Spokojna końcówka na Wall Street

DI, MarketWatch
27-12-2013, 22:21

Główne amerykańskie indeksy w ostatnim dniu tygodnia zanotowały niewielkie zmiany notowań.

Dow Jones Industrial Average stracił 0,01 proc., S&P 500 spadł o 0,03 proc., a Nasdaq o 0,25 proc. Mimo tych minimalnych spadków, wszystkie indeksy zanotowały jednak tygodniowe zwyżki.

fot. Bloomberg
Zobacz więcej

fot. Bloomberg

W czwartek indeksy na Wall Street sięgnęły rekordowych poziomów. Departament Pracy poinformował, że liczba nowych bezrobotnych spadła do 338 tys., co jest lepszym wynikiem od oczekiwań rynku.

Piątkowa sesja przyniosła spory spadek wartości papierów portalu Twitter. Akcje serwisu potaniały o 13 proc. do ponad 63 USD, po negatywnej analizie Bena Schachtera, analityka Macquarie. Serwis MarketWatch podkreśla jednak, że akcje portalu zyskały w grudniu około 60 proc.

Na parkiecie traciły też linie lotnicze Delta Air Lines. Z powodu błędu systemu komputerowego linie przez kilka godzin sprzedawały bilety po niezwykle niskich cenach - podróż w obie strony na Hawaje kosztowała ledwie 6,99 USD. Przewoźnik poinformował, że będzie honorował wszystkie bilety.

Niespełna 70 proc. zyskała natomiast spółka WPCS International, która ogłosiła, że jeden z jej oddziałów zaprezentował wersję beta oprogramowania do handlu bitcoinami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spokojna końcówka na Wall Street