Spokojny początek tygodnia na GPW

KZ
04-04-2011, 10:16

W pierwszej godzinie sesji WIG20 balansował na poziomie rekordowego zamknięcia z piątku. Podobnie blisko szczytów utrzymują się wskaźniki na innych europejskich parkietach.

Na otwarciu sesji WIG20 spadł o 0,11 proc., ale podaż nie przycisnęła. W pierwszej godzinie sesji trwało więc przeciąganie liny wokół poziomu z zamknięcia sesji w piątek.

W gronie blue chipów zdecyowanie wyróżnia się Lotos, którego akcje drożały o ponad 2 proc. Nad kreską jest też taniejący ostatnio Kernel, którego kolejna emisja akcji znalazła nabywców.

Tanieją akcje BZ WBK, który po jutrzejszej sesji straci miejsce w elicie na rzecz Handlowego. Akcje drugiego z banków zyskują na wartości.

Rosną notowania PC Guard. "Parkiet" pisze, że przejęciem kontroli nad grupą zainteresowany jest Mariusz Patrowicz i powiązane z nią podmioty. Zapowiada się na konflikt z Calatravą, która chce wnieść aportem do PC Guard spółkę Imagis.

Spadają notowania Reinholda. Wygasła umowa, na mocy której kontrolę nad spółką miało przejąć Alterco. Nie oznacza to jednak zakończenia sprawy: szczegółowe warunki transakcji nadal są negocjowane.

Symbolicznie drożeją akcje Quercusa, nie zmienia się kurs Procadu. Pierwsza z firm proponuje 7 groszy dywidendy na akcję (stopa dywidendy 2,1 proc.), druga - 8 groszy (3,3 proc.).

Nadal spadają notowania Enei po tym, jak fiaskiem zakończyły się plany prywatyzacji firmy poprzez znalezienie dla niej inwestora strategicznego. MSP chce jednak powrócić do prywatyzacji spółki.

Nie zmienia się kurs CCC. W pierwszym kwartale przychody spółki spadły r/r o 5,5 proc. do 185 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / GPW / Spokojny początek tygodnia na GPW