Spokojna końcówka udanego miesiąca

Na ostatniej sesji października indeksy zza oceanu stabilizują się w pobliżu ponaddwumiesięcznych maksimów.

Piątkowy handel za oceanem przebiega w spokojnych nastrojach, po tym jak od początku października S&P500 zyskał 8,6 proc., co jest jego najlepszym wynikiem od 2011 r. Po dwóch i pół godziny od otwarcia główny indeks, podobnie jak Dow Jones i technologiczny Nasdaq utrzymuje się na około 0,1-procentowym minusie. O 13 proc. rosną notowania LinkedIn. Operator portalu kontaktów zawodowych podał lepszą od oczekiwań prognozę sprzedaży.

- Ostatnie komentarze ze strony Fedu były nieco bardziej jastrzębie, a na zwiększenie programów łagodzenia polityki nie zdecydował się Bank Japonii. Nastroje nie są złe, ale jeśli przypomni się o tym, ile rynek zyskał ostatnio, to trzeba powiedzieć, że korekta jest uzasadniona – komentował w wypowiedzi dla Bloomberga Matt Maley, strateg rynku akcji w banku Miller Tabak.

Stabilizacja zapanowała na parkietach europejskich. Frankfurcki DAX i Paryski CAC40 solidarnie zyskują o 0,1 proc. Płasko wypadło zamknięcie warszawskiego WIGu. Kończący się tydzień zdominowały kwestie związane z polityków głównych banków centralnych. Przedstawiciele Fedu przyznali, że wzrost w USA jest umiarkowany, oraz zapowiedzieli, że w grudniu rozważając możliwość podwyżki stóp wezmą pod uwagę sytuację na rynku pracy oraz tendencje inflacyjne.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Wierciszewski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Spokojna końcówka udanego miesiąca