Sportowa inwestycja w centrum Krakowa

ANP
opublikowano: 15-03-2013, 13:00

Władze miasta chcą zaprosić partnerów prywatnych do budowy centrum sportu i rekreacji za 45 mln zł.

Na krakowskiej liście projektów, które mają powstać w formule partnerstwa publiczno-prywatnego (PPP), aż pięć dotyczy sportu. Jednak zdaniem władz miasta, dziś największe szanse na realizację ma jeden — Centrum Sportu i Rekreacji (CSiR)przy ul. Eisenberga. Jego koszt to 45 mln zł. Miasto ogłosiło już przetarg na doradztwo.

— Z badań rynkowych wynikało, że właśnie ta inwestycja cieszy się największym zainteresowaniem. Nie bez znaczenia jest lokalizacja w centrum miasta, przy głównych środkach komunikacji — mówi Przemysław Chwała z Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

www. ppp4krakow.pl
www. ppp4krakow.pl
None
None

Miasto nie wyklucza, że będzie współfinansować inwestycję. To, w jakim zakresie, okaże się po analizach i w toku negocjacji z partnerami.

— Będzie to obiekt sportowy z basenem, częścią SPA i komercyjną. Chcemy jednak dać wyłonionemu partnerowi prywatnemu dużą swobodę, dlatego będzie mógł dowolnie zagospodarować powierzchnię pod własnym kątem. Poza tym będzie odpowiadał za zaprojektowanie, budowę i eksploatację obiektu maksymalnie przez 30 lat — dodaje Przemysław Chwała.

— PPP w infrastrukturze sportowej nie ma w Polsce szczęścia. Dotychczas żaden z projektów związanych z budową obiektów sportowych nie został zrealizowany w tej formule, bowiem większość postępowań była prowadzona w formule koncesji. W przypadku CSiR w Krakowie to doradca wskaże optymalny model współpracy w ramach PPP i, miejmy nadzieję, że nie będzie to koncesja — mówi Rafał Cieślak, radca prawny z Kancelarii Doradztwa Gospodarczego Cieślak & Kordasiewicz. Przetarg na wyłonienie partnera ma być ogłoszony jeszcze w tym roku.

Zdrowy Biznes
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
×
Zdrowy Biznes
autor: Katarzyna Latek
Wysyłany nieregularnie
Katarzyna Latek
Bądź na bieżąco z informacjami dotyczącymi wpływu pandemii koronawirusa na biznes oraz programów pomocowych
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane