Spółka sprzeda nieruchomości

Marcin Gesing
30-09-2003, 00:00

NWZA zdecydowało wczoraj o obniżeniu kapitału zakładowego i zgodziło się na zbycie części aktywów.

Decyzja o obniżeniu kapitału i zbyciu aktywów jest związana z koniecznością umorzenia akcji własnych, jakie Hydrobudowa nabyła od NFI Jupiter w obronie przed domniemanym wrogim przejęciem przez jednego z akcjonariuszy — spółkę Seba.

— W ten sposób ocaliliśmy spółkę i teraz po wygaszeniu konfliktu możemy wreszcie spokojnie zająć się rozwojem firmy — mówi Jarosław Dusiło, wiceprezes Hydrobudowy Śląsk.

Umorzonych zostanie 361,8 z 419,8 tys. kupionych od Jupitera walorów.

— Pozostałe 58 tys. walorów trafi do pracowników spółki — zapowiada szef firmy.

Hydrobudowa kupiła akcje po 24 zł za sztukę przy wartości nominalnej 10 zł. Strata na umorzeniu wyniosła 5,07 mln zł. Spółka chce ją zrównoważyć dzięki sprzedaży części nieruchomości. Na wczorajszym NWZA zarząd uzyskał zgodę akcjonariuszy na sprzedaż zespołu budynków w Pszczynie i Katowicach.

— Przede wszystkim myślimy o zbyciu nieruchomości w Pszczynie. Budynki w Katowicach to dla nas wentyl bezpieczeństwa w razie problemów z płynnością finansową — zapewnia Jarosław Dusiło.

Wartość księgowa obiektów w Pszczynie nie przekracza 500 tys. zł. Tymczasem zarząd spółki spodziewa się uzyskać z ich sprzedaży co najmniej 8 mln zł.

— To rozsądny krok, bo utrzymywanie przez spółkę obiektów nieprodukcyjnych tylko obciąża wynik finansowy firmy — ocenia Rafał Jankowski, analityk CDM Pekao.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Gesing

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Spółka sprzeda nieruchomości