prezydenta, członek RN PLL LOT

 

7. Jerzy Amonowicz

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek zarządu Grupy Azoty Police Serwis

 

8. Grażyna Ancyparowicz

członkini rady programowej PiS, 
uczestniczka kongresów tej partii, 
 członkini Rady Polityki Pieniężnej

 

9. Tomasz Andrzejczuk

kandydat PiS w wyborach na wójta gminy Repki, kierownik Placówki Terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego 
(PT KRUS) w Sokołowie Podlaskim

 

10. Krzysztof Andrzejewski

były wójt Goszczanowa z PiS, 
zastępca dyrektora oddziału ARiMR w Łodzi

 

11. Piotr Antczak

były pełnomocnik PiS w Tczewie, 
radny PiS powiatu tczewskiego, 
 prezes spółki RGK (grupa Energa), 
członek RN PKP Cargotabor

 

12. Zdzisław Antoń

szef klubu radnych PiS powiatu lubelskiego, dyrektor oddziału KRUS w Lublinie

 

13. Ferdynand Ardelli

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik BP ARiMR w Dzierżoniowie

 

14. Radosław Arkusz

kandydat PiS w wyborach samorządowych

i Polski Razem do europarlamentu, 
kierownik BP ARiMR w Poddębicach

 

15. Tadeusz Arkuszewski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia

 

16. Wojciech Arndt

szef gabinetu politycznego ministra edukacji Ryszarda Legutki za pierwszych rządów PiS, członek komitetu poparcia Andrzeja Dudy

w wyborach prezydenckich,
członek Polskiego Holdingu Obronnego

 

17. Janusz Augustowski

radny PiS powiatu gorlickiego,

kierownik PT KRUS w Gorlicach

18. Regina Augustynowicz

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierownik działu kadr w Elektrowni Turów

 

 

 

 

B

 

19. Andrzej Babul

radny PiS powiatu białostockiego,

dyrektor Okręgowej Stacji 
Chemiczno-Rolniczej w Białymstoku

 

20. Adam Babuśka

radny PiS w Legnickim Polu,

członek RN Pol-Miedź Trans z grupy KGHM

 

21. Maciej Badora

działacz PiS, kandydat tej partii 
w wyborach do Sejmu, 
prezes Wałbrzyskiej SSE Invest-Park

 

22. Bogdan Bagiński

radny powiatowy PiS w Makowie Mazowieckim, dyrektor oddziału mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego (ODR) w Ostrołęce

 

23. Tomasz Bajsarowicz

były radny miejski PiS w Jelczu-Laskowicach, kandydat PiS w wyborach samorządowych, prokurent samoistny Jelcza (grupa PGZ), członek RN Kopalni Surowców Mineralnych Kosmin

 

24. Bogdan Bakalarz

jako były burmistrz Lubska 
kandydował z listy PiS do Sejmu, 
szef RN Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

 

25. Joanna Bala

kandydatka PiS w wyborach 
samorządowych i parlamentarnych, 
dyrektor oddziału regionalnego 
KRUS w Warszawie

 

26. Anna Baluch

radna PiS w Kraśniku, 
kierownik BP ARiMR w Kraśniku

 

27. Adam Banaszak

wiceprzewodniczący sejmiku 
kujawsko-pomorskiego z PiS, 
członek RN Krajowej Spółki Cukrowej

 

28. Grzegorz Banecki

kandydat PiS w wyborach samorządowych, wiceprezes Wojskowych Zakładów
 Łączności Nr 1

 

29. Iwona Bandych-Najdowska

kandydatka PiS w wyborach 
do Sejmu i samorządowych, 
członkini RN Pocztowej Agencji Usług Finansowych (grupa Poczta Polska)

 

30. Mirosław Barszcz

minister budownictwa w 2007 r. 
w rządzie PiS, kierowanym przez Jarosława Kaczyńskiego, prezes BGK Nieruchomości, członek RN PKO BP

 

31. Radosław Bartosik

kandydat PiS w wyborach samorządowych, były wiceburmistrz Marek z ramienia PiS, zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa, 
wiceprezes PGNiG

 

32. Robert Baryła

radny PiS sejmiku łódzkiego, 
 były pracownik biura posła PiS Tadeusza Woźniaka, kierownik PT KRUS w Kutnie

 

33. Jerzy Barzowski

radny PiS sejmiku pomorskiego, 
szef tej partii w Bytowie, członek RN Energi-

-Obrotu, doradca Głównego Inspektora Pracy

 

34. Urszula Bauer

kandydatka PiS na burmistrza Myszkowa, śląski kurator oświaty

35. Piotr Bączek

były radny PiS powiatu grójeckiego,
wieloletni współpracownik ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza,
szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego

 

36. Krzysztof Bączyk

były szef Solidarnej Polski w okręgu siedlecko-ostrołęckim, wiceprezes Energi-

-Operatora, członek RN MS TFI 
z Polskiej Grupy Zbrojeniowej

 

37. Urszula Bąkowska-Morawska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, wiceprezes Uzdrowiska Cieplice 
z grupy KGHM

 

38. Ernest Bejda

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
szef Centralnego Biura Antykorupcyjnego

 

39. Michał Bełbot

radny PiS w Gdyni, członek RN Straży Ochrony Portu Gdańsk i Energi Invest, doradca i pełnomocnik zarządu 
Energi Oświetlenie

 

40. Wacław Berczyński

jeden z ekspertów zespołu parlamentarnego ds. zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej, kierowanego przez obecnego ministra obrony w rządzie PiS Antoniego Macierewicza,

szef RN Wojskowych Zakładów 
Lotniczych Nr 1

 

41. Marcin Bęben

szef świętokrzyskiego Forum Młodych PiS, zastępca dyrektora wydziału
 organizacji i kadr świętokrzyskiego 
urzędu wojewódzkiego

 

42. Karol Będkowski

były radny PiS w Bydgoszczy, 
kierownik BP ARiMR 
w Bydgoszczy

 

43. Jan Białkowski

kandydat PiS w wyborach 
do sejmiku zachodniopomorskiego, 
dyrektor oddziału ANR w Szczecinie

 

44. Jerzy Bielawski

szef PiS w Żaganiu,
radny PiS powiatu żagańskiego, 
dyrektor lubuskiego ODR

 

45. Henryk Bieńkowski

radny miejski w Kołobrzegu, 
w poprzedniej kadencji rady 
był we wspólnym klubie z PiS, 
członek RN Radia Koszalin

 

46. Sabina Bigos-Jaworowska

wieloletnia znajoma premier Beaty Szydło, członkini RN PL.2012+, 
 operatora Stadionu Narodowego

 

47. Jan Bis

członek komitetu poparcia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w wyborach 
na prezydenta Polski, członek RN Zarządu Morskiego Portu Police (Grupa Azoty)

 

48. Bartosz Bluma

były radny Chojnic z ramienia PiS i asystent posła PiS Aleksandra Mrówczyńskiego,

kierownik BP ARiMR w Chojnicach

 

49. Marcin Błoński-Suk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, pełnomocnik Polski Razem w powiecie łaskim, kierownik BP ARiMR w Łasku

 

50. Mariusz Bober

kolega ministra skarbu PiS 
Dawida Jackiewicza, prezes Grupy Azoty 
i Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy

 

51. Mateusz Bochacik

były asystent i dyrektor biura poselskiego posła PiS Zbigniewa Wassermanna, 
członek RN PKN Orlen i MS TFI 
z Polskiej Grupy Zbrojeniowej

52. Teresa Bochwic

członkini komitetu poparcia 
prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego 
w wyborach na prezydenta, 
członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 

53. Zbigniew Bogucki

kandydat PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, członek RN Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

 

54. Henryk Bokun

radny powiatowy PiS w Choszcznie, członek zarządu Ośrodka Hodowli Zarodowej Lubiana

 

55. Mateusz Bonca

członek rady programowej PiS, wiceprezes Grupy Lotos, członek RN Lotos Paliwa

 

56. Jerzy Borcz

radny PiS sejmiku podkarpackiego, 
dyrektor oddziału ANR w Rzeszowie

 

57. Marek Borkowski

wiceszef rady warszawskiej dzielnicy 
Praga Południe, prezes Cenr Ex (grupa PGZ)

 

58. Stanisław Bortkiewicz

wieloletni znajomy byłego wiceministra kultury w rządzie PiS Jacka Kurskiego, dyrektor biura spraw korporacyjnych Telewizji Polskiej

 

59. Kamil Bortniczuk

kandydat z listy PiS w wyborach do Sejmu, członek zarządu krajowego Polski Razem, której prezesem jest minister nauki Jarosław Gowin, zastępca dyrektora wydziału infrastruktury i nieruchomości opolskiego urzędu wojewódzkiego, dyrektor biura ministra nauki Jarosława Gowina

 

60. Rafał Borutko

działacz Solidarnej Polski, kandydat z list PiS w wyborach do sejmiku dolnośląskiego, dyrektor wrocławskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa

 

61. Monika Borzdyńska

była rzecznik prasowa prezydenta Elbląga Jerzego Wilka, dziś posła PiS, 
dyrektor ds. promocji i komunikacji 
oraz rzecznik prasowy PL2012+

 

62. Damian Bosowski

z ramienia PiS szef rady miejskiej w Kietrzu, kierownik BP ARiMR w Głubczycach

 

63. Katarzyna Bracka

osoba zaangażowana w kampanię Wiesława Kamińskiego, kandydata PiS na prezydenta Radomska, kierownik BP ARiMR w Radomsku

 

64. Jolanta Brańska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, wieloletnia współpracowniczka 
i dyrektorka biura poselskiego posła PiS Henryka Kowalczyka, dziś ministra 
w kancelarii premier Beaty Szydło, dyrektorka, a potem zastępczyni 
dyrektora biura zarządu 
funduszu składkowego 
ubezpieczenia społecznego rolników (instytucja związana z KRUS)

 

65. Mariusz Bratos

asystent polityczny łódzkiego wojewody za pierwszych rządów PiS, z ramienia tej partii członek rady jednego z łódzkich osiedli, zastępca dyrektora wydziału administracyjno-gospodarczego 
w łódzkim urzędzie wojewódzkim

 

66. Michał Brelski

były dyrektor biura byłego senatora PiS Adama Massalskiego, 
były rzecznik świętokrzyskiego PiS, 
kierownik PT KRUS we Włoszczowie

 

67. Andrzej Broniewski

kandydat PiS w wyborach samorządowych (m.in. na wójta gminy Poraj), 
 członek zarządu Operatora ARP

68. Henryk Broszkiewicz

skarbnik PiS w Gryficach, 
kierownik PT KRUS w Gryficach

 

69. Mariusz Bryk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca kierownika BP ARiMR w Wyszkowie

 

70. Sławomir Brzeziński

były radny miejski PiS w Opolu 
i współpracownik Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski, wiceprezes Grupy Azoty 
Zakłady Azotowe Kędzierzyn, 
członek RN PDH Polska (Grupa Azoty)

 

71. Radosław Brzózka

radny miejski PiS w Świdniku, 
rzecznik prasowy wojewody lubelskiego

 

72. Daria Bujno

była pracownica gabinetu politycznego minister edukacji w rządzie PiS 
Anny Zalewskiej, była asystentka 
posłanki PiS Małgorzaty Gosiewskiej, zastępca dyrektora gabinetu 
w Komisji Nadzoru Finansowego

 

73. Magdalena Buła

żona Damiana Buły, pełnomocnika PiS 
na powiat kluczborski, 
 kierownik PT KRUS w Kluczborku

 

74. Marta Burdak

radna PiS powiatu lubińskiego, 
dyrektor do spraw finansowych KGHM

 

75. Dariusz Byczkowski

radny PiS w sejmiku opolskim, 
zastępca dyrektora oddziału ARiMR w Opolu

 

76. Wiesław Byra

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik BP ARiMR w Parczewie

 

77. Zbigniew Bytnar

szef klubu PiS w radzie miejskiej Legnicy, prezes Pol-Miedź Transu z grupy KGHM

 

 

 

 

C

 

78. Józef Cepil

były poseł Samoobrony i PiS, kandydat PiS w wyborach do Sejmu, zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR

 

79. Beata Chawuła

radna powiatowa PiS w Zawierciu, kandydatka PiS na prezydenta tego miasta, kierownik BP ARiMR w Zawierciu

 

80. Grzegorz Chełmiński

kandydat PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR

 

81. Dorota Chilik

wiceprzewodnicząca sejmiku podkarpackiego z PiS, dyrektor departamentu działań delegowanych w ARiMR, członkini RN Zakładu Tworzyw Sztucznych Artgos 
(grupa Agencji Rozwoju Przemysłu)

 

82. Marcin Chludziński

uczestnik konferencji programowej PiS, były prezes Fundacji Republikańskiej, powiązanej z PiS, prezes Agencji Rozwoju Przemysłu, członek RN PZU

 

83. Mariusz Chłopik

radny PiS w warszawskiej dzielnicy Rembertów, zięć ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła, dyrektor biura komunikacji i marketingu Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP), członek RN Śląskiego Rynku Hurtowego Obroki, spółki wnuczki ARP

 

84. Sebastian Chojecki

radny PiS powiatu lubińskiego, 
członek RN Metraco

85. Kazimierz Choma

radny PiS powiatu kraśnickiego, 
dyrektor lubelskiego oddziału ANR

 

86. Jacek Chwalenia

radny powiatowy PiS z Nysy, 
członek RN Polskiego Holdingu Nieruchomości

 

87. Ignacy Chwesiuk

właściciel kancelarii prawnej, 
dla której pracował wojewoda lubelski 
z PiS Przemysław Czarnek, 
członek RN Grupy Azoty 
Zakłady Azotowe Puławy

 

88. Małgorzata Cichacka

radna powiatowa PiS we Wrześni, kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, kierownik PT KRUS we Wrześni

 

89. Czesław Cichoń

działacz PiS z Głogowa, 
zastępca dyrektora ds. pracowniczych 
w Hucie Miedzi Głogów z grupy KGHM

 

90. Lucjan Cichosz

były senator PiS, członek zarządu Małopolskiej Hodowli Roślin (MHR), 
 kierownik Stada Ogierów w Białce, 
szef RN Zamojskich Zakładów Zbożowych
 i spółki Kosmo (zależna od MHR)

 

91. Krzysztof Ciebiada

z ramienia PiS wiceszef sejmiku łódzkiego, kandydat tej partii na prezydenta Pabianic, koordynator ds. sprzedaży energii samorządom w PGE Obrót, 
spółce z grupy PGE

 

92. Mariusz Ciechanowski

działacz PiS, dyrektor wydziału infrastruktury w dolnośląskim urzędzie wojewódzkim

 

93. Janusz Ciesielski

były radny powiatowy z list PiS w Opocznie, zastępca dyrektora oddziału ANR 
w Warszawie, filia w Łodzi

 

94. Halina Cimer

była zastępczyni burmistrza 
i szefowa PiS w Kalwarii Zebrzydowskiej, małopolska wicekurator oświaty

 

95. Łukasz Ciołek

kandydat na posła z list PiS, 
z ramienia tej partii wiceszef 
rady powiatu wołowskiego, 
wiceprezes Interferii, spółki z grupy KGHM

 

96. Adam Ciszkowski

burmistrz Halinowa i radny powiatu mińskiego z PiS, doradca Henryka Kowalczyka z PiS, gdy był wiceministrem rolnictwa, członek RN Centralnego Biura Konstrukcji Kotłów, spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej

 

97. Jerzy Cukierski

były doradca byłego prezydenta 
Skarżyska-Kamiennej z PiS 
Romana Wojcieszka, 
prezes Zakładów Urządzeń Chemicznych 
i Armatury Przemysłowej Chemar

 

98. Marek Cukrowski

radny PiS powiatu wołowskiego, 
prezes Interferie Medical SPA 
z grupy KGHM

 

99. Ewa Cybulska

była współpracowniczka Haliny Szymańskiej 
z PiS, wiceprezeski ARiMR, 
kierownik BP ARiMR w Łobzie

 

100. Wojciech Cybulski

uczestnik kongresu PiS, 
warmińsko-mazurski wicekurator oświaty

 

101. Jerzy Cypryś

szef klubu PiS w sejmiku podkarpackim, podkarpacki komendant wojewódzki Ochotniczych Hufców Pracy (OHP)

102. Jarosław Czapla

szef klubu PiS w radzie powiatu tarnogórskiego, kierownik BP ARiMR 
w Tarnowskich Górach

 

103. Bartosz Czarnecki

syn europosła PiS Ryszarda Czarneckiego,

doradca w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

 

104. Michał Czarnik

szef zespołu doradczego ministra skarbu PiS Dawida Jackiewicza, członek RN KGHM, Europol Gazu i Tauronu Polska Energia

 

105. Lidia Czechak

radna miejska PiS w Jarocinie, zastępca dyrektora oddziału ARiMR w Poznaniu

 

106. Ewelina Czechowska-Malczewska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka BP ARiMR w Słupcy

 

107. Wioletta Czemiel-Grzybowska

wspólniczka Barbary Dobrzyńskiej, 
żony senatora PiS Jana Dobrzyńskiego, dyrektor warszawskiego oddziału 
Polskiej Spółki Gazownictwa

 

108. Roman Czepe

radny PiS powiatu białostockiego, 
doradca w podlaskim urzędzie wojewódzkim

 

109. Rafał Czepil

radny PiS miasta Wrocławia, 
wiceprezes KGHM TFI, wiceprezes Polskiej Grupy Uzdrowisk i Fundusz Hotele 01, członek RN trzech spółek z grupy KGHM

 

110. Joanna Czochara

córka posłanki PiS Katarzyny Czochary, specjalistka ds. księgowo-administracyjnych w Ośrodku Hodowli Zarodowej Głogówek (grupa ANR)

 

111. Damazy Ćwikowski

były radny PiS w Tychach, kandydat tej partii w wyborach parlamentarnych, 
członek RN ZM Bumar-Łabędy

 

112. Paweł Ćwikowski

kandydat PiS w wyborach do rady powiatu giżyckiego, dyrektor oddziału COS w Giżycku

 

 

 

 

D

 

113. Szymon Dankowski

działacz PiS, Solidarnej Polski 
i Polski Razem, wiceprezes Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2

 

114. Magdalena Dargacz

żona Tomasza Dargacza, radnego miejskiego PiS w Kościerzynie, kierownik PT KRUS 
w Kościerzynie

 

115. Agnieszka Dąbrowska

członkini honorowych komitetów poparcia Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy 
w wyborach prezydenckich, członkini RN Grupy Azoty Zakładów Chemicznych Police

 

116. Leszek Dąbrowski

były radny PiS sejmiku dolnośląskiego, 
były asystent minister w kancelarii premiera Elżbiety Witek, członek RN PHU Lubinpex 
z grupy KGHM

 

117. Wojciech Dąbrowski

były wojewoda mazowiecki z ramienia PiS, 
prezes PGNiG Termika, członek RN PEC (spółka córka PGNiG Termika) i PIT-Radwar

 

118. Leszek Dec

radny PiS sejmiku podlaskiego, członek rady politycznej PiS, prezes Suwalskiej SSE

 

119. Mariusz Deckert

były dyrektor kancelarii prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego z PiS, 
prezes Radia Lublin

120. Zuzanna Demczenko

radna miejska PiS w Siedlcach, 
członkini RN PT-S Betrans (grupa PGE)

 

121. Andrzej Denis

były radny PiS w Gdyni, 
członek RN Energa Wytwarzanie

 

122. Karolina Dera-Szymańska

radna PiS powiatu ostrowskiego, daleka krewna Andrzeja Dery, byłego posła PiS, a dziś ministra w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, zastępca dyrektora 
oddziału ARiMR w Poznaniu

 

123. Tadeusz Deszkiewicz

kandydat PiS w wyborach samorządowych, doradca prezydenta Andrzeja Dudy, prezes Polskiego Radia RDC, członek RN Audytorium 17 (rozgłośnie regionalne Polskiego Radia)

 

124. Krzysztof Dębczyński

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek komitetu poparcia Andrzeja Dudy, wiceprezes Energi-Operatora

 

125. Anna Dębecka-Budzisiak

wieloletnia asystentka wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego, drugi sekretarz Konsulatu Generalnego RP w Los Angeles

 

126. Marek Dietl

członek zarządu think tanku Instytut Sobieskiego, będącego na liście płac funduszu eksperckiego PiS, a związanego z Pawłem Szałamachą, byłym ministrem finansów 
w rządzie PiS, doradca prezydenta 
Andrzeja Dudy, członek rady GPW

 

127. Artur Dmochowski

były dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie”, której udziałowcami są spółki kontrolowane pośrednio przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, rzecznik MSZ w rządzie PiS, prezes Polskiej Agencji Prasowej

 

128. Paweł Dobrzyński

syn senatora PiS Jana Dobrzyńskiego, 
z ramienia Totalizatora Sportowego członek Rady Polskiego Klubu Wyścigów Konnych

 

129. Andrzej Dolny

były kandydat PiS na burmistrza Chojnic i asystent posła PiS Aleksandra Mrówczyńskiego, dyrektor pomorskiego ODR

 

130. Dariusz Domański

były radny miejski PiS w Żorach, 
śląski wicekurator oświaty

 

131. Konstanty Dombrowicz

syn Konstantego Dombrowicza, 
popieranego przez PiS kandydata 
na prezydenta Bydgoszczy, członek RN Wojskowych Zakładów Uzbrojenia

 

132. Gabriel Dors

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora śląskiego oddziału ARiMR w Częstochowie

 

133. Bogdan Drechna

kandydat PiS w wyborach do rady miasta 
w Piotrkowie Trybunalskim, 
 prezes Elewarru (grupa ARR)

 

134. Krzysztof Drynda

bliski współpracownik Marcina Ociepy, wiceprezesa Polski Razem, 
 kierownik BP ARiMR w Krapkowicach, wiceprezes Wałbrzyskiej SSE Invest-Park

 

135. Kazimierz Drzazga

radny PiS sejmiku zachodniopomorskiego, kandydat tej partii w wyborach parlamentarnych, wiceprezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

 

136. Paweł Drzażdżewski

lokalny szef PiS i kandydat tej partii 
na burmistrza Gniewkowa, radny PiS powiatu inowrocławskiego, zastępca dyrektora kujawsko-pomorskiego oddziału ARiMR

137. Zbigniew Duda

starosta i radny powiatowy PiS 
w Ostrowcu Świętokrzyskim, 
członek RN Radia Kielce

 

138. Stanisław Dudek

kandydat PiS w wyborach samorządowych, działacz tej partii w Kartuzach, 
kierownik BP ARiMR

 

139. Łukasz Dudkowski

radny powiatowy PiS w Oławie, 
prezes Jelcza, spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej

 

140. Marek Duklanowski

szef klubu radnych PiS w Szczecinie, 
prezes Polskich Terminali, 
 spółki córki Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

 

141. Wiktor Dulewicz

znajomy senatora PiS Jana Dobrzyńskiego, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Białystok 
(z grupy Enea)

 

142. Tomasz Dulny

radny miejski z lokalnego komitetu 
w Chęcinach, członek PiS, 
 kierownik BP ARiMR w Kielcach

 

143. Dariusz Dumkiewicz

były szef kancelarii byłego prezydenta Lublina Andrzeja Pruszkowskiego z PiS, 
członek rodziny Ewy Dumkiewicz-Sprawki, żony posła PiS Lecha Sprawki, 
dyrektor lubelskiego zakładu 
Polskiej Spółki Gazownictwa

 

144. Łukasz Durek

radny miejski PiS w Stalowej Woli, 
były współpracownik byłego senatora PiS, 
obecnie marszałka podkarpackiego 
Władysława Ortyla, 
 kierownik BP ARiMR w Stalowej Woli

 

145. Krzysztof Durkalec

pełnomocnik PiS w powiecie Oborniki Śląskie, prezes Tauron Dystrybucja Serwis

 

146. Szymon Durlak

działacz Solidarnej Polski, 
dyrektor oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy, 
członek RN Bydgoskich Zakładów Elektromechanicznych Belma

 

147. Tomasz Dutkiewicz

kandydat w wyborach na burmistrza Swarzędza z poparciem PiS, 
p.o. prezesa Danko Hodowla Roślin (grupa ANR)

 

148. Grzegorz Dyrmo

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN Polskiego Ratownictwa Okrętowego, wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia

 

149. Piotr Dytko

radny PiS sejmiku dolnośląskiego, 
prezes KGHM Cuprum — CBR

 

150. Krzysztof Dziuba

były dyrektor biura senatora PiS 
Michała Seweryńskiego, 
kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Wieluniu

 

151. Marek Dziubek

założyciel Porozumienia Centrum 
w Częstochowie wspólnie 
z Szymonem Giżyńskim, 
późniejszym wieloletnim posłem PiS, zastępca dyrektora śląskiego 
oddziału ARiMR, 
dyrektor śląskiego ODR w Częstochowie

 

152. Sławomir Dziura

jako adwokat udziela porad prawnych 
w biurze posła PiS Krzysztofa Lipca, 
członek RN SSE Starachowice

 

153. Zbigniew Dżugaj

działacz PiS, były wiceburmistrz Kraśnika, wiceprezes PGE Dystrybucja

 

 

E

 

154. Dariusz Eitner

były radny miejski i kandydat PiS 
na burmistrza Wągrowca, 
kierownik BP ARiMR w Wągrowcu

 

155. Jarosław Ejsmont

były radny miejski PiS w Radzyniu Podlaskim, kierownik PT KRUS w Radzyniu Podlaskim

 

156. Małgorzata Erlich-Smurzyńska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, współpracowniczka biura poselskiego Zbigniewa Ziobry i senatorskiego 
Jacka Włosowicza z PiS, 
 dyrektor świętokrzyskiego oddziału ARiMR

 

 

 

 

F

 

157. Zenon Fabianowicz

przewodniczący PiS w powiecie sulęcińskim, były radny PiS sejmiku lubuskiego, 
kierownik BP ARiMR w Sulęcinie

 

158. Maria Fajger

była doradczyni ministra rolnictwa

Krzysztofa Jurgiela (za pierwszych rządów PiS),

zastępca prezesa ARiMR

 

159. Jaromir Falandysz

radny miejski PiS w Gdańsku,

wiceprezes Energa Oświetlenie, członek RN Ogrodowa-Inwestycje z grupy PZU

 

160. Paweł Faryna

radny powiatowy i członek zarządu PiS

w Jędrzejowie, Świętokrzyski Wojewódzki Inspektor Inspekcji Handlowej

 

161. Czesław Fedyk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Lesznie

 

162. Patryk Felmet

radny miejski PiS w Gdyni,

były asystent posła PiS Marcina Horały, członek RN Energi-Obrotu,

prezes Przedsiębiorstwa Usług Portowych Rezerwa

 

163. Beata Fido

partnerka Jana Marii Tomaszewskiego, kuzyna prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, główny specjalista w Telewizji Polskiej

 

164. Dariusz Figura

radny PiS miasta stołecznego Warszawy,

członek RN Grupy Lotos

 

165. Romuald Fijało

kandydat PiS w wyborach parlamentarnych,

kierownik BP ARiMR w Człuchowie

 

166. Zdzisław Filip

radny PiS sejmiku małopolskiego, 
szkolny kolega premier Beaty Szydło,

prezes Tauron Wydobycie 
i Nowe Brzeszcze, dwóch spółek 
z Grupy Tauron

 

167. Robert Fiszer

radny miejski PiS w Radomiu, 
zastępca dyrektora radomskiego oddziału Centrum Doradztwa Rolniczego

 

168. Bogdan Fleming

kandydat PiS w wyborach samorządowych

i do Sejmu, dyrektor oddziału ARR w Poznaniu

 

169. Jan Frania

radny PiS sejmiku lubelskiego,

wiceprezes PGE Dystrybucja

 

170. Filip Frąckowiak

radny PiS miasta stołecznego Warszawy, kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, wicedyrektor TVP Polonia

 

171. Piotr Frąszczak

były sekretarz PiS powiatu zgorzeleckiego, dyrektor Elektrowni Turów (grupa PGE)

172. Igor Frydrykiewicz

kandydat PiS w wyborach samorządowych, organizator struktur Polski Razem 
w województwie zachodniopomorskim, członek RN Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

 

 

 

 

G

 

173. Tomasz Gabor

popierał w wyborach parlamentarnych Patryka Jakiego, wiceministra 
 sprawiedliwości w rządzie PiS, 
główny specjalista ds. administracyjnych

w Elektrowni Opole

 

174. Roman Gabrowski

radny miejski i szef PiS w Dzierżonowie, prezes Tauron Ekoenergia, 
 członek RN Tauron Ekoserwis

 

175. Michał Gabryel

członek komisji rewizyjnej Solidarności Walczącej, której założycielem 
i prezesem jest Konrad Morawiecki, 
ojciec wicepremiera 
 Mateusza Morawieckiego, 
członek RN Państwowej Agencji Informacji 
i Inwestycji Zagranicznych

 

176. Marta Gabryś

kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, kierownik BP ARiMR w Koszalinie

 

177. Cezary Gadomski

członek PiS w Stargardzie, 
członek RN Terminalu Promowego Świnoujście

 

178. Witold Gadowski

współpracownik tygodnika „W Sieci”, wydawanego przez spółkę 
 kontrolowaną pośrednio 
przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego, 
 prowadzący program w Telewizji Polskiej

 

179. Józef Gadzicki

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek zarządu okręgowego PiS w Rybniku, członek zarządu Kombinatu Rolniczego

Kietrz (grupa ANR)

 

180. Arkadiusz Gaik

kandydat w wyborach do rady powiatu radomszczańskiego z komitetu

Anny Milczanowskiej, obecnej posłanki PiS, 
prezes Elmenu (grupa PGE)

 

181. Paweł Gajewski

działacz młodzieżówki Solidarnej Polski, kandydat tej partii w wyborach 
do Parlamentu Europejskiego i kandydat PiS w wyborach samorządowych,

szef gabinetu prezesa Telewizji Polskiej

 

182. Krzysztof Galerczyk

szef i były radny PiS w powiecie nowosolskim, lubuski wojewódzki komendant OHP

 

183. Krzysztof Gałaszkiewicz

pełnomocnik PiS w powiecie zamojskim, radny powiatowy tej partii,

dyrektor lubelskiego oddziału ARiMR

 

184. Michał Gałczyński

współpracownik posłanki PiS Marii Zuby, zastępca dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców 
w świętokrzyskim urzędzie wojewódzkim

 

185. Maria Garbacz

działaczka i członkini władz Solidarnej Polski, kierownik BP ARiMR w Biłgoraju

 

186. Anita Gargas

dziennikarka „Gazety Polskiej Codziennie”, której udziałowcem są spółki kontrolowane pośrednio przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, autorka programu emitowanego w Telewizji Polskiej

 

187. Dariusz Gawęda

radny powiatowy PiS w Oświęcimiu, kierownik PT KRUS w Wadowicach

188. Artur Gawroński

wiceszef rady miasta w Częstochowie 
i szef klubu PiS, pracownik biura śląskiego oddziału ARiMR w Częstochowie

 

189. Piotr Gawryszczak

radny miejski PiS w Lublinie, 
wojewódzki komendant OHP w Lublinie

 

190. Jerzy Gągała

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Dębicy

 

191. Piotr Geremek

działacz PiS z Częstochowy, zastępca kierownika BP ARiMR w Częstochowie

 

192. Dagmara Gęborys

kandydatka PiS do Sejmu, żona Jarosława Gęborysa, starosty i radnego powiatu kamiennogórskiego z PiS, wiceprezes SSE Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze

 

193. Łukasz Gędek

były radny miejski PiS w Zduńskiej Woli, kierownik PT KRUS w Zduńskiej Woli

 

194. Roman Giedrojć

radny PiS sejmiku pomorskiego, 
szef Państwowej Inspekcji Pracy

 

195. Piotr Gierszewski

radny miejski PiS w Gdańsku,
członek RN Radia Gdańsk

 

196. Mirosław Gilarski

radny miejski PiS w Krakowie, członek RN, 
a potem prezes PKP Utrzymanie, 
członek RN Armatury Kraków, 
kontrolowanej przez TFI PZU

 

197. Paweł Gilowski

syn wicepremier i minister finansów 
w pierwszym rządzie PiS Zyty Gilowskiej, dyrektor generalny Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego

 

198. Zbigniew Girzyński

były poseł PiS, współpracownik firmy, pozyskującej zlecenia z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych (PWPW), 
członek rady fundacji Reduta PWPW

 

199. Ryszard Gitis

teść Tomasza Sakiewicza, wspólnika 
w interesach firmy Srebrna, 
 kontrolowanej pośrednio 
przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 
 członek zarządu Grupy Hoteli WAM

 

200. Magdalena Giżycka

członkini komisji wyborczej 
w Płoskini z ramienia PiS, 
inspektor w BP ARiMR w Braniewie

 

201. Łukasz Giżyński

syn posła PiS Szymona Giżyńskiego, pracownik archiwum w Regionalnym Funduszu Gospodarczym

 

202. Piotr Głod

znajomy z lat szkolnych posła PiS 
Joachima Brudzińskiego, były radny PiS sejmiku zachodniopomorskiego, 
wicedyrektor ośrodka administracji 
w Telewizji Polskiej, 
członek RN PZU Na Życie

 

203. Jarosław Głowacki

wiceprezydent i radny miejski Siedlec z PiS, znajomy Karola Tchórzewskiego, 
ministra energii w rządzie PiS, 
członek RN PGE

 

204. Damian Godziński

kandydat PiS w wyborach samorządowych, dyrektor warmińsko-mazurskiego ODR

 

205. Cezary Godziuk

członek komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach prezydenckich w 2010 r., członek zarządu Totalizatora Sportowego, członek RN KGHM

 

206. Ryszard Golec

były radny powiatowy PiS w Lublinie,
lubelski wicekurator oświaty

207. Piotr Gołaszewski

radny powiatowy PiS w Łowiczu, 
kierownik PT KRUS w Łowiczu

 

208. Szczepan Goska

były radny PiS powiatu tomaszowskiego, współpracownik posła PiS Roberta Telusa, kierownik PT KRUS 
w Tomaszowie Mazowieckim

 

209. Janina Goss

wieloletnia przyjaciółka prezesa PiS 
Jarosława Kaczyńskiego, któremu pożyczyła 200 tys. zł, członkini RN PGE i BOŚ Banku

 

210. Jan Górski

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
dyrektor oddziału KRUS w Koszalinie

 

211. Mariusz Grab

były członek zarządu zachodniopomorskiego PiS i kandydat tej partii do Sejmu, 
prezes Grupy Azoty Police Serwis, 
członek RN Kemipolu (grupa BOŚ Banku)

 

212. Piotr Grabowski

radny PiS sejmiku łódzkiego, 
pracownik oddziału PGE Obrót w Łodzi

 

213. Lesław Grajewski

szef PiS we wrocławskiej dzielnicy Krzyki, kandydat z list tej partii 
w wyborach samorządowych, 
prezes Centrozłomu Wrocław z grupy KGHM

 

214. Zbigniew Grajoszek

kandydat PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, prezes Stada Ogierów Starogard Gdański (grupa ANR)

 

215. Marek Gralik

były radny miejski PiS w Bydgoszczy, kandydat tej partii na prezydenta 
miasta i senatora, kujawsko-pomorski kurator oświaty, członek RN Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2

 

216. Mateusz Gramza

członek rady nadzorczej powiązanego 
z PiS Dolnośląskiego Instytutu 
 Studiów Energetycznych, 
prezes Zakładów Azotowych Kędzierzyn 
z Grupy Azoty i członek RN PGE

 

217. Paweł Grobelny

członek zarządu powiatowego 
PiS w Stargardzie, 
kierownik PT KRUS w Stargardzie

 

218. Stanisław Grodzicki

radny miejski PiS w Bydgoszczy, członek RN Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat

 

219. Michał Grodzki

radny PiS miasta stołecznego Warszawy, burmistrz stołecznej dzielnicy Bemowo, doradca w spółce PL.2012, 
operatorze Stadionu Narodowego

 

220. Agata Grula

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora wydziału środowiska i rolnictwa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

 

221. Artur Grygiel

syn Wojciecha Grygiela, działacza PiS 
z Zielonej Góry, członek RN Radia Zachód

 

222. Joanna Grykiel-Figielska

była radna miejska PiS w Elblągu, 
wiceprezes Przedsiębiorstwa Usług Portowych Rezerwa

 

223. Krzysztof Grylak

radny PiS powiatu malborskiego,
kierownik BP ARiMR w Malborku

 

224. Danuta Gryta

kandydatka PiS w wyborach 
na burmistrza Bychawy, 
kierowniczka PT KRUS w Bychawie

 

225. Andrzej Grządziel

ojciec makijażystki Jarosława Kaczyńskiego i doradczyni premier Beaty Szydło Natalii Grządziel, kierownik BP ARiMR w Opatowie

226. Arkadiusz Grzebiński

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Oleśnie

 

227. Maciej Grzechnik

doradca ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela za pierwszych rządów PiS, 
prezes Stadniny Koni Michałów

 

228. Małgorzata Grzegorczuk

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Chełmie

 

229. Bartłomiej Grzegorczyk

były radny PiS powiatu wałbrzyskiego, kierownik PT KRUS w Wałbrzychu

 

230. Agata Grzelak-Makowczyńska

radna miejska PiS w Zgierzu, 
kierownik BP ARiMR w Zgierzu

 

231. Krzysztof Grzelczyk

były wojewoda dolnośląski z ramienia PiS, kandydat w wyborach do Senatu z list PiS, członek RN Metraco z grupy KGHM

 

232. Marian Grzesiak

wiceprzewodniczący wielkopolskiego 
zarządu Polski Razem Jarosława Gowina, 
kierownik PT KRUS w Krotoszynie

 

233. Zbigniew Grzyb

były wójt PiS w Iwanowicach, 
kierownik PT KRUS w Proszowicach

 

234. Wiesław Grzymała

szef rady miejskiej w Łomży z PiS, zastępca dyrektora podlaskiego oddziału ARiMR

 

235. Kamila Grzywaczewska

była pracownica biura poselskiego 
Beaty Mazurek, rzeczniczki sejmowego 
klubu PiS, kierownik PT KRUS we Włodawie

 

236. Marcin Gwóźdź

szef klubu PiS w radzie powiatu ząbkowickiego, 
prezes Uzdrowisk Kłodzkich z grupy KGHM

 

 

 

 

H

 

237. Joanna Habelman

sekretarz PiS w Szczecinie, 
kandydatka PiS w wyborach 
do rady tego miasta, 
prokurent samoistny Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście, 
członek RN Grupy Azoty 
Zakłady Chemiczne Police

 

238. Krzysztof Habelman

mąż Joanny Habelman, sekretarza PiS w Szczecinie, członek RN Terminalu Promowego Świnoujście

 

239. Krzysztof Halagiera

członek PiS z Gdańska, wiceprezes Energa-
-Operator Eksploatacja Toruń, członek RN Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

 

240. Magdalena Hałas

córka posłanki PiS Teresy Hałas, 
zastępczyni kierownika Stada Ogierów 
w Białce

 

241. Łukasz Hamadyk

radny miejski PiS w Gdańsku, 
zastępca dyrektora Bałtyckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Baltica, 
podlegającej Służbie Więziennej

 

242. Katarzyna Hankus

kandydatka PiS w wyborach do sejmiku warmińsko-mazurskiego, 
 kierowniczka PT KRUS w Braniewie

 

243. Sławomir Hardej

były radny PiS powiatu sokołowskiego, dyrektor departamentu ewidencji producentów i rejestracji zwierząt w ARiMR

 

244. Danuta Hądzlik

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, p.o. członka zarządu Danko Hodowla Roślin (grupa ANR)

245. Karolina Helmin Biercewicz

była asystentka posła PiS Andrzeja Jaworskiego i radna PiS powiatu gdańskiego, dyrektorka projektu w PZU, 
członkini RN Tower Inwestycje z grupy PZU

 

246. Emilia Hermaszewska

żona europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, członkini RN Armatury Kraków, kontrolowanej przez TFI PZU

 

247. Jacek Hillebrand

radny miejski PiS w Zduńskiej Woli, 
kierownik BP ARiMR w Sieradzu

 

248. Sławomir Hinc

radny PiS sejmiku wielkopolskiego, wojewódzki inspektor inspekcji handlowej 
w Poznaniu

 

249. Tomasz Hinc

radny miejski PiS w Szczecinie, 
członek zarządu Grupy Azoty

 

250. Krzysztof Hnatio

członek rady nadzorczej powiązanego 
z PiS Dolnośląskiego Instytutu 
 Studiów Energetycznych, 
prezes Operatora Systemu Magazynowania 
z grupy PGNiG

 

251. Antoni Hodak

radny miejski PiS w Pabianicach, 
archiwista w łódzkim urzędzie wojewódzkim

 

252. Wojciech Hoflik

kolega Jana Marii Tomaszewskiego, 
kuzyna prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, dyrektor w Telewizji Polskiej

 

253. Teresa Hołubowicz

żona Zbigniew Hołubowicza, 
radnego miejskiego PiS w Parczewie, kierownik PT KRUS w Parczewie

 

254. Paweł Hreniak

wojewoda dolnośląski z ramienia PiS, 
członek RN Fundacji KGHM

 

255. Urszula Hucz

członkini PiS, 
kierowniczka PT KRUS w Łęcznej

 

256. Waldemar Humięcki

radny PiS w warszawskiej dzielnicy Ursus, były doradca ministra rolnictwa 
Krzysztofa Jurgiela z PiS, 
prezes Agencji Nieruchomości Rolnych

 

257. Dominik Hunek

były pełnomocnik byłego ministra skarbu
z PiS Dawida Jackiewicza,
 członek RN KGHM i PLL LOT

 

 

 

 

I

 

258. Witold Idczak

były senator PiS, 
prezes Legnickiej SSE

 

259. Stanisław Iwan

kandydat z list PiS w wyborach do Senatu, wiceprezes Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

 

 

 

 

J

 

260. Ireneusz Jabłoński

brat europosłanki PiS Beaty Gosiewskiej, członek zarządu Wojskowych Zakładów Elektronicznych

 

261. Magdalena Jackiewicz

szwagierka posła PiS Artura Szałabawki, zastępczyni dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR

 

262. Małgorzata Jacyna-Witt

była szefowa klubu PiS w sejmiku zachodniopomorskim, 
członkini RN Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia

263. Janusz Jagielski

radny miejski PiS w Szczecinie, 
wiceprezes Zarządu Morskiego Portu Police 
(Grupa Azoty), członek RN Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia (grupa PGZ)

 

264. Michał Jakubaszek

radny miejski PiS w Toruniu, wiceszef 
RN Kopalni Soli Kłodawa, oddelegowany 
do pełnienia funkcji jej prezesa, 
jako adwokat obsługuje prawnie 
kujawsko-pomorską komendę OHP

 

265. Zygmunt Jakubczak

znajomy Jarosława Kaczyńskiego, wspierał kampanie wyborcze PiS i Lecha Kaczyńskiego w wyborach na prezydenta, 
członek RN Zamojskich Zakładów Zbożowych

 

266. Tadeusz Jakubowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, dyrektor oddziału KRUS w Kielcach

 

267. Małgorzata Jalowska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Opatowie

 

268. Robert Jałowy

radny miejski PiS w Gorzowie Wielkopolskim, dyrektor gorzowskiego oddziału 
Telewizji Polskiej

 

269. Tomasz Jamka

członek Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry,

kandydat z listy PiS w wyborach samorządowych, członek RN Świętokrzyskich Kopalni Surowców Mineralnych

 

270. Mirosław Jamroży

szef klubu PiS w radzie miejskiej

w Bydgoszczy, wiceprezes spółki Enea-Pomiary

 

271. Kazimierz Janiak

kandydat PiS w wyborach do Senatu, powiązany z systemem SKOK, założonym przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego, dyrektor gdańskiego oddziału 
Totalizatora Sportowego

 

272. Czesław Janikowski

szef PiS i radny tej partii 
w powiecie kościańskim, członek zarządu Poznańskiej Hodowli Roślin

 

273. Maciej Jankiewicz

radny PiS w warszawskiej dzielnicy Targówek, prezes Polskiego Holdingu Nieruchomości, wiceprezes spółki córki: PHN 4

 

274. Aleksandra Jankowska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, wicewojewoda z ramienia tej partii, prezes Pomorskiej SSE

 

275. Magdalena Jankowska

kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, dyrektor Zakładu Gazowniczego w Koszalinie (grupa PGNiG)

 

276. Dariusz Jankowski

mąż Magdaleny Jankowskiej,

kandydatki PiS w wyborach do Sejmu,

członek RN Radia Koszalin

 

277. Grzegorz Jankowski

radny PiS powiatu buskiego, za poprzednich rządów PiS komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach, kierownik BP ARiMR w Pińczowie

 

278. Krzysztof Janus

były radny miejski PiS w Częstochowie, prezes spółki Hutmar

 

279. Wojciech Jaranowski

radny PiS sejmiku kujawsko-pomorskiego, członek RN Radia Pomorza i Kujaw

 

280. Andrzej Jaroch

radny PiS sejmiku dolnośląskiego,

członek RN KGHM Cuprum — CBR oraz PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

 

281. Radosław Jarosz

kandydat PiS w wyborach do rady miasta

i powiatu w Kluczborku, dyrektor oddziału ARR w Opolu

282. Konrad Jarzyński

kandydat PiS w wyborach samorządowych, dyrektor śląskiego oddziału ARiMR 
w Częstochowie

 

283. Leszek Jasiński

kandydat PiS na burmistrza Wieruszowa, kierownik PT KRUS w Wieruszowie

 

284. Wojciech Jasiński

poseł PiS, wieloletni kolega 
prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 
 prezes PKN Orlen i członek RN PKO BP

 

285. Elżbieta Jaskólska

kandydatka PiS w wyborach 
samorządowych, członkini RN 
Zarządu Morskiego Portu Gdynia

 

286. Marcin Jastrzębski

były warszawski radny PiS,

prezes Lotosu, 
prezes Lotos Petrobaltic

 

287. Krzysztof Jaszczak

kandydat PiS w wyborach samorządowych, szef pomorskiego oddziału ARR

 

288. Stanisław Jaszczuk

były radny miejski PiS w Rybniku, 
kierownik BP ARiMR w Rybniku

 

289. Artur Jaśkowski

syn radnej miejskiej PiS w Lublinie 
Anny Jaśkowskiej, 
dyrektor wydziału gospodarki nieruchomościami i skarbu państwa w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim

 

290. Krzysztof Jaworowski

radny powiatowy PiS w Bielsku Podlaskim, członek podlaskiego zarządu PiS, 
dyrektor oddziału KRUS w Białymstoku

 

291. Waldemar Jaworowski

były radny PiS w Rewalu, 
kandydat tej partii w wyborach samorządowych i parlamentarnych, 
członek zarządu spółki Infra-Port

 

292. Adam Jaworski

szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobry w Słupsku, dyrektor Bałtyckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Baltica, 
podlegającej Służbie Więziennej

 

293. Andrzej Jaworski

były poseł PiS, członek zarządu 
PZU i PZU Na Życie, 
członek RN Tower Inwestycje, 
PZU Zdrowie, Ogrodowa Inwestycje (wszystkie grupa PZU)

 

294. Michał Jaworski

były asystent wicemarszałek Senatu 
z ramienia PiS Marii Koc, 
 kierownik PT KRUS w Garwolinie

 

295. Zdzisław Jaźwiec

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Ostrowie Wielkopolskim

 

296. Jacek Jemioła

kandydat PiS w wyborach do rady miejskiej we Wrocławiu, pełnomocnik finansowy PiS 
w kampaniach wyborczych, 
dyrektor biura wojewody dolnośląskiego

 

297. Andrzej Jęcz

były pełnomocnik PiS 
w powiecie kościańskim, 
p.o. prezesa Stadniny Koni Racot

 

298. Jędrzej Jędrych

były poseł PiS, członek RN Zakładów Mechanicznych Bumar-Łabędy

 

299. Daniel Joachimiak

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Sieradzu

 

300. Antoni Józwowicz

były delegat na kongres PiS z Siedlec, 
prezes Polimeksu-Mostostalu i Polimeksu-
-CUW, członek RN czterech firm zależnych 
od Polimeksu-Mostostalu

301. Cezary Jurkiewicz

szef klubu PiS w radzie miasta stołecznego

Warszawy, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu

 

 

 

 

K

 

302. Katarzyna Kaczmarek-Sławińska

kandydatka w kolejnych wyborach 
z list PiS i Solidarnej Polski, 
 dyrektor oddziału ARiMR w Toruniu

 

303. Agnieszka Kaczmarska

była radna PiS warszawskiej dzielnicy Targówek

i dyrektor klubu parlamentarnego PiS, zastępca szefa, a następnie szef Kancelarii Sejmu

 

304. Sebastian Kaleta

rzecznik ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, członek RN Geovity z grupy PGNiG

 

305. Beata Kalinowska

radna PiS powiatu ostrołęckiego,

dyrektor mazowieckiego oddziału ARiMR

 

306. Adam Kalinowski

radny powiatowy PiS w Stargardzie, kierownik stargardzkiego BP ARMiR,

dyrektor zachodniopomorskiego ODR

 

307. Mariusz Kałużny

kandydat z list Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry do europarlamentu i z list PiS do Sejmu, zastępca dyrektora ds. infrastruktury w Centralnym Ośrodku Sportu

 

308. Marcin Kamieński

dyrektor biura poselskiego ministra rolnictwa i posła PiS Krzysztofa Jurgiela, członek podlaskiego zarządu PiS, członek RN Podlaskiego Centrum Rolno-Towarowego

 

309. Artur Kamiński

radny PiS powiatu nyskiego, kandydat PiS

w wyborach do Sejmu, członek RN Grupy Azoty

Zakłady Azotowe Kędzierzyn i Radia Opole

 

310. Kamil Kamiński

były asystent i prawa ręka ministra

sprawiedliwości z Solidarnej Polski Zbigniewa

Ziobry, wiceprezes Tauronu, członek RN Tauron Sprzedaż, Tauron Ciepło, Tauron Wydobycie

i Tameh Holding, szef RN Międzynarodowego

Portu Lotniczego Kraków Balice

 

311. Mariusz Kamiński

były poseł PiS,

prezes Polskiego Holdingu Obronnego

 

312. Michał Kamiński

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik BP ARiMR w powiecie kamieńskim

 

313. Damian Kapkowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, znajomy wiceministra sprawiedliwości

w rządzie PiS Patryka Jakiego, dyrektor oddziału Totalizatora Sportowego w Opolu, członek RN Elkomu z grupy PGE

 

314. Arkadiusz Karbowiak

znajomy Patryka Jakiego, wiceministra

sprawiedliwości z Solidarnej Polski, dyrektor

Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia, podległej Służbie Więziennej

 

315. Maria Kardasz

była pełnomocniczka PiS w powiecie grodziskim, kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS 
w Grodzisku Wielkopolskim

 

316. Marcin Karlikowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych

w Warszawie, prezes PGZ Systemy, 
członek RN Energop 
(obie Polska Grupa Zbrojeniowa)

 

317. Justyna Karnowska

żona Jacka Karnowskiego, redaktora naczelnego tygodnika „W Sieci” i wspólnika w interesach byłego senatora PiS Grzegorza Biereckiego, szefowa kanału TVP ABC 
w Telewizji Polskiej, zastępczyni dyrektora programu pierwszego Telewizji Polskiej

318. Jacek Karnowski

redaktor naczelny tygodnika „W Sieci” i wspólnik w interesach senatora PiS Grzegorza Biereckiego, 
prowadzący program w TVP Info

 

319. Michał Karnowski

członek zarządu spółki wydającej tygodnik „W Sieci”, a kontrolowanej pośrednio przez senatora PiS Grzegorza Biereckiego, prowadzący program w TVP Info

 

320. Wiktor Karol

członek lokalnego ugrupowania w Świdnicy, którego prezesem był do niedawna 
Wojciech Murdzek, poseł PiS 
i przedstawiciel Polski Razem, 
 prezes Ośrodka Hodowli Zarodowej 
w Kamieńcu Ząbkowickim (grupa ANR)

 

321. Tomasz Karusewicz

były skarbnik PiS w zachodniopomorskim i były pełnomocnik wyborczy PiS, członek zarządu PZU na Życie, członek RN PZU Centrum Operacji i Grupy Azoty

 

322. Jacek Karwan

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
członek zarządu PHU Lubinpex 
z grupy KGHM

 

323. Piotr Karwan

kandydat PiS w wyborach do sejmiku 
i parlamentu, członek RN Energetyki 
i WPEC Legnica, spółek z grupy KGHM

 

324. Dariusz Kaśków

kolega byłego rzecznika PiS Adama Hofmana i ministra skarbu PiS Dawida Jackiewicza, prezes Energi

 

325. Marek Kawa

radny miejski PiS w Opolu, zastępca dyrektora opolskiego oddziału ARiMR

 

326. Janusz Kawecki

członek komitetów poparcia kandydatów PiS Jarosława Kaczyńskiego i Andrzeja Dudy

w wyborach na prezydenta,

członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 

327. Marcin Kazimierczuk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora warmińsko-mazurskiego oddziału ARiMR

 

328. Jarosław Kazimierski

przez lata pracował w spółkach 
systemu SKOK, którego twórcą 
jest senator PiS Grzegorz Bierecki, 
członek RN Krajowej Spółki Cukrowej

 

329. Mariusz Kądziołka

były wiceprezydent Szczecina z ramienia PiS, prezes Enea Oświetlenie

 

330. ppłk Tomasz Kędzierski

były kierowca Jadwigi Kaczyńskiej, 
matki prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wiceszef BOR

 

331. Mariusz Kękuś

radny miejski PiS w Krakowie, 
członek zarządu ds. ekonomicznych 
 Kopalni Soli Wieliczka

 

332. Krzysztof Kielec

były radny miejski PiS w Gorzowie, 
prezes Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

 

333. Monika Kieliszak

była radna miejska PiS w Stargardzie, 
była pracownica biura posła PiS 
Michała Jacha, dyrektor oddziału 
Agencji Mienia Wojskowego w Szczecinie

 

334. Grzegorz Kierozalski

radny PiS powiatu ostródzkiego, 
dyrektor olsztyńskiego oddziału ANR, 
członek RN Energa Elektrownie Ostrołęka 
i Energa Invest

 

335. Urszula Kijanka

żona Dariusza Kijanki, 
pełnomocnika PiS 
w Iwaniskach, kierownik BP ARiMR 
w Starachowicach

336. Michał Kisiel

były doradca i szef sztabu wyborczego Henryka Kowalczyka, posła PiS i ministra 
w kancelarii premier Beaty Szydło, szef Domu Polonii w Pułtusku, prowadzonego przez Stowarzyszenie Wspólnota Polska, działające pod patronatem Senatu i współpracujące 
z resortami spraw zagranicznych, kultury 
i dziedzictwa narodowego oraz sportu

 

337. Kazimierz Klawiter

były pełnomocnik Polski Razem 
Jarosława Gowina na województwo pomorskie i działacz stowarzyszenia, kierowanego przez obecnego posła PiS Jarosława Sellina, zastępca dyrektora oddziału KRUS w Gdańsku

 

338. Renata Klębowska-Szustek

żona burmistrza Łukowa z PiS 
Dariusza Szustka, kierowniczka BP ARiMR 
w Łukowie

 

339. Tadeusz Klama

były wójt Kolna, znajomy Adama Sekścińskiego, prezesa KRUS i działacza PiS 
z Kolna, zastępca dyrektora biura administracji i inwestycji w centrali KRUS

 

340. Andrzej Klarkowski

doradca marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego, były doradca byłego prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, 
szef rady Centrum Badania Opinii Społecznej

 

341. Ryszard Klimczyk

były radny miejski PiS w Gdańsku, 
członek RN PLL LOT

 

342. Waldemar Klisiak

radny powiatowy PiS w Oświęcimiu, 
członek Społecznej Rady Sportu 
 przy ministerstwie sportu

 

343. Janusz Kloc

mąż posłanki PiS Izabeli Kloc, 
skarbnik tej partii w powiecie mikołowskim, pracownik biura prezesa ANR

 

344. Julia Kloc-Kondracka

córka posłanki PiS Izabeli Kloc, 
radna tej partii sejmiku śląskiego, 
specjalista w oddziale ARR w Katowicach

 

345. Marta Klonowska

udzielała bezpłatnych porad prawnych 
w biurze poselskim posłanki PiS, dziś minister w kancelarii premiera Elżbiety Witek, członkini RN TUW Cuprum (grupa KGHM)

 

346. Krzysztof Kluza

brat Stanisława Kluzy, ministra finansów 
w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, 
członek RN Zakładów Mechanicznych Tarnów

 

347. Stanisław Kluza

minister finansów w rządzie PiS, 
kierowanym przez Jarosława Kaczyńskiego, wiceprezes i prezes BOŚ

 

348. Barbara Kłeczek

radna miejska PiS w Tarnobrzegu, 
kierownik PT KRUS w Tarnobrzegu

 

349. Konrad Kłopotowski

pełnomocnik PiS na powiat kutnowski, kierownik BP ARiMR w Kutnie

 

350. Dariusz Kłos

skarbnik PiS w Szczecinie, kandydat tej partii w wyborach samorządowych i parlamentarnych, dyrektor oddziału ARiMR w Szczecinie, zastępca dyrektora zachodniopomorskiego ODR

 

351. Lidia Kłos

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, członkini RN Infra-Port

 

352. Łukasz Kmita

radny PiS w powiecie olkuskim, 
były szef biura posła PiS Jacka Osucha, dyrektor małopolskiego oddziału KRUS

 

353. Janusz Knap

angażował się w kampanie wyborcze świętokrzyskiego PiS, prezes Radia Kielce

354. Andrzej Kneć

były szef PiS w Makowie Mazowieckim, 
były pracownik biura poselskiego 
i współpracownik Henryka Kowalczyka, zastępca prezesa KRUS

 

355. Renata Kobiera

radna PiS powiatu brzezińskiego, 
kandydatka tej partii w wyborach do Sejmu, kierowniczka BP ARiMR w Brzezinach

 

356. Mirosław Kochalski

były komisarz Warszawy z nadania rządu PiS i współpracownik byłego prezydenta Warszawy i Polski Lecha Kaczyńskiego, wiceprezes PKN Orlen

 

357. Michał Kochanowski

radny powiatowy PiS w Kętrzynie, 
kierownik PT KRUS w Kętrzynie

 

358. Beata Kocik

radna PiS sejmiku śląskiego, była pracownica biura posła PiS Szymona Giżyńskiego, kierownik BP ARiMR w Częstochowie

 

359. Piotr Kois

radny miejski PiS w Lesznie, 
dyrektor Centrum Edukacji 
i Pracy Młodzieży OHP w Lesznie

 

360. Tomasz Kojder

z ramienia PiS szef rady miejskiej 
w Przeworsku, kandydat PiS w wyborach 
do Sejmu, kierownik BP ARiMR w Przeworsku

 

361. Andrzej Kojro

były radny PiS powiatu mińskiego, 
z rekomendacji tej partii wybrany na członka Trybunału Stanu, prezes Enea Operator, członek RN Pomorskiego Hurtowego Centrum Rolno-Spożywczego

 

362. Marta Kołodziej

radna PiS powiatu pajęczańskiego, 
kierownik BP ARiMR w Pajęcznie

 

363. Witold Kołodziejski

radny PiS sejmiku mazowieckiego, 
były wiceminister cyfryzacji w rządzie PiS, kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, przewodniczący Krajowej Rady 
Radiofonii i Telewizji

 

364. Wojciech Komarzyński

radny miejski PiS w Brzegu, 
kierownik BP ARiMR w Prudniku, 
 kierownik biura w oddziale ARiMR w Opolu

 

365. Marek Komorowski

radny PiS sejmiku województwa podlaskiego, kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, znajomy ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela, wiceszef RN Elewarru, podlegającego ARR

 

366. Tomasz Komorowski

były radny miejski PiS w Kętrzynie, 
kierownik BP ARiMR w Kętrzynie

 

367. Angelika Konaszczuk

szwagierka posła PiS Jacka Sasina, zastępczyni dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców 
w lubelskim urzędzie wojewódzkim

 

368. Krzysztof Kondraciuk

były radny PiS sejmiku podlaskiego, 
dyrektor warszawskiego oddziału GDDKiA

 

369. Bogdan Kondratowicz

radny PiS i szef tej partii w krakowskiej dzielnicy Czyżyny, prezes Opakometu

 

370. Jarosław Kondys

radny powiatowy PiS w Malborku, 
kierownik PT KRUS w Malborku

 

371. Konrad Konefał

współpracownik Adama Cichockiego, 
byłego działacza Porozumienia Centrum, którego Jarosław Kaczyński 
jako premier powołał na członka Rady Służby Publicznej, dyrektor w MS TFI 
(Polska Grupa Zbrojeniowa), członek RN Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, 
prezes Mars TFI

372. Monika Kończyk

wieloletnia współpracownica 
i znajoma posła PiS Janusza Śniadka 
ze związku Solidarność, koleżanka jego żony, pomorska kurator oświaty

 

373. Roman Kopcza

kolega Krzysztofa Skóry, działacza PiS 
i byłego prezesa KGHM, 
 dyrektor finansowy ZG Lubin (grupa KGHM)

 

374. Tomasz Kopera

radny miejski PiS w Opocznie, 
były dyrektor biura posła PiS Roberta Telusa, kierownik BP ARiMR w Opocznie

 

375. Kazimierz Koralewski

szef klubu PiS w radzie miasta Gdańska, doradca w pomorskim urzędzie wojewódzkim

 

376. Iwona Kornaś-Pierzak

kandydatka PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, członkini RN Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice

 

377. Wilhelm Korotczuk

kandydat PiS w wyborach do sejmiku lubuskiego, znajomy ze szkoły posła PiS Marka Asta, prezes Radia Zachód 
w Zielonej Górze

 

378. Marcin Kosiorek

pełnomocnik PiS i radny tej partii powiatu łowickiego, doradca w łódzkim urzędzie wojewódzkim

 

379. Renata Koska

matka Michała Koski, radnego miejskiego PiS w Przedborzu, współpracownika posłanki PiS Anny Milczanowskiej, kierowniczka PT KRUS w Radomsku

 

380. Edward Kosmal

kandydat z list PiS w wyborach parlamentarnych, szef RN Radia Szczecin

 

381. Jarosław Kosmala

radny PiS powiatu pabianickiego,

kierownik BP ARiMR w Pabianicach

 

382. Stanisław Kot

radny miejski PiS w Legnicy, 
członek RN Biprometu z grupy KGHM

 

383. Patrycja Kotecka

żona ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry z Solidarnej Polski, dyrektor marketingu Link 4 TU z grupy PZU

 

384. Włodzimierz Kotuniak

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych i parlamentarnych, 
dyrektor Urzędu Morskiego w Słupsku

 

385. Mariusz Kotynia

radny PiS i pełnomocnik tej partii 
w powiecie łódzkim wschodnim,
 kierownik BP ARiMR w Koluszkach

 

386. Adam Kowalczyk

radny gminny PiS i kandydat tej partii 
w wyborach na wójta Korytnicy, 
kierownik PT KRUS w Węgrowie

 

387. Lilianna Kowalczyk

kandydatka PiS w wyborach 
do rady powiatu legnickiego, 
kierowniczka BP ARiMR w Legnicy

 

388. Roman Kowalczyk

były radny PiS sejmiku dolnośląskiego,
dolnośląski kurator oświaty

 

389. Marlena Kowalska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Sochaczewie

 

390. Bogusław Kowalski

prezes, a potem doradca zarządu PKP, 
były poseł PiS

 

391. Dariusz Kowalski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, delegat na kongres PiS, zastępca dyrektora generalnego PGE Dystrybucja, 
oddział w Skarżysku-Kamiennej

392. Jacek Kowalski

radny miejski PiS w Toruniu, 
kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, 
wiceprezes Energa-Operator Logistyka

 

393. Jakub Kowalski

szef klubu radnych PiS w Radomiu, 
były szef gabinetu marszałka senatu z PiS Stanisława Karczewskiego i dyrektor biura poselskiego posła PiS Marka Suskiego,
szef kancelarii Senatu

 

394. Janusz Kowalski

były działacz PiS, były współpracownik wiceministra sprawiedliwości 
 Patryka Jakiego i prezydenta Warszawy 
i Polski Lecha Kaczyńskiego, współautor jego biografii, której współwydawcą była spółka Srebrna, kontrolowana przez Jarosława Kaczyńskiego, wiceprezes PGNiG, 
członek RN Europol Gazu i Gas Tradingu

 

395. Michał Kowalski

wiceszef rady powiatu puckiego z PiS, dyrektor oddziału Centralnego 
 Ośrodka Sportu w Cetniewie

 

396. Paweł Kowszyński

radny Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry 
w Elblągu, były asystent 
 europosła PiS Jacka Kurskiego, 
zastępca komendanta OHP w Olsztynie

 

397. Dariusz Kozak

szef rady miasta Kielce z PiS, 
dyrektor Elektrociepłowni Kielce (grupa PGE)

 

398. Zbigniew Kozak

były poseł PiS, wiceprezes Energa-Operator Techniczna Obsługa Odbiorców, członek rady Fundacji Banku Ochrony Środowiska

 

399. Krzysztof Kozik

z ramienia PiS radny i członek zarządu powiatu chrzanowskiego, znajomy premier Beaty Szydło, wiceprezes Kompanii Węglowej

 

400. Arkadiusz Kozłowski

pomagał w kampanii wyborczej posłowi PiS Szymonowi Szynkowskiemu vel Sękowi, zastępca redaktora naczelnego 
w Radiu Merkury

 

401. Maks Kraczkowski

były poseł PiS, wiceprezes PKO BP

 

402. Marek Krakowski

działacz PiS z Lublina, kandydat tej partii 
w wyborach samorządowych, 
zastępca dyrektora biura organizacji 
i kadr w lubelskim urzędzie wojewódzkim

 

403. Jerzy Kraszewski

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych i parlamentarnych, 
dyrektor oddziału ZUS w Białymstoku

 

404. Błażej Krawczyszyn

kojarzony z byłym ministrem skarbu 
PiS Dawidem Jackiewiczem, 
 wiceprezes Energi-Obrotu

 

405. Michał Krochta

radny PiS powiatu górowskiego, 
kierownik BP ARiMR w Górze

 

406. Jerzy Kropiwnicki

były prezydent Łodzi wybrany z komitetu wyborczego PiS, kandydat tej partii 
w wyborach do Senatu, 
członek Rady Polityki Pieniężnej

 

407. Łukasz Kroplewski

szef Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry w województwie zachodniopomorskim, kandydat z list PiS do Sejmu, 
członek zarządu PGNiG

 

408. Michał Król

radny PiS sejmiku łódzkiego, 
członek RN Radia Merkury

 

409. Przemysław Królak

członek zarządu PiS okręgu 
kalisko-leszczyńskiego, kandydat PiS 
w wyborach samorządowych, kierownik 
BP ARiMR w Ostrowie Wielkopolskim

410. Sławomir Kruk

radny miejski PiS w Opolu, 
pracownik zespołu audytu wewnętrznego 
w opolskim urzędzie wojewódzkim

 

411. Tomasz Krukowski

radny powiatowy PiS w Grajewie, 
zastępca dyrektora podlaskiego 
 oddziału ARiMR

 

412. Michał Krupiński

wiceminister skarbu w latach 2006-07 
w pierwszym rządzie PiS, 
 przyjaciel Witolda Ziobry, brata ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, 
prezes PZU, członek RN PZU na Życie 
i Alior Banku

 

413. Helena Krupska

radna PiS gminy Przemków, 
dyrektor ds. finansowych w Oddziale KGHM Zakład Hydrotechniczny

 

414. Krzysztof Kruszyński

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
były szef PiS w Kartuzach, 
 kierownik PT KRUS w Kartuzach

 

415. Olga Krut-Horonziak

była radna miejska PiS we Włocławku, kierowniczka PT KRUS we Włocławku

 

416. Wirginia Kryka

działaczka PiS z Czarnkowa, 
kierowniczka PT KRUS w Szamotułach

 

417. Michał Krzemkowski

radny PiS sejmiku kujawsko-pomorskiego, zastępca wojewódzkiego komendanta OHP 
w Toruniu, członek RN TDM ARRTRANS 
z grupy Elewarr

 

418. Mieczysław Krzywy

asystent senator PiS Doroty Czubowskiej, kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN Inova CIT z grupy KGHM

 

419. Jarosław Krzyżanowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik BP ARiMR we Włoszczowie

 

420. Grzegorz Ksepko

działacz PiS, w przeszłości jako adwokat był pełnomocnikiem Marty Kaczyńskiej, bratanicy prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wiceprezes Energi

 

421. Bogumiła Kubacka

kandydatka PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, kierowniczka BP ARiMR 
w Strzelcach Opolskich

 

422. Artur Kubaj

członek komitetu honorowego 
Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich, 
 kolega posłów PiS Joachima Brudzińskiego

i Krzysztofa Zaremby, 
członek RN Polskiego Radia, 
prezes Radia Szczecin

 

423. Marta Kubiak

radna powiatowa PiS w Pile, była asystentka

posła PiS Maksa Kraczkowskiego

i europosła PiS Ryszarda Czarneckiego, szefowa Forum Młodych PiS

w okręgu pilskim,

kierowniczka BP ARiMR w Pile

 

424. Oliwer Kubicki

radny miejski PiS w Jeleniej Górze, współpracownik Patryka Jakiego, wiceministra sprawiedliwości z Solidarnej Polski, członek RN PZU Zdrowie,

Gas Storage Poland (grupa PGNiG)

i Energa Elektrownie Ostrołęka

 

425. Grzegorz Kuczyński

jako adwokat w kilku sprawach sądowych

był pełnomocnikiem prezesa PiS

Jarosława Kaczyńskiego,

członek RN Polskiej Grupy Energetycznej

 

426. Robert Kujawski

radny miejski PiS w Słupsku, kandydat PiS

na prezydenta Słupska, dyrektor biura posłanki PiS Jolanty Szczypińskiej,

prezes Enbudu Słupsk (grupa Energa)

427. Kazimierz Kujda

wieloletni współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, były prezes kontrolowanej przez niego pośrednio spółki Srebrna, 
prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

 

428. Janusz Kula

ojciec Alberta Kuli, radnego miejskiego 
PiS w Częstochowie, 
członek RN Regionalnego Funduszu Gospodarczego

 

429. Roman Kulczycki

radny powiatowy i szef PiS w Lwówku Śląskim, były wicewojewoda dolnośląski, prezes Uzdrowiska Cieplice 
z grupy KGHM

 

430. Mirosław Kulesza

radny PiS powiatu oławskiego,
były kandydat tej partii na wójta Oławy,
dyrektor oddziału ARiMR we Wrocławiu

 

431. Leopold Kulikowski

działacz PiS z Tczewa, pracownik 
biura posła PiS Kazimierza Smolińskiego, 
kierownik BP ARiMR w Tczewie

 

432. Wioletta Kulpa

radna miejska i szefowa PiS w Płocku, kierownik projektu — delegat spółki 
do spraw odpowiedzialności społecznej wobec interesariuszy lokalnych 
w PKN Orlen

 

433. Robert Kułaga

kandydat PiS w wyborach samorządowych, prezes Centrum Produkcyjnego 
 Pneumatyki Prema

 

434. Paweł Kura

skarbnik PiS w Lubinie, 
kandydat tej partii 
w wyborach samorządowych, 
zastępca dyrektora dolnośląskiego 
oddziału ARiMR

 

435. Bartłomiej Kurkus

były wicestarosta i radny PiS 
powiatu siedleckiego, 
członek RN Polimeksu-Mostostalu

 

436. Jacek Kurski

były poseł i europoseł PiS, 
prezes Telewizji Polskiej

 

437. Paweł Kurtyka

znajomy ministra obrony Antoniego Macierewicza, syn Zuzanny Kurtyki, kandydatki z list PiS w wyborach do Senatu, członek RN Agencji Mienia Wojskowego

 

438. Jerzy Kurzątkowski

fotograf Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, znajomy senatora PiS Jacka Włosowicza, fotograf w Polskiej Grupie Zbrojeniowej

 

439. Anna Kusiak-Janiec

kandydatka PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, 
 zastępczyni dyrektora oddziału ARiMR 
w Lublinie

 

440. Daniel Kuś

radny powiatowy PiS w Opolu Lubelskim, kierownik PT KRUS w Opolu Lubelskim

 

441. Tomasz Kuśnierek

starachowicki działacz Polski Razem Jarosława Gowina, zastępca dyrektora świętokrzyskiego oddziału ARiMR

 

442. Adam Kwiatkowski

znajomy ministra rolnictwa z PiS 
Krzysztofa Jurgiela, 
dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku

 

443. Marek Kwiatkowski

radny PiS powiatu nowosądeckiego, 
dyrektor małopolskiego ODR

 

444. Elżbieta Kwiecień-Ząbek

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, była szefowa PiS w Busku-Zdroju, 
kierownik BP ARiMR w Busku-Zdroju

 

 

L

 

445. Zbigniew Lasek

były ochroniarz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, premier Beaty Szydło 
i prezydenta Andrzeja Dudy, 
dyrektor ds. bezpieczeństwa w Orlenie

 

446. Barbara Laskowska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, zastępczyni kierownika BP ARiMR 
w Zawierciu

 

447. Dariusz Lasocki

radny PiS w warszawskiej dzielnicy 
Praga Południe, szef RN Telewizji Polskiej

 

448. Jerzy Laszczyk

radny PiS w powiecie tatrzańskim, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem

 

449. Marek Leja

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Lubaczowie

 

450. Krzysztof Lesiak

partner w kancelarii Dominika Hunka, 
byłego pełnomocnika byłego 
 ministra skarbu z PiS Dawida Jackiewicza, 
członek RN Dolnośląskich Zakładów Usługowo-Produkcyjnych Dozamel

 

451. Adam Lesiński

radny miejski PiS w Sulejówku, prezes MS TFI, spółki Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), członek zarządu PGZ, członek RN spółek: Waryński Grupa Holdingowa, Crist 
i Centrum Bankowo-Finansowe Nowy Świat

 

452. Stanisław Leski

członek zarządu PiS w Dębicy, były szef rady miejskiej w tym mieście z ramienia PiS, prezes Gas Trading Podkarpacie

 

453. Krzysztof Leszczyk

członek zarządu powiatowego PiS 
w Pajęcznie, kandydat PiS w wyborach 
do rady powiatu pajęczańskiego, prezes Elbest i Elbest Security, członek RN GKS Bełchatów (wszystkie trzy spółki: grupa PGE)

 

454. Ewa Leszczyńska

dobra znajoma Henryka Kowalczyka, posła PiS i ministra w kancelarii premier Beaty Szydło, dyrektorka Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Golądkowie

 

455. Zbigniew Leszczyński

współpracownik ojca wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego 
z Solidarnej Polski, członek zarządu 
PKN Orlen, członek RN Unipetrolu

 

456. Barbara Leszczyszyn

córka działacza PiS Zbigniewa Mieszkalskiego, sąsiada domu rodzinnego posła PiS Piotra Babiarza, 
kierownik BP ARiMR w Trzebnicy

 

457. Zbigniew Leszko

radny PiS powiatu lubińskiego, dyrektor 
ds. pracowniczych w ZG Lubin z grupy KGHM

 

458. Andrzej Lew Mirski

prywatny adwokat ministra obrony 
z PiS Antoniego Macierewicza, 
 doradca Ministerstwa Obrony Narodowej

 

459. Maciej Lew-Mirski

współpracownik i syn adwokata ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, członek RN Fabryka Broni Łucznik-Radom 
i MS TFI (obie: PGZ)

 

460. Tadeusz Lewandowski

radny PiS sejmiku dolnośląskiego,

członek RN Uzdrowiska Cieplice z grupy KGHM

 

461. Włodzimierz Lewandowski

uczestnik konwencji programowej PiS, 
prezes Głównego Urzędu Miar

 

462. de Lewin Lewiński Ryszard

szef PiS w Łobzie, członek RN spółki Infra-Port

463. Maciej Libiszewski

były członek władz spółki Srebrna, kontrolowanej pośrednio 
przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 
były współpracownik jego zmarłego brata Lecha Kaczyńskiego, prezes PKP Cargo 
i członek RN PKP Cargo Connect

 

464. Piotr Lichota

angażował się w kampanię wyborczą 
Polski Razem Jarosława Gowina, 
 dyrektor „Panoramy” w Telewizji Polskiej, szef TVP Info

 

465. Jarosław Liczko

współpracownik i znajomy Krzysztofa Skóry,

radnego PiS sejmiku dolnośląskiego

i byłego prezesa KGHM,

główny specjalista i asystent prezesa KGHM,

członek RN Zagłębia Lubin (grupa KGHM)

 

466. Przemysław Lis

partner w kancelarii Dominika Hunka, byłego pełnomocnika byłego ministra skarbu PiS Dawida Jackiewicza, członek RN Grupy Azoty

 

467. Bartłomiej Litwińczuk

współpracownik ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, jako prawnik reprezentował go w wielu procesach sądowych, członek zarządu PZU Na Życie, członek RN spółek: Polski Holding Obronny, PKP Cargo Service, Grupa Azoty, Link 4 TU

 

468. Marek Litwiński

były radny miejski PiS z Jawora, 
wiceprezes Energetyki i WPEC Legnica, spółek z grupy KGHM

 

469. Arkadiusz Loba

radny miejski PiS w Koluszkach, 
zastępca kierownika BP ARiMR w Koluszkach

 

470. Mirosław Ludorowski

kandydat PiS w wyborach 
do rady miejskiej w Jeleniej Górze, 
 kierownik BP ARiMR w Jeleniej Górze

 

 

 

 

Ł

 

471. Henryk Łabędź

kandydat PiS w wyborach samorządowych, prezes Zakładów Mechanicznych Tarnów

 

472. Jacek Łabno

radny miejski PiS w Tarnowie, 
wiceprezes spółki Grupa Azoty
 Jednostka Ratownictwa Chemicznego

 

473. Andrzej Łajewski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Grajewie

 

474. Bartosz Łapiński

radny miejski PiS z Sopotu, 
członek RN Energa Wytwarzanie

 

475. Marcin Ławniczek

radny powiatowy PiS w Pajęcznie, 
wiceprezes spółki Ramb (grupa PGE)

 

476. Czesław Łączak

wiceprzewodniczący sejmiku podkarpackiego z PiS, członek RN Euro-Eko 
 (grupa Agencji Rozwoju Przemysłu)

 

477. Krzysztof Łączyński

wieloletni znajomy i doradca ministra obrony narodowej z PiS Antoniego Macierewicza, członek RN PCO i PIT-Radwar

 

478. Zbigniew Łepkowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora oddziału ANR 
w Zielonej Górze

 

479. Beata Łęgowska

pracownica biura posła PiS Janusza Śniadka, członkini RN Energa Wytwarzanie

 

480. Ireneusz Łojek

szef klubu radnych PiS w Jeleniej Górze, prezes Uzdrowiska Świeradów-Czerniawa 
z grupy KGHM

481. Konrad Łoś

radny miejski PiS w Bielsku-Białej, członek RN Centrum Produkcyjnego Pneumatyki Prema

 

482. Barbara Łuszcz

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Dąbrowie Tarnowskiej

 

483. Justyna Łyjak

kandydatka PiS w wyborach

samorządowych i parlamentarnych,

kierowniczka BP ARiMR w Pyrzycach

 

 

 

 

M

 

484. Marzanna Mach

radna gminna PiS w Dwikozach,

kierowniczka PT KRUS w Sandomierzu

 

485. Artur Mackiewicz

były kandydat PiS w wyborach do Sejmu, zastępca dyrektora wrocławskiego oddziału ANR

 

486. Violetta Mackiewicz-Sasiak

szefowa koła PiS w Redzie,

kandydatka z list tej partii w wyborach

samorządowych i parlamentarnych,

członkini RN Energi-Operatora

 

487. Joanna Madejczyk-Białowąs

żona Marka Białowąsa, byłego kandydata PiS na burmistrza Jawora, znajoma minister w kancelarii premiera z PiS Elżbiety Witek, członkini RN Miedziowego Centrum Zdrowia (grupa KGHM)

 

488. Ryszard Madziar

pełnomocnik PiS w Wołominie, były burmistrz tego miasta z ramienia PiS, zastępca dyrektora mazowieckiego oddziału ARiMR

 

489. Mateusz Magdziarz

znajomy wiceministra sprawiedliwości

w rządzie PiS Patryka Jakiego,

dyrektor oddziału TVP w Opolu

 

490. Krzysztof Magierowski

były działacz Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, w kampanii parlamentarnej wspierał Bartosza Kownackiego, wiceministra obrony narodowej w rządzie PiS,

członek RN Agencji Mienia Wojskowego

 

491. Janusz Magoń

były burmistrz Przeworska

i radny sejmiku podkarpackiego z PiS,

członek RN Radia Rzeszów

 

492. Krzysztof Majchrzak

były radny miejski PiS w Jędrzejowie, kierownik BP ARiMR w Jędrzejowie

 

493. Anetta Makarska

członkini komitetu poparcia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w wyborach

na prezydenta Polski,

kierowniczka PT KRUS w Jarosławiu

 

494. Danuta Makowska

była radna PiS sejmiku pomorskiego, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska

w Gdańsku

 

495. Marek Makuch

były warszawski radny PiS i Solidarnej Polski, dyrektor spraw korporacyjnych,

a potem dyrektor kadr w Telewizji Polskiej, członek rady Fundacji BOŚ

 

496. Przemysław Marchlewicz

były wicemarszałek pomorski i sejmikowy radny PiS, wiceprezes Grupy Lotos,

członek RN Lotos Biopaliwa

i Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

 

497. Wiesława Marcinek

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka BP ARiMR w Skierniewicach

 

498. Waldemar Marciniak

radny PiS powiatu konińskiego,

kandydat tej partii w wyborach do Sejmu,

prezes Kopalni Soli Kłodawa

499. Jacek Marczak

radny PiS powiatu starogardzkiego, 
kierownik PT KRUS w Starogardzie Gdańskim

 

500. Jarosław Margielski

szef rady miejskiej w Otwocku z ramienia PiS, kierownik BP ARiMR w Otwocku

 

501. Zbigniew Markiewicz

członek zarządu powiatowego PiS 
w Wąbrzeźnie, 
kierownik PT KRUS w Wąbrzeźnie

 

502. Marko Markowski

partner Joanny Czochary, córki posłanki PiS Katarzyny Czochary, referent w opolskim oddziale ANR, sekcja Olesno

 

503. Witold Marucha

kandydat na wójta gminy Komarów-Osada z poparciem PiS, kierownik delegatury lubelskiego urzędu wojewódzkiego w Zamościu

 

504. Waldemar Maruszczak

szef klubu PiS w radzie powiatu sandomierskiego, pełnomocnik 
tej partii w Dwikozach, 
kierownik BP ARiMR w Sandomierzu

 

505. Piotr Masiarek

były radny PiS i kandydat tej partii na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego, dyrektor w PGE Dystrybucja Łódź-Teren

 

506. Marcin Mastalerek

były poseł i rzecznik PiS, dyrektor 
ds. komunikacji korporacyjnej w PKN Orlen

 

507. Marcin Matias

radny miejski PiS w Szczecinie, członek zarządu Grupy Azoty Police Serwis

 

508. Mirosław Matyszczak

mąż Grażyny Matyszczak, dyrektorki biura posła PiS Szymona Giżyńskiego, prezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego

 

509. Tomasz Matyszczak

syn Grażyny Matyszczak, dyrektorki biura posła PiS Szymona Giżyńskiego, zastępca dyrektora śląskiego oddziału ARiMR

 

510. Hanna Mazur

radna miejska PiS w Gdyni, koordynator sprzedaży usług w spółce Lotos Kolej

 

511. Jan Mazurkiewicz

były pełnomocnik PiS i radny tej partii powiatu zwoleńskiego, prezes Gas-Tradingu (grupa PGNiG), wiceprezes Enei Wytwarzanie

 

512. Maria Mazurkiewicz

kandydatka PiS w wyborach do Senatu, kujawsko-pomorski wicekurator oświaty

 

513. Kazimierz Mądzik

kandydat PiS w wyborach samorządowych, świętokrzyski kurator oświaty

 

514. Piotr Meler

radny miejski PiS w Sopocie, były kandydat tej partii na prezydenta Sopotu, 
prezes Energa Oświetlenie

 

515. Adam Meller

przez lata pracował w spółkach systemu SKOK, którego twórcą 
jest senator PiS Grzegorz Bierecki, 
prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia

 

516. Grzegorz Męciński

radny miejski PiS w Stalowej Woli,
były dyrektor biura posła PiS Rafała Webera, kierownik PT KRUS w Stalowej Woli

 

517. Emilia Michalak

żona Sławomira Michalaka, pełnomocnika PiS w powiecie aleksandrowskim, 
kierowniczka PT KRUS 
w Aleksandrowie Kujawskim

 

518. Paweł Michalak

były senator PiS, kandydat tej partii 
na prezydenta Koszalina, 
 dyrektor delegatury zachodniopomorskiego urzędu wojewódzkiego w Koszalinie

519. Andrzej Michalski

radny PiS powiatu kieleckiego, 
dyrektor oddziału PFRON w Kielcach

 

520. Artur Michalski

wieloletni współpracownik ministra ochrony środowiska z PiS Jana Szyszki, 
zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, szef RN Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 
w Warszawie, członek RN Kemipol 
(grupa BOŚ) i Wojskowego Centralnego 
Biura Konstrukcyjno-Technologicznego 
(Polska Grupa Zbrojeniowa)

 

521. Aurelia Michałowska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kurator oświaty w województwie mazowieckim

 

522. Zbigniew Mieszkalski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, znajomy i sąsiad domu rodzinnego 
posła PiS Piotra Babiarza, 
dyrektor wrocławskiego oddziału KRUS

 

523. Krzysztof Mikuła

były poseł PiS, wiceprezes Węglokoksu i członek zarządu Huty Pokój (grupa Węglokoks)

 

524. Piotr Milczanowski

były radny PiS sejmiku dolnośląskiego, 
szef Miedziowego Centrum Zdrowia 
z grupy KGHM

 

525. Lucjan Mileszczyk

skarbnik PiS i radny tej partii 
w powiecie lubartowskim, 
kierownik PT KRUS w Lubartowie

 

526. Jerzy Milewski

radny miejski PiS w Gdańsku, 
wiceprezes Ruchu Społecznego
im. Lecha Kaczyńskiego, 
szef RN Energa Wytwarzanie, 
członek RN Energi-Operatora

 

527. Adam Minkowski

były członek zarządu powiatowego PiS 
w Grodzisku Wielkopolskim, 
 kandydat PiS do rady powiatu grodziskiego, dyrektor oddziału KRUS w Poznaniu

 

528. Andrzej Mioduszewski

radny PiS powiatu zambrowskiego, 
kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
 znajomy ministra rolnictwa z PiS 
Krzysztofa Jurgiela, 
wiceprezes Elewarru (grupa ARR)

 

529. Paweł Mirowski

były wicestarosta i wiceburmistrz Polic z PiS, dyrektor centrum infrastruktury w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police

 

530. Bartłomiej Misiewicz

rzecznik prasowy i szef gabinetu 
politycznego ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza, 
członek RN spółek Polska Grupa Zbrojeniowa i Energa Ciepło Ostrołęka

 

531. Tomasz Miszczuk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, prezes PKP Informatyka, 
 członek RN Kolejowych Zakładów Łączności 
i Domu Maklerskiego BOŚ

 

532. Katarzyna Miśkiewicz

kandydatka PiS w wyborach 
na burmistrza Sulejowa, 
kierowniczka PT KRUS 
w Piotrkowie Trybunalskim

 

533. Henryk Młynarczyk

były poseł PiS, 
zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ANR

 

534. Adam Modliborski

radny PiS w Płocku, pracownik PKN Orlen

 

535. Andrzej Modrzejewski

powiatowy pełnomocnik wyborczy PiS 
w Szczecinku, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku

536. Teresa Modzelewska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, skarbniczka tej partii w Szczecinie, zastępczyni dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR

 

537. Piotr Modzelewski

kandydat PiS w wyborach do rady miasta Łomży, asystent posła PiS Lecha Kołakowskiego, zastępca podlaskiego komendanta OHP w Białymstoku

 

538. Michał Molenda

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Jędrzejowie

 

539. Tadeusz Morawski

były radny miejski PiS w Łodzi, 
zastępca dyrektora łódzkiego ODR

 

540. Karol Motyka

szef zarządu powiatowego PiS w Braniewie, wiceprezes spółki Energa Serwis

 

541. Karolina Motyka-Kozioł

kandydatka PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych z Braniewa,
 dyrektorka delegatury pomorskiego 
urzędu wojewódzkiego w Elblągu

 

542. Anna Mrowińska

radna miejska PiS ze Słupska, 
członkini RN spółki Energa-Obrót

 

543. Mateusz Mroz

były radny PiS warszawskiej dzielnicy 
Praga Południe, z ramienia tej partii wybrany na burmistrza innej warszawskiej dzielnicy 
— Śródmieścia, wieloletni znajomy 
wiceprezesa PiS Mariusza Kamińskiego, 
 p.o. prezesa Agencji Mienia Wojskowego

 

544. Paweł Mucha

radny PiS sejmiku zachodniopomorskiego, szef PiS w powiecie gryfińskim, 
doradca prezydenta Andrzeja Dudy, 
członek RN Gas-Tradingu z grupy PGNiG

 

545. Rafał Mucha

brat Pawła Muchy, doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, kandydat PiS w wyborach 
do Sejmu, zastępca dyrektora 
ds. ekonomiczno-finansowych 
w Elektrowni Dolna Odra (grupa PGE)

 

546. Wojciech Muczyński

pełnomocnik PiS w powiecie płockim, 
p.o. prezesa Stada Ogierów w Łącku

 

547. Michał Mulawa

radny PiS sejmiku lubelskiego, 
skarbnik PiS w Lublinie, 
pracownik departamentu komunikacji 
Grupy Azoty

 

548. Aleksandra Muszyńska

asystentka posła PiS Michała Jacha, pełnomocniczka PiS w Goleniowie, kandydatka tej partii w wyborach parlamentarnych i samorządowych, pracownica biura wojewody zachodniopomorskiego

 

549. Grzegorz Muszyński

radny PiS sejmiku lubelskiego, 
kandydat tej partii na prezydenta Lublina, członek zarządu PKP PLK

 

550. Roland Mutwin

kandydat PiS w wyborach 
parlamentarnych i samorządowych, 
członek RN Radia Opole

 

 

 

 

N

 

551. Zbigniew Nadrowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora olsztyńskiego oddziału ANR

 

552. Wojciech Nagel

uczestnik konwencji programowej PiS 
z 2015 r., szef rady GPW, 
 członek RN spółki KDPW_CCP

553. Mariusz Nahajewski

były radny miejski PiS w Białymstoku, kierownik BP ARiMR w Białymstoku

 

554. Jerzy Naszkiewicz

radny PiS powiatu głubczyckiego, współpracownik posła PiS 
Sławomira Kłosowskiego, doradca 
kierujący biurem wojewody opolskiego

 

555. Zbigniew Natkański

członek komitetu poparcia 
Jarosława Kaczyńskiego w wyborach 
na prezydenta Polski, zastępca dyrektora, potem dyrektor wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców, 
dyrektor biura w łódzkim urzędzie wojewódzkim

 

556. Janusz Nawój

szef PiS w Krasnobrodzie, kandydat PiS 
na burmistrza tego miasta, 
 kierownik PT KRUS w Zamościu

 

557. Joanicjusz Nazarko

członek komitetu poparcia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego w wyborach 
na prezydenta, członek RN Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Białystok (z grupy Enea)

 

558. Beata Neckar-Goraj

była sekretarz zarządu PiS w Zielonej Górze, była pracownica biura posła PiS Marka Asta, zastępczyni dyrektora lubuskiego 
oddziału ARiMR

 

559. Artur Niczyporuk

znajomy i współpracownik 
Krzysztofa Gałaszkiewicza, 
pełnomocnika PiS w powiecie zamojskim, 
p.o. zastępcy dyrektora lubelskiego ODR

 

560. Adam Niebrzydowski

radny PiS sejmiku podlaskiego,
dyrektor podlaskiego ODR

 

561. Krzysztof Nieckarz

radny PiS sejmiku zachodniopomorskiego, zastępca dyrektora filii ANR w Koszalinie

 

562. Janusz Niedziela

kandydat PiS w wyborach do Sejmu
i europarlamentu, z nominacji PiS 
 były sędzia Trybunału Stanu, 
prezes Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej

 

563. Danuta Nijaka

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Nowym Tomyślu

 

564. Zdzisław Nisztor

ojciec Piotra Nisztora, dziennikarza „Gazety Polskiej Codziennie” i serwisu niezależna.pl,
których udziałowcami są spółki
kontrolowane pośrednio 
przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 
członek RN Armatury Kraków, 
kontrolowanej przez TFI PZU

 

565. kpt. Rafał Niwiński

były kierowca byłej prezydentowej 
Marii Kaczyńskiej, wiceszef transportu 
w Biurze Ochrony Rządu

 

566. Cezary Nobis

radny miejski PiS w Iłży, dyrektor biura prewencji i rehabilitacji w centrali KRUS

 

567. Paweł Nogalski

były radny miejski PiS w Gdyni, 
przewodniczący RN spółki Energa-Obrót, prokurent samoistny w Enerdze-Operatorze

 

568. Krystian Norek

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca lubuskiego inspektora
 inspekcji handlowej

 

569. Mariusz Nosal

były kandydat PiS do rady powiatu głogowskiego, wiceprezes Centrum Badań Jakości (grupa KGHM)

 

570. Krzysztof Nowacki

były olsztyński radny miejski z PiS, warmińsko-mazurski kurator oświaty

571. Barbara Nowak

była radna miejska PiS w Krakowie, małopolska kurator oświaty

 

572. Jan Nowak

radny PiS warszawskiej dzielnicy Wola, członek RN Centrozłomu Wrocław 
z grupy KGHM

 

573. Michał Nowak

były radny miejski PiS w Opolu,
referent w opolskim oddziale ANR, 
 sekcja w Oleśnie

 

574. Piotr Nowak

jako adwokat udzielał porad prawnych
w lublinieckim biurze PiS, 
 członek RN Regionalnego Funduszu Gospodarczego

 

575. Przemysław Nowak

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN spółki Inova CIT z grupy KGHM

 

576. Jerzy Nowakowski

radny miejski PiS w Częstochowie, 
dyrektor biura rozwoju i inwestycji 
w spółce Operator ARP

 

577. Remigiusz Nowakowski

dobry znajomy byłego ministra skarbu
z PiS Dawida Jackiewicza, 
 prezes Tauronu i członek RN PKN Orlen

 

578. Tomasz Nowakowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora podkarpackiego oddziału ARiMR

 

579. Tomasz Nowicki

sekretarz PiS w Rawie Mazowieckiej, 
dyrektor łódzkiego oddziału KRUS

 

 

 

 

O

 

580. Bartłomiej Obajtek

brat działacza PiS i szefa ARiMR 
Daniela Obajtka, nadleśniczy w Choczewie

 

581. Daniel Obajtek

były wójt Pcimia z ramienia PiS, 
prezes ARiMR, członek RN spółek 
 Lotos Biopaliwa i Dalmoru z grupy PHN

 

582. Roman Obczyński

działacz PiS ze Świecia, 
kandydat PiS w wyborach samorządowych, 
 kierownik PT KRUS w Świeciu

 

583. Stanisław Obertaniec

kandydat PiS w wyborach do sejmiku dolnośląskiego, członek RN Legnickiej SSE

 

584. Sławomir Obidziński

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
prezes Węglokoksu, członek RN Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego

 

585. Dariusz Obiegło

kandydat PiS w wyborach samorządowych, doradca w lubuskim urzędzie wojewódzkim, dyrektor oddziału ZUS w Gorzowie Wielkopolskim

 

586. Radosław Obolewski

mąż właścicielki apteki w Łomiankach, w której pracował Bartłomiej Misiewicz, rzecznik i szef gabinetu politycznego 
ministra obrony narodowej w rządzie PiS 
Antoniego Macierewicza, 
członek zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, członek RN spółki PCO

 

587. Andrzej Odyniec

działacz PiS z Włodawy, kandydat tej partii 
w wyborach samorządowych 
w województwie lubelskim, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w lubelskim urzędzie wojewódzkim

 

588. Wiesław Ogrodnik

były wiceprezydent Bolesławca z PiS, kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, prezes Zakładów Ceramicznych Bolesławiec

589. Łukasz Olbert

radny miejski PiS we Wrocławiu, 
dyrektor biura posła PiS Piotra Babiarza, specjalista we wrocławskim oddziale ANR

 

590. Witold Olech

główny doradca premier Beaty Szydło,

były pracownik biur europosłów PiS Edwarda Czesaka i Andrzeja Dudy, wiceprezes Tauron Sprzedaż i Tauron Sprzedaż GZE, członek rady Centrum Badania Opinii Społecznej

 

591. Halina Olendzka

była posłanka PiS, 
dyrektorka szpitala MSWiA w Kielcach

 

592. Jarosław Ołowski

kandydat PiS w wyborach do Sejmu 
w 2001 r., zastępca prezesa ARR

 

593. Jakub Opara

radny PiS sejmiku mazowieckiego, 
prezes spółki PL.2012+, 
operatora Stadionu Narodowego

 

594. Arkadiusz Opoń

założyciel krośnieńskich struktur Polski Razem, partii, której szefuje Jarosław Gowin, minister nauki w rządzie PiS, 
zastępca dyrektora wydziału spraw obywatelskich i cudzoziemców 
w podkarpackim urzędzie wojewódzkim

 

595. Arkadiusz Orłowski

działacz PiS z Brodnicy, 
kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Brodnicy

 

596. Piotr Ornowski

współpracownik i znajomy 
Wojciecha Poczachowskiego, członka PiS 
i doradcy w kancelarii premier Beaty Szydło, prezes Radia Katowice

 

597. Beata Orzołek

była współpracownica Andrzeja Dudy, burmistrza Kolna z PiS, znajomego ministra rolnictwa z PiS Krzysztofa Jurgiela, dyrektorka podlaskiego oddziału ARiMR

 

598. Adam Ostalecki

były radny PiS powiatu gliwickiego, 
kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
dyrektor generalny śląskiego urzędu wojewódzkiego

 

599. Grzegorz Ożóg

radny gminny PiS w Ostrowie, 
kierownik PT KRUS w Ropczycach

 

 

 

 

P

 

600. Jan Pabierowski

kandydat PiS w wyborach do rady 
powiatu wschowskiego, 
szef lokalnego sztabu wyborczego, 
p.o. prezesa Hodowli Zwierząt Zarodowych Osowa Sień

 

601. Ryszard Pacholewicz

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych i parlamentarnych, 
kierownik PT KRUS w Ostrzeszowie

 

602. Ryszard Pagacz

radny miejski PiS w Tarnowie, 
kierownik BP ARiMR w Tarnowie

 

603. Miłosz Pamuła

wiceszef Partii Razem Jarosława Gowina 
w województwie świętokrzyskim, 
wiceprezes SSE Starachowice

 

604. Teresa Pamuła

kandydatka PiS w wyborach 
samorządowych i parlamentarnych, dyrektorka podkarpackiego oddziału ARiMR, członkini RN Podkarpackiego Centrum Hurtowego Agrohurt

 

605. Tomasz Panas

kandydat PiS w wyborach samorządowych, wiceprezes Grupy Azoty 
 Zakłady Chemiczne Police

606. Piotr Paprocki

były pracownik gminy Brańsk, gdy jej wójtem był Krzysztof Jaworowski, działacz PiS 
i dyrektor oddziału KRUS w Białymstoku,

kierownik PT KRUS w Wysokiem Mazowieckiem

 

607. Waldemar Paruch

członek rady programowej PiS, 
kandydat tej partii w wyborach do Sejmu

i europarlamentu z województwa lubelskiego,

redaktor naczelny „Przeglądu sejmowego”, członek rady Centrum Badania Opinii Społecznej

 

608. Zygmunt Paruch

z ramienia PiS szef rady 
powiatu nowosądeckiego, 
prezes spółki Tauron Ekoserwis

 

609. Mariusz Pasek

były współpracownik posłanki PiS Marii Zuby, kandydat PiS w wyborach do rady powiatu suchedniowskiego, zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej i zdrowia 
w świętokrzyskim urzędzie wojewódzkim

 

610. Rafał Pasieka

były szef biura komisarza Warszawy

z nadania rządu PiS Mirosława Kochalskiego, od wielu lat jego współpracownik, dyrektor wykonawczy ds. marketingu w PKN Orlen

 

611. Adam Pasierbiewicz

kandydat PiS w wyborach samorządowych w powiecie kolneńskim, członek podlaskiego zarządu PiS, kierownik BP ARiMR w Kolnie

 

612. Jan Pasierbowicz

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN Radia Zachód

 

613. Sebastian Paszkiel

działacz PiS z Radomia, delegat na kongres PiS, prezes Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Radomiu

 

614. Piotr Paszko

wiceprezes powiązanego z PiS Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, 
członek RN PZU

 

615. Teresa Patsidis

była społeczna asystentka 
wiceministra kultury z PiS Jarosława Sellina, 
dyrektor Muzeum Piaśnickiego

 

616. Piotr Pawełczyk

delegat na kongres PiS z Kudowy-Zdroju,
wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich
i Staropolanki z grupy KGHM

 

617. Waldemar Pawilczus

kandydat PiS w wyborach samorządowych, wiceprzewodniczący RN Zarządu Morskiego Portu Gdynia, prezes spółki córki Zarządu Morskiego Portu Gdynia: 
Przedsiębiorstwa Portowego Sieć

 

618. Wojciech Pawłowski

działacz PiS z Legnicy, wiceprezes Energetyki i WPEC Legnica, spółek z grupy KGHM

 

619. Krzysztof Pec

radny miejski PiS w Jaśle,

kierownik PT KRUS w Jaśle

 

620. Eugeniusz Pelak

były radny powiatowy PiS w Kraśniku, lubelski wicekurator oświaty

 

621. Wojciech Perczak

były wojewoda lubuski z rekomendacji PiS, kandydat tej partii w wyborach samorządowych, dyrektor oddziału ANR 
w Poznaniu, członek RN Radia Zachód

 

622. Wiesław Perdeus

były zastępca prezydenta Lublina 
Andrzeja Pruszkowskiego z PiS, 
 członek RN PGE Dystrybucja

 

623. Maria Pereira

żona Samuela Pereiry, byłego dziennikarza mediów, w których udziały pośrednio kontroluje prezes PiS Jarosław Kaczyński, specjalistka ds. mediów społecznościowych w KPRM

624. Samuel Pereira

dziennikarz „Gazety Polskiej Codziennie” 
i serwisu niezależna.pl, których udziałowcami są spółki kontrolowane pośrednio 
przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wydawca w Polskim Radiu, zastępca kierownika redakcji publicystyki w TVP, 
p.o. szefa serwisu TVP Info

 

625. Jarosław Pergoł

kandydat PiS w wyborach samorządowych,

dyrektor oddziału regionalnego KRUS w Gdańsku

 

626. Marcin Perz

były radny i członek zarządu województwa świętokrzyskiego z ramienia PiS, 
były współpracownik zmarłego lidera PiS Przemysława Gosiewskiego, 
 prezes SSE Starachowice

 

627. Radosław Peterman

ekspert komisji weryfikacyjnej WSI, 
której szefował obecny minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, członek RN Wojskowych Zakładów Elektronicznych

 

628. Grzegorz Piasecki

radny PiS i szef tej partii 
w powiecie radziejowskim, 
kierownik PT KRUS w Radziejowie

 

629. Łukasz Piątek

radny PiS powiatu olkuskiego, zastępca dyrektora małopolskiego oddziału ARiMR

 

630. Grzegorz Piątkowski

członek Partii Razem Jarosława Gowina, kandydat z listy PiS do Sejmu, 
rzecznik praw absolwenta, 
członek RN spółek Grupa Azoty Kopalnie 
i Zakłady Chemiczne Siarki Siarkopol

 

631. Grzegorz Piec

radny PiS powiatu koneckiego, 
pełnomocnik PiS w gminie Smyków, 
 zastępca dyrektora oddziału KRUS w Kielcach

 

632. Marta Pieczka

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, znajoma premier Beaty Szydło, 
dyrektorka oddziału ZUS w Chrzanowie

 

633. Sebastian Pieńkowski

radny miejski PiS w Gorzowie Wielkopolskim, dyrektor gorzowskiego oddziału ANR

 

634. Przemysław Piesiewicz

były doradca europosłanki PiS 
Hanny Foltyn-Kubickiej, 
prezes Energi-Obrotu, wiceprezes Energi

 

635. Piotr Pietrasz

radny miejski i szef PiS w Katowicach, przewodniczący RN Polskiego Radia Katowice

 

636. Anna Pietraszko

była radna PiS powiatu piotrkowskiego, kandydatka PiS w wyborach do Sejmu, kierowniczka BP ARiMR 
w Piotrkowie Trybunalskim

 

637. Włodzimierz Pietrus

szef klubu PiS w krakowskiej radzie miejskiej,

prezes Nowego Centrum Administracyjnego,

członek RN spółki Tauron Dystrybucja Pomiary

 

638. Marcin Pietrusiński

szef rady miejskiej w Halinowie z komitetu Adama Ciszkowskiego, radnego powiatowego PiS i byłego doradcy Henryka Kowalczyka z PiS, dziś ministra w kancelarii premiera, kierownik PT KRUS w Mińsku Mazowieckim

 

639. Grzegorz Pietrusza

kandydat PiS na radnego Przemyśla, 
członek RN Radia Rzeszów

 

640. Robert Pietryszyn

znajomy byłego ministra skarbu z PiS Dawida Jackiewicza, przyjaciel byłego rzecznika PiS Adama Hofmana, wiceprezes PZU, członek rady nadzorczej, a potem prezes Grupy Lotos

 

641. Dorota Pietrzak

siostra posłanki PiS i minister w kancelarii premiera Elżbiety Witek, 
inspektor w BP ARiMR w Jaworze

642. Marek Pietrzak

radny PiS powiatu wołomińskiego, przewodniczący RN Radia dla Ciebie

 

643. Dorota Pietrzkiewicz

kandydatka PiS w wyborach na burmistrza Ćmielowa, kierowniczka PT KRUS 
w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

644. Damian Pietrzyk

z ramienia PiS wiceszef rady dzielnicy Warszawa-Włochy, szef rady nadzorczej,

prezes Domów Wczasowych WAM

z grupy Agencji Mienia Wojskowego

 

645. Wojciech Pięta

prezes Towarzystwa Pieśniaczego Lira, którego dyrektorem artystycznym

jest Marcin Cmiel, kandydat PiS

do Rady Warszawy, członek RN PCO

(Polska Grupa Zbrojeniowa)

 

646. Monika Pikuła

radna miejska PiS w Tomaszowie Lubelskim,

kierowniczka PT KRUS w Tomaszowie Lubelskim

 

647. Piotr Piłat

działacz PiS z Kluczborka, kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN Polskiego Radia Opole

 

648. Barbara Piotrowicz

córka posła PiS Stanisława Piotrowicza, prokurator Prokuratury Rejonowej w Krośnie

 

649. Marian Piotrowski

radny PiS powiatu grodziskiego, kierownik

BP ARiMR w Grodzisku Wielkopolskim

 

650. Paweł Piotrowski

były kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek zarządu 
Mercus Logistyka z grupy KGHM

 

651. Paweł Piotrowski

wiceminister skarbu za poprzednich rządów PiS, prezes Krajowej Spółki Cukrowej i członek RN jej spółki zależnej: Przedsiębiorstwa Przemysłu Ziemniaczanego Trzemeszno

 

652. Sławomir Piotrowski

radny PiS powiatu siedleckiego, 
dyrektor mazowieckiego ODR

 

653. Tomasz Pitucha

przewodniczący klubu radnych PiS 
w radzie miasta Lublina, 
doradca wojewody lubelskiego

 

654. Dariusz Piwoński

były radny PiS i szef struktur tej partii 
w powiecie kozienickim, 
 doradca zarządu w Enea Centrum

 

655. Elżbieta Piwoński

żona Dariusza Piwońskiego, radnego powiatowego PiS w Kozienicach, według „Super Expressu” protegowana posła PiS Marka Suskiego, wiceprezes Enei Wytwarzanie, członkini RN Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Białystok (grupa Enea)

 

656. Artur Pizoń

delegat na kongres PiS z Janowa Lubelskiego, kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Janowie Lubelskim

 

657. Krzysztof Placek

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Żurominie

 

658. Andrzej Plichta

z ramienia PiS przewodniczący rady miejskiej w Kaliszu, kierownik PT KRUS w Kaliszu

 

659. Sławomir Plis

radny powiatowy PiS w Opolu Lubelskim, kandydat PiS na burmistrza tego miasta, zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ARiMR, p.o. dyrektora lubelskiego ODR

 

660. Mieczysław Płaczek

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik BP ARiMR w Starogardzie Gdańskim

661. Radosław Pobol

radny PiS sejmiku dolnośląskiego, 
dyrektor naczelny KGHM ds. zarządzania kapitałem ludzkim, członek RN 
Centrum Badań Jakości i Fundacji KGHM

 

662. Wojciech Poczachowski

kandydat PiS w wyborach do Sejmu,

doradca w kancelarii premier Beaty Szydło, członek RN KGHM Cuprum-CBR

i Szczecińskiego Parku Przemysłowego

z grupy TF Silesia

 

663. Zdzisław Podkański

radny PiS sejmiku lubelskiego, 
pełnomocnik wojewody ds. kultury ludowej, rękodzieła ludowego i artystycznego 
(funkcja pełniona społecznie)

 

664. Szymon Pogoda

członek Rady Politycznej PiS z Bolesławca, kandydat PiS w wyborach na prezydenta tego miasta, kierownik BP ARiMR w Bolesławcu,

z ramienia wojewody członek rady społecznej przy szpitalu powiatowym w Bolesławcu

 

665. Piotr Pogonowski

kandydat PiS w wyborach do Sejmu

z województwa lubelskiego,

szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

 

666. Michał Pol

radny miejski PiS w Mławie,

kierownik PT KRUS w Mławie

 

667. Wiesław Polek

były radny powiatowy PiS w Krośnie, pełnomocnik PiS w Iwoniczu-Zdroju,

zastępca dyrektora podkarpackiego

oddziału ARiMR

 

668. Edward Połaski

kandydat PiS w wyborach

samorządowych i parlamentarnych,

członek zarządu PGZ System

(Polska Grupa Zbrojeniowa)

 

669. Małgorzata Popławska

była radna miejska PiS w Krakowie, wiceprezes Krakowskiego Parku Technologicznego (KPT) i członek RN

spółki Innoventure, w której KPT ma udziały

 

670. Tomasz Popowski

działacz Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, zastępca dyrektora oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Bydgoszczy

 

671. Tomasz Posmyk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, m.in. na wójta Goworowa,

kierownik PT KRUS w Myszyńcu

 

672. Grzegorz Postek

były dyrektor w CBA, gdy szefem tej instytucji był Mariusz Kamiński, dziś wiceprezes PiS

i koordynator ds. służb specjalnych, pracownik biura bezpieczeństwa i audytu

w PKP Cargo

 

673. Jerzy Pośpiech

działacz PiS z Włoszczowy,

kandydat tej partii w wyborach samorządowych, 
zastępca dyrektora świętokrzyskiego

oddziału ARiMR

 

674. Marek Potarzycki

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik BP ARiMR w Kępnie

 

675. Roman Potoniec

radny PiS powiatu nowosądeckiego, kierownik BP ARiMR w Nowym Sączu

 

676. Leszek Potorski

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych w Ostródzie, 
dyrektor warmińsko-mazurskiego 
oddziału ARiMR

 

677. Stanisław Potycz

były kandydat z list PiS do Sejmu, 
członek RN Pol-Miedź Trans z grupy KGHM

 

678. Sławomir Pronobis

kandydat PiS na wójta Świnnej, 
kierownik BP ARiMR w Bielsku-Białej

679. Tymoteusz Pruchnik

były radny PiS warszawskiej dzielnicy Ochota, mąż asystentki ministra w kancelarii prezydenta Andrzeja Dudy, Adama Kwiatkowskiego, dyrektor departamentu komunikacji PGNiG, prezes Fundacji PGNiG, wiceprezes Gas-Tradingu (grupa PGNiG)

 

680. Aleksander Prus

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Nysie

 

681. Andrzej Pruszkowski

były prezydent Lublina, szef klubu radnych PiS w sejmiku lubelskim,

wiceprezes PGE Dystrybucja

 

682. Michał Pruś

wiceprzewodniczący rady powiatu grójeckiego z PiS, były dyrektor biura posła PiS Dariusza Bąka, dyrektor w centrali ARiMR

 

683. Maciej Przerwa

wiceprezes Towarzystwa Śpiewaczego Lira,

którego dyrektorem artystycznym jest Marcin

Cmiel, kandydat PiS do Rady Warszawy,

członek RN Agencji Mienia Wojskowego

 

684. Jan Przybylski

radny PiS powiatu górowskiego, 
kierownik PT KRUS w Rawiczu

 

685. Przemysław Przybylski

radny PiS sejmiku kujawsko-pomorskiego, członek RN Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2

 

686. Tomasz Przybyło

kandydat PiS w wyborach do rady gminy 
w Lwówku Śląskim, 
kierownik BP ARiMR w Uboczu

 

687. Paweł Przychodzeń

dobry znajomy posła PiS i koordynatora 
służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, prezes Operatora ARP

 

688. Justyna Przysiężniak

córka posłanki PiS Teresy Hałas, 
kierowniczka PT KRUS w Krasnymstawie

 

689. Piotr Psikus

kandydat PiS w wyborach do Sejmu 
w województwie wielkopolskim, 
 członek RN Krajowej Spółki Cukrowej

 

690. Piotr Pszczółkowski

były poseł PiS i pełnomocnik Jarosława Kaczyńskiego w tzw. śledztwie smoleńskim, sędzia Trybunału Konstytucyjnego

 

691. Kazimierz Pszczółkowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, p.o. prezesa Ośrodka Hodowli Zarodowej Gajewo (grupa ANR)

 

692. Bernard Ptaszyński

były radny sejmiku opolskiego z list PiS

i kandydat, popierany przez tę partię

w wyborach na prezydenta Kędzierzyna-

-Koźla, dyrektor Elektrowni Opole

 

693. Krzysztof Puchalski

sekretarz PiS w Bielsku Podlaskim, 
kierownik PT KRUS w Bielsku Podlaskim

 

694. Jan Puchała

starosta limanowski z ramienia PiS, 
członek RN spółki Tauron Ekoserwis

 

695. Ireneusz Purgacz

były pełnomocnik PiS w powiecie pułtuskim, znajomy Henryka Kowalczyka, 
ministra w kancelarii premier Beaty Szydło, członek RN Grupy Azoty

 

696. Alfred Pyrk

radny miejski PiS w Bytomiu,

członek RN Radia Katowice

 

697. Halina Pyrka

szefowa struktur PiS w powiecie lipskim, kierowniczka PT KRUS w Lipsku

 

698. Dorota Pytlewska

radna miejska PiS w Bełchatowie, kierowniczka PT KRUS w Bełchatowie

699. Andrzej Pyzio

do niedawna członek zarządu powiązanego z PiS Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, prokurent Polskiej Spółki Gazownictwa i członek RN Powiśle Park

(obie spółki z grupy PGNiG)

 

 

 

 

R

 

700. Aneta Rabiega

asystentka biura senatorsko-poselskiego PiS w Kępnie, kierowniczka PT KRUS w Kępnie

 

701. Michał Rachoń

były działacz, m.in. rzecznik prasowy PiS w Sopocie, zasiadał we władzach spółek wydających „Gazetę Polską Codziennie”

i serwis niezależna.pl, których udziałowcami są spółki, kontrolowane pośrednio

przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, wiceszef Telewizyjnej Agencji Informacyjnej w TVP, dziennikarz w TVP Info

 

702. Nikodem Rachoń

brat Michała Rachonia, byłego działacza PiS, zastępca dyrektora departamentu marketingu w Enerdze

 

703. Konrad Raczkowski

były wiceminister finansów w rządzie PiS,

uczestnik przedwyborczej konwencji programowej PiS, dyrektor zarządzający pionem finansów i szef doradców prezesa

w BOŚ Banku, szef RN Domu Maklerskiego BOŚ

 

704. Zdzisław Radecki

częstochowski działacz Porozumienia Centrum wspólnie z Szymonem Giżyńskim, późniejszym wieloletnim posłem PiS, członek RN Regionalnego Funduszu Gospodarczego

 

705. Krzysztof Radomski

były doradca byłego ministra skarbu z PiS Dawida Jackiewicza, członek RN

Totalizatora Sportowego i Europol Gazu

 

706. Maciej Rapkiewicz

członek zarządu think tanku Instytut Sobieskiego, będącego na liście płac 
funduszu eksperckiego PiS,

członek zarządu PZU i PZU na Życie,

członek RN Alior Banku i Dom-Investu,

spółki córki Agencji Mienia Wojskowego

 

707. Elżbieta Ratyńska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, łódzka wicekurator oświaty

 

708. Małgorzata Rauch

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, podkarpacka kurator oświaty

 

709. Ewa Rawa

żona Mirosława Rawy, wieloletniego radnego miejskiego PiS w Gorzowie Wielkopolskim, lubuska kurator oświaty

 

710. Mirosław Rawa

wieloletni radny miejski PiS w Gorzowie Wielkopolskim, dyrektor w PGE Górnictwo

i Energetyka Konwencjonalna,

oddział Elektrociepłownia Gorzów,

członek RN Kostrzyńsko-Słubickiej SSE

 

711. Jacek Rawecki

kandydat PiS w wyborach do sejmiku dolnośląskiego, były dyrektor biura posła PiS Wiesława Kiliana, wiceprezes KGHM,

członek RN Tauronu Polska Energia

 

712. Filip Rdesiński

były kandydat PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych,

prezes Radia Merkury

 

713. Witold Reclaf

szef struktur PiS w Wejherowie,

z ramienia tej partii wicestarosta wejherowski, 
członek RN Zarządu Morskiego Portu Gdynia

 

714. Tomasz Rega

radny miejski PiS w Bydgoszczy, 
zastępca dyrektora bydgoskiego oddziału Totalizatora Sportowego

715. Piotr Regiec

radny miejski PiS w Oławie,

dyrektor wrocławskiego oddziału ANR

 

716. Krzysztof Rek

kandydat PiS w wyborach
do rady powiatu w Opocznie,

członek RN TDM Arrtrans (grupa ARR)

 

717. Waldemar Remfeld

radny PiS powiatu grajewskiego, 
kierownik BP ARiMR w Grajewie

 

718. Krzysztof Retyk

członek PiS, kandydat tej partii w wyborach do sejmiku pomorskiego, jeden z kandydatów PiS na wojewodę pomorskiego, 
którego kandydaturę przedstawiał 
były poseł PiS Andrzej Jaworski, 
dyrektor generalny pomorskiego 
urzędu wojewódzkiego, członek RN 
Energi-Operatora, zastępca prezesa KRUS

 

719. Jihad Rezek

były kandydat PiS w wyborach do Sejmu, zastępca dyrektora Mazowieckiej Instytucji Gospodarki Budżetowej Mazovia, 
podległej Służbie Więziennej

 

720. Renata Rębała

radna powiatowa PiS w Wyszkowie, kierowniczka BP ARiMR w Wyszkowie

 

721. Andrzej Rochmiński

członek rady politycznej PiS i sekretarz

tej partii w Krośnie Odrzańskim,

dyrektor lubuskiego oddziału ARiMR

 

722. Adam Rogacki

były poseł PiS, członek zarządu Orlen Paliwa, członek RN spółki PL.2012+,

operatora Stadionu Narodowego

 

723. Józef Rogacki

ojciec Adama Rogackiego, były radny PiS sejmiku kujawsko-pomorskiego, członek RN Stacji Hodowli i Unasienniania Zwierząt

 

724. Robert Roicki

kandydat PiS w wyborach samorządowych, dyrektor ds. technicznych w Zakładzie Hydrotechnicznym (grupa KGHM)

 

725. Józef Rojek

były poseł PiS i Solidarnej Polski,

wiceprezes Grupy Azoty

 

726. Zdzisław Rojowski

kandydat PiS do rady powiatu w Jaworze, członek zarządu Pol-Miedź Transu

z grupy KGHM

 

727. Marcin Rol

kandydat PiS w wyborach samorządowych w Opolu, były asystent posła PiS i Solidarnej Polski, a dziś wiceministra sprawiedliwości

w rządzie PiS Patryka Jakiego,

członek RN spółek Euro-Eko

i Śląski Rynek Hurtowy Obroki

(obie z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu)

 

728. Mariusz Roman

były członek PiS i radny miejski w Gdyni popierany przez tę partię,

wiceprezes Lotosu Serwis,

członek RN Gaz-Systemu

 

729. Andrzej Romanek

były poseł Solidarnej Polski, były szef gabinetu politycznego Zbigniewa Ziobry, wiceprezes Tauronu Ekoserwis

 

730. Marcin Romanowski

były doradca ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, członek RN PZU Zdrowie

 

731. Adam Romatowski

asystent posła PiS Krzysztofa Jurgiela ministra rolnictwa w rządzie PiS, 
kandydat PiS w wyborach samorządowych, podlaski komendant OHP w Białymstoku

 

732. Sławomir Rosiek

szef PiS w gminach Wolbrom i Klucze, kandydat PiS w wyborach samorządowych, prezes spółki z grupy ANR: Krakowska Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Polan

733. Jakub Roszkowski

radny PiS w warszawskiej dzielnicy Bielany, członek RN Radia dla Ciebie

 

734. Jan Rój

radny PiS w gminie Łukowa, kandydat tej partii w wyborach na wójta Łukowej, kierownik PT KRUS w Biłgoraju

 

735. Artur Różański

szef klubu radnych PiS w radzie miejskiej w Poznaniu, pracownik biura posła PiS Tadeusza Dziuby, dyrektor poznańskiego oddziału Polskiej Spółki Gazownictwa

 

736. Tomasz Różański

były szef gabinetu politycznego Anny Fotygi, minister spraw zagranicznych 
w pierwszym rządzie PiS, były radny PiS

warszawskiej dzielnicy Praga Południe,

zastępca prezesa ARR

 

737. Mariusz Różycki

szef PiS i radny miejski tej partii w Policach, menedżer projektu w Grupie Azoty

Zakłady Chemiczne Police

 

738. Michał Różycki

były członek rady fundacji, założonej

przez wieloletniego skarbnika PiS

Stanisława Kostrzewskiego, członek RN Mesko

 

739. Dariusz Rudnik

olsztyński radny miejski z PiS, warmińsko-
-mazurski komendant OHP w Olsztynie

 

740. Jan Russ

szef PiS i radny powiatu w Bolesławcu, członek RN Uzdrowiska

Świeradów-Czerniawa z grupy KGHM

 

741. Romuald Ruszkowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Kościanie

 

742. Renata Rutkowska-Liberska

żona Zbigniewa Liberskiego,

sekretarza PiS w powiecie łowickim, kierowniczka BP ARiMR w Łowiczu

 

743. Mieczysław Ryba

radny miejski PiS w Lublinie,

doradca wojewody lubelskiego

 

744. Marcin Rybka

radny powiatowy PiS w Zduńskiej Woli,

syn byłego senatora PiS Czesława Rybki, prezes TDM Arrtrans (grupa ARR)

 

745. Tadeusz Rycharski

były burmistrz Kamiennej Góry, którego zastępczynią była obecna poseł PiS Marzena Machałek, prezes SSE Małej Przedsiębiorczości w Kamiennej Górze

 

746. Sylwia Rychlak

radna miejska PiS w Nowej Sarzynie, kierowniczka PT KRUS w Leżajsku

 

747. Zdzisław Ryder

szef rady miejskiej w Wałczu z PiS, dyrektor

oddziału Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu

 

748. Justyna Rydzińska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka biura powiatowego ARiMR

w Kwidzynie

 

749. Andrzej Ryl

były kandydat PiS w wyborach do Sejmu

w województwie lubelskim,

prezes Lubelskiego Rynku Hurtowego

 

750. Katarzyna Rzepecka-Andrzejak

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Koninie

 

 

 

 

S

 

751. Jacek Sabat

szef jednego z komitetów PiS w Kielcach,

kandydat tej partii w wyborach samorządowych, wojewódzki komendant świętokrzyskiej komendy OHP

752. Andrzej Sabatowski

znajomy i niedoszły teść córki

prezydenta Andrzeja Dudy,

członek Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 

753. Krzysztof Sadowski

były rzecznik prezydenta Głogowa

Jana Zubowskiego z PiS,

wiceprezes Legnickiej SSE

 

754. Adrian Salus

radca prawny komitetów wyborczych PiS, pełnomocnik tej partii, członek RN Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

oraz Kemipolu (grupa BOŚ Banku)

 

755. Mirosław Sanek

były krakowski działacz PiS i dyrektor biura europosła PiS Ryszarda Legutki,

dyrektor generalny w Ministerstwie Edukacji Narodowej

 

756. Marek Sarwa

radny powiatowy PiS i członek zarządu powiatowego w Opocznie,

zastępca dyrektora łódzkiego ODR

 

757. Romuald Sarzała

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Gostyninie

 

758. Adam Sasiuk

działacz PiS ze Słupska, kandydat tej partii

w wyborach samorządowych,

dyrektor gdańskiego oddziału ANR

 

759. Mieczysław Sawaryn

były kandydat PiS w wyborach do Sejmu, kolega Joachima Brudzińskiego

i Pawła Muchy, doradcy prezydenta

Andrzeja Dudy, członek RN PGE

 

760. Jolanta Sawicka

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, była współpracowniczka

marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego,

dyrektorka oddziału KRUS w Rzeszowie

 

761. Konrad Sawicki

radny miejski PiS w Świdniku,

doradca wojewody lubelskiego

 

762. Jerzy Sądel

były poseł PiS, dyrektor regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych w Lublinie

 

763. Marian Sekulski

radny powiatowy PiS i z ramienia

tej partii były wójt gminy Wodynie,

kierownik BP ARiMR w Siedlcach

 

764. Adam Sekściński

radny PiS powiatu kolneńskiego,

zastępca prezesa, a potem prezes KRUS

 

765. Piotr Semak

pełnomocnik PiS w Kędzierzynie-Koźlu,

kandydat tej partii

w wyborach samorządowych,

dyrektor opolskiego oddziału ANR

 

766. Piotr Serafin

kandydat PiS w wyborach do Sejmu,

dyrektor małopolskiego oddziału ARR

 

767. Marcin Sęk

syn Ewy Sęk, działaczki PiS

ze Stalowej Woli i kandydatki tej partii

w wyborach samorządowych,

dyrektor biura w Polskiej Grupie Zbrojeniowej,

członek RN Wojskowych Zakładów

Łączności nr 2

i Huty Stalowa Wola

 

768. Wojciech Sępioł

szef rady miejskiej w Wyśmierzycach 
z ramienia PiS,

kierownik PT KRUS w Białobrzegach

 

769. Anna Siebert

szefowa PiS w powiecie sejneńskim, 
członek podlaskiego zarządu PiS, kierowniczka PT KRUS w Augustowie

 

770. Michał Siek

były radny miejski PiS w Brzegu, 
Opolski Kurator Oświaty

771. Jarosław Siekierko

bezpartyjny burmistrz miasta Wysokie Mazowieckie, ojciec Łukasza Siekierki, radnego PiS sejmiku podlaskiego, 
członek RN Zakładu Doświadczalnego Instytutu Zootechniki PIB Rudawa

 

772. Marcin Sienkiewicz

prezes powiązanego z PiS Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, 
dyrektor w Towarowej Giełdzie Energii

 

773. Dariusz Sieńczewski

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych w Sopocie, 
członek RN spółki Energa Wytwarzanie

 

774. Danuta Sikora

szefowa klubu PiS w sejmiku pomorskim, dyrektorka oddziału Agencji Mienia Wojskowego w Gdyni

 

775. Marek Sildatk

radny PiS powiatu bytowskiego, 
kierownik BP ARiMR w Bytowie

 

776. Kazimierz Sionek

były wójt gminy Parysów z ramienia PiS, 
były współpracownik Henryka Kowalczyka, posła PiS i ministra w kancelarii 
premier Beaty Szydło, 
 dyrektor biura administracji i inwestycji 
w centrali KRUS

 

777. Arkadiusz Siwko

od lat bliski współpracownik ministra obrony narodowej z PiS Antoniego Macierewicza,

m.in. szef gabinetu politycznego Macierewicza,

gdy ten kierował resortem spraw wewnętrznych, prezes Polskiej Grupy Zbrojeniowej, członek RN PKN Orlen, 
Polskiej Spółki Gazownictwa 
i Wojskowych Zakładów Motoryzacyjnych

 

778. Andrzej Skałecki

były asystent byłego posła PiS Tomasza Kaczmarka, członek RN spółek: 
 ZM Bumar-Łabędy, Cenrex, Cenzin, Rosomak, Wojskowe Zakłady Łączności Nr 2

 

779. Zygmunt Skiba

członek zarządu PiS w Oleśnicy, 
zastępca dyrektora oddziału ARiMR
we Wrocławiu

 

780. Marek Skomorowski

działacz związanej z PiS Solidarnej Polski, prezes Stadniny Koni Janów Podlaski, 
prezes Zamojskich Zakładów Zbożowych

 

781. Tomasz Skorupski

były radny powiatowy PiS w Płocku, 
zastępca dyrektora mazowieckiego ODR

 

782. Krzysztof Skóra

radny PiS sejmiku dolnośląskiego, 
prezes KGHM, członek RN spółki PGE EJ 1

 

783. Andrzej Skrzypczak

szef PiS w Krotoszynie, 
kierownik BP ARiMR w Krotoszynie

 

784. Agnieszka Skubis-Rafalska

była radna PiS w radzie gminy Werbkowice, zastępca dyrektora wydziału polityki społecznej w lubelskim urzędzie wojewódzkim

 

785. Piotr Skurzyński

kandydat PiS na burmistrza Redy, 
kierownik BP ARiMR w Wejherowie

 

786. Dariusz Słaboszewski

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych, kolega posła PiS 
Joachima Brudzińskiego, 
prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin 
i Świnoujście

 

787. Jan Sławecki

z ramienia PiS szef rady w gminie Serniki, kandydat PiS na jej wójta, 
kierownik BP ARiMR w Lubartowie

 

788. Krzysztof Sławski

radny powiatowy PiS w Bytowie, 
kierownik PT KRUS w Bytowie

789. Michał Słowiński

pełnomocnik Solidarnej Polski w powiecie piotrkowskim, kandydat PiS w wyborach samorządowych, wiceprezes spółek Elbest
i Elbest Security (obie grupa PGE)

 

790. Jan Smak

kandydat PiS w wyborach samorządowych, szwagier posła PiS Ryszarda Bartosika, zastępca kierownika BP ARiMR w Turku

 

791. Paweł Smoleń

szef rady powiatu tarnowskiego z PiS, zastępca

dyrektora małopolskiego oddziału ARiMR

 

792. Grzegorz Smoliński 
wiceszef rady miejskiej

w Olsztynie z ramienia PiS,

prezes Warmińsko-Mazurskiej SSE

 

793. Grzegorz Smytry

radny powiatowy PiS w Żninie, 
dyrektor oddziału ANR w Bydgoszczy

 

794. Waldemar Sobczak

radny powiatowy PiS w Wyszkowie, 
szef wyszkowskiego zarządu powiatowego PiS, członek RN Warsu (grupa PKP)

 

795. Jolanta Sobecka

synowa posłanki PiS Anny Sobeckiej, zastępczyni dyrektora oddziału
 ARiMR w Toruniu

 

796. Małgorzata Sobieska 
zu Schwarzenberg

wiceprzewodnicząca Polski Razem regionu warmińsko-mazurskiego, wiceprezeska Warmińsko-Mazurskiej SSE

 

797. Zdzisław Sokal

doradca prezydenta Andrzeja Dudy, 
prezes Bankowego Funduszu Gwarancyjnego

 

798. Artur Sokołowski

były radny miejski PiS w Częstochowie, wiceprezes Regionalnego Funduszu Gospodarczego

 

799. Andrzej Sokólski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Płońsku

 

800. Konrad Sokół

były radny miejski w Skarżysku-Kamiennej z listy PiS, szef Solidarnej Polski w powiecie skarżyskim, kierownik BP ARiMR 
w Skarżysku-Kamiennej

 

801. Jerzy Sołtysiak

kandydat PiS w wyborach do rady powiatu gryfińskiego i na wójta Widuchowej, zachodniopomorski wicekurator oświaty

 

802. Roman Sondej

były radny miejski PiS w Gorzowie Wielkopolskim, dyrektor generalny lubuskiego urzędu wojewódzkiego

 

803. Tomasz Sonntag

kandydat PiS w wyborach samorządowych 
w województwie lubelskim, doradca 
i dyrektor biura wojewody lubelskiego

 

804. Justyna Soppa

radna miejska Opola z klubu Razem dla Opola, którego szefem jest Marcina Ociepa, wiceprezes Polski Razem Jarosława Gowina, kierownik BP ARiMR w Opolu

 

805. Piotr Sosiński

radny PiS sejmiku dolnośląskiego, 
prezes Interferii, spółki z grupy KGHM

 

806. Radosław Sosnowski

radny PiS warszawskiej dzielnicy Włochy,

wiceprezes Cenr Ex (Polska Grupa Zbrojeniowa)

 

807. Jan Stachowicz

pełnomocnik PiS w Ćmielowie, 
kierownik BP ARiMR w Ostrowcu Świętokrzyskim

 

808. Eugeniusz Stain

startował z list PiS w wyborach do rady miejskiej Wrocławia, wiceprezes Uzdrowiska Połczyn z grupy KGHM

809. Miłosz Stanisławski

radny PiS warszawskiej dzielnicy Targówek, członek RN KGHM

 

810. Mirosław Stanisławski

kandydat z list PiS w wyborach do Sejmu 
i sejmiku lubuskiego, prezes spółek: 
KGHM TFI, Polska Grupa Uzdrowisk,
Fundusz Hotele 01, Cuprum Development, 
wiceprezes Nano Carbon, 
członek RN Interferii (wszystkie spółki: 
grupa KGHM), członek RN PLL LOT

 

811. Marek Stasiuk

działacz PiS ze Szczecinka, znajomy posłanki PiS Małgorzaty Golińskiej, 
rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku

 

812. Renata Stefaniuk

żona Dariusza Stefaniuka, prezydenta Białej Podlaskiej z PiS, członkini RN spółki Jelcz (Polska Grupa Zbrojeniowa)

 

813. Robert Stępień

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca dyrektora zachodniopomorskiego oddziału ARiMR

 

814. Jan Stępkowski

radny PiS powiatu nyskiego, 
dyrektor oddziału ARiMR w Opolu

 

815. Józef Stępkowski

brat Jana Stępkowskiego, kandydat PiS 
w wyborach na wójta Kamiennika, 
prezes Stadniny Koni w Prudniku

 

816. Paweł Stępkowski

syn Jana Stępkowskiego, radny PiS 
i były członek zarządu powiatu nyskiego, członek zarządu CTL Chemkol 
(spółka, w której udziały ma Grupa Azoty)

 

817. Agnieszka Stój

kandydatka PiS do Sejmu, 
członkini zarządu Terminalu Promowego Świnoujście

 

818. Marek Strociak

były radny miejski i powiatowy PiS 
w Kwidzynie, pomorska wicekurator oświaty

 

819. Michał Stróżyk

radny miejski PiS w Sopocie, były kandydat tej partii na prezydenta Sopotu, 
członek RN Energi Invest

 

820. Marcin Stróżyński

asystent w gabinecie politycznym 
byłego ministra finansów w rządzie PiS 
Pawła Szałamachy, 
radny powiatowy PiS 
w Grodzisku Wielkopolskim, 
 kierownik PT KRUS w Wolsztynie

 

821. Andrzej Strzeboński

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, 
prezes Szczecińskiego Parku Przemysłowego z grupy TF Silesia

 

822. Grzegorz Strzelczyk

radny miejski PiS z Gdańska, 
szef RN Energi-Operatora, 
wiceprezes Lotosu Petrobaltic, 
członek RN Energi Wytwarzanie

 

823. Łukasz Strzelecki

były współpracownik Janusza Kowalskiego, wiceprezesa PGNiG i byłego działacza PiS, dyrektor departamentu komunikacji PGNiG, prezes Fundacji PGNiG

 

824. Karol Sudewicz

radny miejski PiS w Białej Podlaskiej, 
dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Roskoszy

 

825. Zbigniew Surdukowski

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Jarocinie

 

826. Marek Surmacz

były poseł PiS i były wiceminister spraw wewnętrznych, obecnie z ramienia PiS wiceszef sejmiku lubuskiego, 
komendant główny OHP

827. Marcin Sutkowski

radny PiS powiatu sokolskiego, 
były pracownik biura posła PiS Krzysztofa Jurgiela, obecnie ministra rolnictwa, szef RN Elewarru (grupa ARR), radca prawny w biurze organizacyjno-prawnym w centrali KRUS

 

828. Wojciech Swakoń

były kandydat PiS w wyborach 
do dolnośląskiego sejmiku, prezes spółki
 PMT Linie Kolejowe 2 i członek RN 
Centrum Badań Jakości z grupy KGHM

 

829. Maryla Symczuk

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Hrubieszowie

 

830. Adam Synowiec

szef klubu PiS w radzie miejskiej 
Zduńskiej Woli, 
kierownik BP ARiMR w Zduńskiej Woli

 

831. Robert Szafrański

radny powiatowy PiS w Żninie, 
kierownik PT KRUS w Żninie

 

832. Robert Szaj

szef sztabu wyborczego PiS w Elblągu, członek RN spółek: Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków-Balice, Energa Invest, 
Port Lotniczy Gdańsk, 
prezes Energi Wytwarzanie

 

833. Marian Szajna

były radny miejski PiS w Gdańsku 
i w sejmiku pomorskim, 
członek RN Zarządu Morskiego Portu Gdańsk

 

834. Paweł Szałamacha

były minister finansów w rządzie PiS, 
członek zarządu 
Narodowego Banku Polskiego

 

835. Wacław Szarliński

kandydat PiS w wyborach do Sejmu, wiceprezes TDM Arrtrans (grupa ARR)

 

836. Kazimierz Szczech

radny PiS powiatu zgorzeleckiego, 
prezes Megaserwisu, spółki z grupy PGE

 

837. Mirosław Szczepańczyk

szwagier wicewojewody śląskiego 
z PiS Mariusza Trepki, 
kierownik BP ARiMR w Będzinie

 

838. Joanna Szczepkowska

radna PiS powiatu nidzickiego, 
kierowniczka PT KRUS w Nidzicy

 

839. Sławomir Szczot

szef struktur PiS w Lesznie, z ramienia PiS przewodniczący rady miasta w tym mieście, członek zarządu spółki Enea Serwis

 

840. Marcin Szczudło

radny miejski PiS w Białymstoku, 
były asystent byłego europosła PiS 
 Jacka Kurskiego, dyrektor departamentu komunikacji w Polskiej Spółce Gazownictwa

 

841. Jolanta Szczuraszek

kandydatka PiS w wyborach 
samorządowych w Miliczu, 
kierowniczka BP ARiMR w Miliczu

 

842. Jadwiga Szczypiń

z ramienia PiS była szefowa rady miejskiej 
w Suwałkach, podlaska kurator oświaty

 

843. Wacław Szetelnicki

szef rady miejskiej w Legnicy z ramienia PiS, dyrektor naczelny w centrali KGHM, 
prezes Fundacji KGHM, 
członek RN Metraco z grupy KGHM

 

844. Anna Szewczyk

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, szefowa PiS w Tarłowie, 
 kierowniczka PT KRUS w Ożarowie

 

845. Krzysztof Szewczyk

kandydat PiS do rady miasta Radomia, członek komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego w wyborach na prezydenta, dyrektor radomskiej delegatury mazowieckiego kuratorium oświaty

846. Robert Szkudlarek

były pracownik biura PiS, pracownik biura poselskiego ministra spraw wewnętrznych

w rządzie PiS Mariusza Błaszczaka,

prezes spółki Chłodnia Mors-Wola

 

847. Paweł Szopa

kandydat PiS w wyborach do Sejmu,

członek RN Fabryki Przewodów Energetycznych w Będzinie

 

848. Maciej Szota

były radny miejski PiS w Inowrocławiu, zastępca dyrektora departamentu badań

i rozwoju w PGNiG

 

849. Ryszard Szram

kandydat PiS w wyborach samorządowych, szef opolskiego klubu „Gazety Polskiej”, sympatyzującej z PiS, pełnomocnik wojewody opolskiego ds. organizacji społecznych 
i pozarządowych

 

850. Filip Szreter

szef Polski Razem Jarosława Gowina 
w Golubiu-Dobrzyniu, radny powiatowy 
klubu „PiS Zjednoczona Prawica”, 
kierownik BP ARiMR w Golubiu-Dobrzyniu

 

851. Michał Szukała

były świdnicki radny Wspólnoty Samorządowej, której szefem był prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, obecnie poseł PiS, wiceprezes Wałbrzyskiej SSE Invest-Park

 

852. Bogdan Szumański

kandydat PiS w wyborach samorządowych,

prezes Małopolskiej Hodowli Roślin (grupa ANR)

 

853. Waldemar Szumny

radny miejski PiS w Rzeszowie,

członek RN PGE Obrót

 

854. Tomasz Szurmak

działał w sztabie wyborczym posła PiS Bartłomieja Stawiarskiego,

wojewódzki komendant OHP w Opolu

 

855. Zdzisław Szwed

chełmski radny miejski PiS,

zastępca dyrektora, a potem dyrektor Lubelskiego Zarządu Obsługi Przejść Granicznych w Chełmie

 

856. Robert Szydlik

radny powiatowy PiS w Wołominie,

kierownik PT KRUS w Wołominie

 

857. Marek Szydłowski

kandydat PiS na burmistrza Pajęczna,

szef klubu PiS w radzie powiatu pajęczańskiego,

dyrektor departamentu HR w PGE Górnictwo

i Energetyka Konwencjonalna

 

858. Małgorzata Szymańczak

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Grójcu

 

859. Anna Maria Szymańska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, dyrektorka Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Bydgoszczy

 

860. Halina Szymańska

radna PiS w sejmiku zachodniopomorskim, zastępczyni prezesa ARiMR

 

861. Arkadiusz Szymański

radny PiS sejmiku opolskiego, 
doradca wojewody lubuskiego

 

862. Rafał Szymański

radny miejski PiS w Jeleniej Górze, członek RN Kopalnie Surowców Mineralnych Kosmin

 

863. Dariusz Szymczak

radny PiS w sejmiku wielkopolskim, 
doradca wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmana z PiS, 
członek zarządu spółki Enea Operator

 

864. Magdalena Szymczuk

była radna PiS powiatu trzebnickiego, 
żona byłego dyrektora biura poselskiego Dawida Jackiewicza z PiS, do niedawna ministra skarbu, wiceprezes spółki Tauron Obsługa Klienta, szef RN Poczty Polskiej

865. Arkadiusz Szymoniuk

były kandydat PiS w wyborach do Sejmu, dyrektor oddziału ARR w Lublinie, 
p.o. zastępcy prezesa ARiMR

 

 

 

 

Ś

 

866. Paweł Śliwa

radny PiS sejmiku małopolskiego, 
były szef sądu koleżeńskiego 
 Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry, 
członek RN, a potem wiceprezes PGE

 

867. Adam Śliwicki

radny PiS sejmiku pomorskiego, 
zastępca dyrektora gdańskiego oddziału ANR

 

868. Adam Ślusarczyk

były radny miejski PiS w Krzeszowicach, kandydat PiS na burmistrza tego miasta, dyrektor małopolskiego oddziału ARiMR

 

869. Katarzyna Śmiełowska

do niedawna pełnomocniczka PiS 
w Inowrocławiu, kierowniczka PT KRUS 
 w Inowrocławiu

 

870. Dariusz Śpiewak

wspólnik Włodzimierza Zasadzkiego, kandydata PiS w wyborach samorządowych 
i parlamentarnych, członek komitetu 
budowy pomnika byłego prezydenta 
Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie, 
prokurent samoistny Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście

 

871. Stefan Świątkowski

panelista konwencji programowej PiS 
z 2015 r., wiceprezes KGHM, 
 członek RN Tauron Polska Energia

 

872. Anna Świderska-Ciupa

radna miejska PiS w Przeworsku, kierowniczka PT KRUS w Przeworsku

 

873. Krzysztof Świerczek

radny PiS powiatu miechowskiego, komendant wojewódzki OHP w Krakowie

 

874. Piotr Święczkowski

brat Bogdana Święczkowskiego, 
prokuratora krajowego i wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS, 
pracownik biura bezpieczeństwa 
i audytu PKP Cargo

 

 

 

 

T

 

875. Michał Tabisz

były asystent europosła PiS 
Mieczysława Janowskiego, 
były bliski współpracownik marszałka podkarpackiego Władysława Ortyla, 
prezes Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka

 

876. Magdalena Tadeusiak

żona Piotra Mikołajczaka, według „Newsweeka”

zaprzyjaźnionego z Janem Marią Tomaszewskim,

kuzynem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 
dyrektor Telewizji Polonia

 

877. Adam Taracha

członek komisji weryfikacyjnej WSI, 
której szefował obecny minister obrony narodowej w rządzie PiS Antoni Macierewicz, 
członek RN Huty Stalowa Wola i PERN

 

878. Małgorzata Taranowicz

pełnomocniczka i skarbniczka PiS 
w powiecie grudziądzkim, komendant wojewódzki OHP w kujawsko-pomorskim

 

879. Marek Tarnacki

radny PiS powiatu wałbrzyskiego, 
dyrektor dolnośląskiego ODR

 

880. Piotr Tasarz

kandydat PiS w wyborach samorządowych 
w powiecie pajęczańskim, 
 dyrektor ds. pracowniczych 
w Elektrowni Bełchatów (grupa PGE)

881. Adam Tchórzewski

radny PiS powiatu nakielskiego, 
kierownik BP ARiMR w Nakle nad Notecią

 

882. Konrad Tchórzewski

syn ministra energii w rządzie PiS
Krzysztofa Tchórzewskiego, 
 dyrektor biura analizy zgodności inwestycyjnej w PZU

 

883. Przemysław Tejkowski

sympatyk PiS, angażował się 
w kampanie wyborcze partii, 
członek RN Telewizji Polskiej, 
prezes Radia Rzeszów

 

884. Paweł Terlecki

radny PiS miasta stołecznego Warszawy, wojewódzki komendant OHP w Warszawie, członek RN spółki Opakomet

 

885. Robert Tkacz

kandydat PiS w wyborach samorządowych, szwagier Mirosława Stanisławskiego, kandydata PiS w wyborach

do Sejmu i sejmiku lubuskiego,

a jednocześnie prezesa KGHM TFI,

wiceprezes Interferie Medical SPA z grupy KGHM

 

886. Paweł Tofil

były radny PiS w gminie Nisko, 
kierownik PT KRUS w Nisku

 

887. Tomasz Tokarczyk

radny PiS powiatu polickiego, 
dyrektor centrum logistyki 
w Grupie Azoty Zakłady Chemiczne Police

 

888. Jan Maria Tomaszewski

kuzyn prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, doradca zarządu w Telewizji Polskiej

 

889. Konrad Tomaszewski

daleki członek rodziny 
prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, 
dyrektor generalny Lasów Państwowych

 

890. Jacek Toś

były asystent europosła PiS i Solidarnej Polski Jacka Włosowicza, kandydat PiS 
w wyborach samorządowych, 
dyrektor kieleckiego oddziału ARR

 

891. Stefan Traczyk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, były asystent i doradca ministra środowiska w rządzie PiS Jana Szyszki, 
nadleśniczy nadleśnictwa Jabłonna

 

892. Adam Treder

kandydat PiS w wyborach 
samorządowych i parlamentarnych, 
kierownik BP ARiMR w Słupsku

 

893. Renata Trybus

szefowa lokalnych struktur
i radna PiS w gminie Korczyna,

zastępczyni podkarpackiego komendanta OHP

 

894. Bogdan Trzpis

szef PiS w Sulęcinie i kandydat PiS 
na burmistrza tego miasta, 
 wojewódzki inspektor transportu drogowego w Gorzowie Wielkopolskim

 

895. Mariusz Turalski

członek PiS z Sierpca, 
kierownik PT KRUS w Sierpcu

 

896. Władysław Turek

były radny PiS sejmiku podkarpackiego, dyrektor generalny rzeszowskiego oddziału PGE Dystrybucja

 

897. Piotr Tutak

były dyrektor biura klubu parlamentarnego PiS i wiceszef kancelarii byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza z PiS, 
prezes EuRoPol Gazu

 

898. Zbigniew Twaróg

były radny powiatowy PiS w Świdniku, kierownik PT KRUS w Piaskach

 

899. Jacek Tyburski

były radny powiatowy PiS w Brodnicy, kierownik BP ARiMR w Wąbrzeźnie

900. Karol Tylenda

były radny PiS sejmiku podlaskiego, 
kandydat tej partii w wyborach do Sejmu, wiceprezes ARiMR, wiceprezes ANR, 
członek RN Podlaskiego Centrum 
Rolno-Towarowego

 

901. Piotr Tymiński

kandydat PiS w wyborach samorządowych, kierownik PT KRUS w Mrągowie

 

 

 

 

U

 

902. Bożena Ulewicz

była radna PiS sejmiku 
warmińsko-mazurskiego i kandydatka

PiS w wyborach do Senatu,

rzeczniczka prasowa warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego

 

903. Lech Urbanowicz

kandydat PiS w wyborach samorządowych, zastępca kierownika Sekcji Zamiejscowej Gospodarowania Zasobem ANR w Słupsku

 

904. Marek Uściński

radny powiatowy PiS w Białej Podlaskiej, kierownik PT KRUS w Białej Podlaskiej

 

 

 

 

W

 

905. Jerzy Wal

były radny PiS powiatu pułtuskiego, 
członek RN Polskiego Holdingu Nieruchomości

 

906. Piotr Walerych

doradca komisji weryfikacyjnej WSI, 
którą kierował obecny minister obrony narodowej w rządzie PiS Antoni Macierewicz, członek komitetu honorowego 
Jarosława Kaczyńskiego 
w wyborach na prezydenta, 
członek zarządu spółki Stomil-Poznań, członek RN Agencji Rynku Energii

 

907. Marek Walewander

radny miejski PiS w Zamościu, 
członek RN Zamojskich Zakładów Zbożowych

 

908. Andrzej Walkowiak

były poseł PiS, radny sejmiku 
kujawsko-pomorskiego z ramienia Polski Razem Jarosława Gowina, 
członek RN Radia Pomorza i Kujaw, 
prezes Fabryki Obrabiarek do Drewna

 

909. Małgorzata Walniczek

kandydatka na wójta gminy Cieszków, była asystentka posła PiS Piotra Babiarza, naczelniczka oddziału Poczty Polskiej 
w Miliczu

 

910. Lech Waloszczyk

współpracownik i znajomy Ireneusza Jakiego, ojca Patryka Jakiego z Solidarnej Polski, wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS, dyrektor oddziału KRUS w Opolu

 

911. Wojciech Wardacki

kandydat PiS w wyborach

do Parlamentu Europejskiego,

prezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, prezes Grupy Azoty,

członek RN BOŚ Banku

 

912. Józef Wargocki

mąż Teresy Wargockiej, posłanki PiS 
i wiceminister edukacji narodowej 
w rządzie PiS, zastępca dyrektora biura administracyjno-budżetowego 
w resorcie rolnictwa

 

913. Dariusz Wasiela

członek zarządu okręgowego PiS w Olsztynie, kandydat PiS w wyborach samorządowych, dyrektor oddziału ARR w Olsztynie

 

914. Bartłomiej Wasilewski

radny miejski PiS w Ostródzie,

prezes spółki Hotele Olsztyn

915. Ryszard Wasiłek

kandydat PiS w wyborach do sejmiku zachodniopomorskiego, członek społecznego komitetu poparcia Jarosława Kaczyńskiego

w wyborach na prezydenta,

wiceprezes PGE

 

916. Tomasz Waszczykowski

brat ministra spraw zagranicznych

w rządzie PiS Witolda Waszczykowskiego,

p.o. dyrektora Urzędu Kontroli Skarbowej w Łodzi

 

917. Michał Wawryn

były dyrektor biur posłów PiS,

m.in. wiceministra kultury w rządzie PiS Jarosława Sellina,

wiceprezes spółki Energa Invest

 

918. Jarosław Wenderlich

radny miejski PiS w Bydgoszczy, 
członek RN Radia Pomorza i Kujaw

 

919. Paulina Wenderlich

żona Jarosława Wenderlicha, radnego miejskiego PiS w Bydgoszczy, dyrektorka generalna lubuskiego urzędu wojewódzkiego

 

920. Waldemar Wendrowski

działacz PiS i Solidarnej Polski z Tomaszowa Mazowieckiego, dyrektor oddziału Centralnego Ośrodka Sportu w Spale

 

921. Zenon Wereszczyński

znajomy wiceministra sprawiedliwości 
w rządzie PiS Patryka Jakiego,

prezes Elkomu z grupy PGE

 

922. Bogusław Węgiel

znajomy Elżbiety Witek, posłanki PiS 
i minister w kancelarii premier Beaty Szydło, członek RN Lubinpeksu z grupy KGHM

 

923. Adam Węgrzyn

do niedawna prezes powiązanego 
z PiS Dolnośląskiego Instytutu Studiów Energetycznych, członek zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa z grupy PGNiG

 

924. Renata Wicha

była radna miejska PiS w Kielcach, 
zastępca komendanta głównego OHP

 

925. Waldemar Wiedeński

kandydat PiS do kieleckiej rady miejskiej, członek Solidarnej Polski, Wojewódzki Inspektor Transportu Drogowego w Kielcach

 

926. Maciej Wieprzkowicz

radny miejski PiS w Skierniewicach, 
członek zarządu TDM Arrtrans (grupa ARR)

 

927. Adam Wierzbicki

radny miejski PiS w Legnicy, 
dyrektor ds. usług i utrzymania ruchu 
 w Energetyce, spółce z grupy KGHM

 

928. Józef Wierzbowski

były współpracownik ministra 
obrony narodowej w rządzie PiS 
 Antoniego Macierewicza, 
wieloletni znajomy posła PiS Jacka Sasina, 
 członek RN Bondspotu z grupy GPW

 

929. Ryszard Wierzbowski

kandydat PiS w wyborach do sejmiku dolnośląskiego, prezes Dolnośląskiego Centrum Hurtu Rolno-Spożywczego

 

930. Maciej Więckowski

były szef warszawskiego PiS i radny PiS sejmiku mazowieckiego, wiceprezes Sinevii 
z grupy Agencji Mienia Wojskowego

 

931. Elżbieta Więcławska-Sauk

była posłanka i senatorka PiS, 
członkini Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji

 

932. Marcin Wilk

kandydat PiS w wyborach do sejmiku dolnośląskiego, były członek zarządu PiS powiatu zgorzeleckiego, 
wiceprezes spółki Epore, członek RN Megaserwisu (obie z grupy PGE)

 

933. Teresa Wilk

żona posła PiS Jerzego Wilka, referentka 
w delegaturze Urzędu Morskiego w Elblągu

934. Małgorzata Wilkos

była dyrektorka biura poselskiego wiceministra sprawiedliwości w rządzie PiS Patryka Jakiego, członkini RN 
Zakładu Konstrukcji Spawanych Łabędy 
z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu

 

935. Piotr Winiarski

radny PiS sejmiku województwa lubelskiego, wojewódzki inspektor transportu drogowego w Lublinie

 

936. Ryszard Wisz

kandydat PiS w wyborach do rady miejskiej w Tyczynie, dyrektor Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolniczej w Rzeszowie

 

937. Tadeusz Wita

były poseł PiS,

prezes spółki Enspirion (grupa Energa)

 

938. Magdalena Witko

żona Marcina Witki, byłego posła PiS i obecnego prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego z ramienia tej partii,

szefowa Prokuratury Okręgowej

w Piotrkowie Trybunalskim

 

939. Janina Witkoś-Lenartowicz

żona Józefa Lenartowicza, radnego miejskiego PiS w Głubczycach,

kierowniczka PT KRUS w Głubczycach

 

940. Jarosław Witkowski

członek komitetu poparcia Andrzeja Dudy

w wyborach na prezydenta,

wspierał też w wyborach posłankę PiS Marzenę Machałek, członek RN KGHM

 

941. Marek Witkowski

radny PiS sejmiku kujawsko-pomorskiego, zastępca dyrektora oddziału ARR

w Bydgoszczy, zastępca dyrektora

kujawsko-pomorskiego ODR

 

942. Ireneusz Wiśniewski

członek zarządu PiS w Pucku, kandydat

tej partii w wyborach samorządowych,

kierownik BP ARiMR w Pucku

 

943. Marcin Wittner

radny PiS powiatu gdańskiego,

kierownik BP ARiMR w Gdańsku

 

944. Jarosław Wittstock

kolega wojewody pomorskiego z PiS

Dariusza Drelicha, prezes pomorskiego oddziału ARiMR

 

945. Wiesław Włodek

członek zarządu PiS w Katowicach, wiceprezes Poczty Polskiej, członek RN Pocztowej Agencji Usług Finansowych

 

946. Radosław Włoszek

były asystent premier Beaty Szydło, kandydat PiS na prezydenta Oświęcimia, prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego Kraków-Balice, członek RN Telewizji Polskiej

 

947. Marek Włóka

były radny PiS sejmiku łódzkiego,

wiceprezes PGE Górnictwo

i Energetyka Konwencjonalna,

szef RN GKS Bełchatów (grupa PGE)

 

948. Henryk Wnorowski

kandydat PiS w wyborach do Sejmu

w województwie podlaskim,

członek RN Krajowej Spółki Cukrowej

 

949. Arkadiusz Wojciechowski

zięć Zbigniewa Mieszkalskiego, działacza PiS

i sąsiada domu rodzinnego posła PiS

Piotra Babiarza, wiceszef Regionalnej Dyrekcji Lasów Państowych we Wrocławiu

 

950. Marek Wojciechowski

radny PiS sejmiku lubelskiego,

zastępca dyrektora oddziału ARR w Lublinie

 

951. Błażej Wojnicz

współpracownik nieżyjącego

szefa BBN Aleksandra Szczygły z PiS,

po katastrofie smoleńskiej

pełnomocnik jego rodziny,

prezes Polskiego Holdingu Obronnego

952. Mieczysław Wojtaszek

kandydat PiS do rady miejskiej w Strzelcach Opolskich, doradca, a następnie dyrektor wydziału polityki społecznej i zdrowia

w opolskim urzędzie wojewódzkim

 

953. Eugeniusz Wolszczak

kandydat PiS w wyborach samorządowych, m.in. na wójta gminy Przyłęk,

kierownik PT KRUS w Zwoleniu

 

954. Grzegorz Wołczański

radny miejski PiS w Rymanowie,

kierownik PT KRUS w Krośnie

 

955. Monika Woś

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Lęborku

 

956. Piotr Woyciechowski

wieloletni współpracownik ministra obrony narodowej w rządzie PiS Antoniego Macierewicza, kandydat PiS w wyborach samorządowych, prezes Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych,

członek RN Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie e-Płatności

 

957. Piotr Woźniak

minister gospodarki w rządzie PiS w latach 2005-07, były radny PiS w Warszawie,

prezes PGNiG, członek RN spółek:

Europol Gaz, Polski Gaz TUW i PGNiG Termika

 

958. Marcin Woźniczka

wiceprezes Towarzystwa Śpiewaczego Lira, którego dyrektorem artystycznym

jest Marcin Cmiel, kandydat PiS w wyborach

do rady miasta stołecznego Warszawy,

członek RN Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 4

 

959. Dariusz Wójcik

szef PiS w Radomiu i rady miejskiej

w tym mieście, szef biura Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu

 

960. Piotr Wójcik

radny miejski PiS w Tarnowie,

kierownik PT KRUS w Tarnowie

 

961. Michał Wrębiak

syn Jerzego Wrębiaka, burmistrza Brzegu

z ramienia PiS, członek RN spółki

Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn

 

962. Edyta Wyrostek

była pracowniczka biur posłanki PiS Marzeny Machałek i europosła PiS Ryszarda Legutki, radna powiatu kamiennogórskiego z PiS, kierowniczka BP ARiMR w Kamiennej Górze

 

963. Józef Wyskiel

kandydat PiS w wyborach do Sejmu

i samorządowych, znajomy byłego

senatora PiS Kazimierza Jaworskiego,

dyrektor oddziału ARR w Rzeszowie

 

964. Agnieszka Wysocka

kandydatka PiS w wyborach

do sejmiku łódzkiego i Sejmu,

znajoma ministra obrony narodowej

w rządzie PiS Antoniego Macierewicza, dyrektor departamentu komunikacji w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

 

965. Małgorzata Wysoczańska

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka BP ARiMR w Gryficach

 

966. Krzysztof Wyszkowski

kandydat PiS w wyborach

do rady miasta Sopotu,

doradca wojewody pomorskiego,

członek kolegium Instytutu Pamięci Narodowej

 

 

 

 

Z

 

967. Jadwiga Zabielska

żona Jana Zabielskiego, byłego radnego powiatowego PiS w Mońkach,

dziś wicewojewody podlaskiego,

dyrektorka oddziału ARR w Białymstoku

968. Franciszek Zaborowski

radny miejski PiS w Stalowej Woli,

członek RN Huty Stalowa Wola

 

969. Maciej Zaborowski

pełnomocnik ministra sprawiedliwości

w rządzie PiS Zbigniewa Ziobry 
w sprawie przeciwko byłemu ministrowi sprawiedliwości w rządzie PO i PSL Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu, 
członek RN PZU i PKP Intercity

 

970. Dariusz Zagdański

radny miejski PiS w Zamościu, 
dyrektor zamojskiego oddziału PGE Obrót

 

971. Jacek Zająkała

kandydat PiS w wyborach do Sejmu

i europarlamentu, kierownik PT KRUS w Lipnie

 

972. Zbigniew Załoga

kandydat PiS w wyborach do Sejmu,

zastępca dyrektora lubelskiego oddziału ANR

 

973. Krzysztof Maria Załuski

redaktor naczelny i wydawca sympatyzującego

z PiS sopockiego miesięcznika „Riviera”,

prezes Fundacji Energa

 

974. Andrzej Zaman

asystent ministra rolnictwa

Krzysztofa Jurgiela w pierwszym rządzie PiS,

były radny sejmiku podlaskiego

z PiS, Wojewódzki Inspektor Ochrony Roślin

i Nasiennictwa w Białymstoku

 

975. Dominik Zaremba

w pierwszym rządzie PiS doradca wicepremiera Przemysława Gosiewskiego

i ministra rolnictwa Wojciecha Mojzesowicza, zastępca prezesa Agencji Mienia Wojskowego, członek RN Wojskowych Zakładów Elektronicznych

 

976. Tadeusz Zaremba

radny PiS powiatu nowosądeckiego, kierownik PT KRUS w Nowym Sączu

 

977. Magdalena Zarębska-Kulesza

szefowa PiS w Nowogardzie, kandydatka tej partii w wyborach do Sejmu, zachodniopomorski kurator oświaty

 

978. Zbigniew Zarębski

były radny miejski PiS w Wieliczce,

dyrektor Kopalni Soli Wieliczka

 

979. Włodzimierz Zasadzki

kandydat PiS w wyborach samorządowych i parlamentarnych, wiceprezes Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police, członek RN Szczecińskiego Parku Przemysłowego

 

980. Radosław Zatoń

sekretarz Radomska w czasach,

gdy prezydentem tego miasta była obecna poseł PiS Anna Milczanowska, dyrektor departamentu nadzoru właścicielskiego

w PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

 

981. Sławomir Zawada

kandydat PiS na burmistrza Zgorzelca, prezes PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna

 

982. Tomasz Zbróg

członek Solidarnej Polski, radny PiS

w sejmiku świętokrzyskim, były asystent europosła PiS i Solidarnej Polski

Jacka Włosowicza, dyrektor kieleckiego oddziału Totalizatora Sportowego

 

983. Konrad Zieleniecki

radny miejski PiS w Białymstoku,

szef sztabu wyborczego obecnego senatora

PiS Jana Dobrzyńskiego w wyborach

na prezydenta Białegostoku, pracownik biura zarządu w Miejskim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej Białystok (grupa Enea)

 

984. Karol Zieleński

kandydat PiS w wyborach samorządowych,

dyrektor oddziału ARR w Gorzowie Wielkopolskim

 

985. Michał Zieliński

działacz PiS z Obornik, wiceprezes zarządu okręgowego PiS w Pile, zastępca dyrektora wielkopolskiego oddziału ARiMR

986. Andrzej Zielonka

były radny PiS sejmiku opolskiego

i powiatu namysłowskiego,

kierownik BP ARiMR w Namysłowie

 

987. Halina Ziemniak

kandydatka PiS w wyborach samorządowych, kierowniczka PT KRUS w Przysusze

 

988. Mariola Zmudzińska

znajoma byłego posła PiS

Andrzeja Jaworskiego,

wiceprezeska Energi ds. relacji inwestorskich

 

989. Jan Zubowski

były poseł i prezydent Głogowa

z ramienia PiS, dyrektor ds. pracowniczych

w ZG Rudna z grupy KGHM

 

990. Waldemar Zwierko

członek zarządu okręgowego PiS w Olsztynie, znajomy i współpracownik posłanki PiS

Iwony Arent, dyrektor oddziału Poczty Polskiej w Olsztynie, członek RN Mazowieckiego Portu Lotniczego

Warszawa — Modlin

 

991. Paweł Zyzak

były działacz PiS i kandydat tej partii

w wyborach do rady miejskiej w Bielsku-Białej,

wiceprezes Fundacji Centrum Innowacji FIRE (grupa Agencji Rozwoju Przemysłu)

 

 

 

 

Ż

 

992. Tadeusz Żmuda

kandydat PiS w wyborach samorządowych, członek RN Radia Kielce

 

993. Krzysztof Żochowski

radny PiS sejmiku warmińsko-mazurskiego,

prezes spółki Energa Kogeneracja

 

994. Maciej Żółtkiewicz

działacz PiS z Radomia,

kandydat tej partii w wyborach samorządowych, członek RN Energi

 

995. Henryk Żuchowski

szef zarządu miejskiego PiS w Szczytnie, kandydat PiS na burmistrza tego miasta, dyrektor oddziału KRUS w Olsztynie

 

996. Andrzej Żuk

kandydat PiS w wyborach samorządowych, wiceprezes spółki Energa-Operator Eksploatacja Gdańsk

 

997. Jerzy Żukowski

radny PiS powiatu wyszkowskiego,

kierownik PT KRUS w Wyszkowie

 

998. Paweł Żukowski

kandydat PiS do rady miasta Olsztyna, dyrektor generalny warmińsko-mazurskiego urzędu wojewódzkiego

 

999. Agnieszka Żurawska

kandydatka PiS w wyborach

na wójta gminy Wiśniowa,

kierowniczka PT KRUS w Strzyżowie

 

1000. Jerzy Żyżyński

były poseł PiS,

członek Rady Polityki Pieniężnej

 

ANR — 
Agencja Nieruchomości Rolnych

ARiMR — 
Agencja Restrukturyzacji 
i Modernizacji Rolnictwa

BP ARiMR — 
Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

ARR — Agencja Rynku Rolnego

KRUS — 
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

PT KRUS — 
Placówka Terenowa Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego

OHP — Ochotnicze Hufce Pracy

ODR — 
Ośrodek Doradztwa Rolniczego

RN — rada nadzorcza

SSE — Specjalna strefa ekonomiczna

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Redakcja

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / sPiS zasobów własnych