Spółka zależna Biotonu zainwestowała w SBP

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 04-10-2006, 15:16

SciGen, który jest spółką zależną Biotonu, kupił 10.000 udziałów w spółce Shreya Biotech Private (Indie.)

SciGen, który jest spółką zależną Biotonu, kupił 10.000 udziałów w spółce Shreya Biotech Private Ltd z siedzibą w Indiach, stanowiących 100 proc. kapitału zakładowego - poinformował Bioton.

SciGen nabył udziały w zamian za udostępnienie firmie Shreya w formie pożyczki lub podobnego instrumentu kwoty blisko 7,5 mln USD z przeznaczeniem na spłatę kredytów i pożyczek zaciągniętych przez Shreya. Ponadto SciGen zapłaci wspólnikom przejmowanej spółki kwotę 100.000 rupii indyjskich, co łącznie z pożyczką 7,5 mln USD da kwotę prawie 23,6 mln zł.

Bioton już na początku czerwca informował, że SciGen kupi 100 proc. udziałów indyjskiej spółki.

Przed nabyciem udziałów spółka Shreya była wyznaczona jako producent kontraktowy SciGen.

Shreya posiada zakład produkcyjny w trakcie budowy w miejscowości Pune w Indiach, który po jej zakończeniu spełniał będzie normy GMP oraz EMEA w Europie, a także FDA w Stanach Zjednoczonych. "Zakład ten posiadał będzie znaczące zdolności do wytwarzania produktów biotechnologicznych" - napisał Bioton.

Według wcześniejszych informacji, produkcja substancji insuliny w Indiach ma ruszyć w 2008 roku, zaś zdolności sięgnąć mają 300 kg rocznie. DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu