Spółka Energomontażu-Północ zdobyła kontrakt w Norwegii

DI
opublikowano: 21-11-2007, 09:43

Energop Sochaczew - spółka zależna Energomontażu-Północ - zawarła kontrakt z norweską firmą Aker Kvaerner Stord AS.

Na zlecenie Aker Kvarerner Energop wykona sekcje rurociągów dla projektu "Gjoa Semi EPCH". Wartość kontraktu wynosi 3,5 mln euro (prawie 12,9 mln zł) i może się zwiększyć.

Gjoa to pole naftowo-gazowe u wybrzeży Norwegii, do eksploatacji którego przygotowuje się koncern Statoil. Wydobycie ma rozpocząć się na nim w 2010 roku. Energop wykona 780 ton rurociągów ze stali nierdzewnej i będzie jedynym polskim dostawcą rurociągów w tym projekcie.

Kontrakt będzie realizowany w 2008 r. i zakończony na początku 2009, ale kulminacja prac z nim związanych nastąpi w II i III kwartale 2008 r. Przychody z nowej umowy stanowić mają około 20% przyszłorocznej sprzedaży Energopu.

Po pierwszych trzech kwartałach 2007 r. przychody ze sprzedaży Energomontażu-Północ na rynku norweskim wyniosły łącznie 53,3 mln zł, co stanowiło około 25% całkowitych przychodów grupy kapitałowej.

Na zlecenie Aker Kvarener Energomontaż-Północ wykonywał wcześniej prace przy terminalu gazowym Ormen Lange. Projekt ten został zakończony, a wydobycie ruszyło na początku października 2007 r. Była to największa inwestycja w Norwegii w ostatnich latach - w szczytowym okresie zaangażowanych było w nią 11 tys. pracowników z 50 krajów świata, w tym ok. 120 z grupy Energomontażu-Północ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane