Sprzątanie w Ponarze

KSA
opublikowano: 30-09-2009, 00:00

Zarząd deklaruje, że ma nowe plany inwestycyjne. Wkrótce zaprezentuje je akcjonariuszom.

Zarząd deklaruje, że ma nowe plany inwestycyjne. Wkrótce zaprezentuje je akcjonariuszom.

Po poniedziałkowym mocnym wzroście akcje Ponaru taniały wczoraj przy sporych obrotach. Korekta jest zapewne związana m.in. z doprecyzowaniem intencji zarządu Polnej: spółka zainteresowana jest nie całym Ponarem, a jedynie częścią produkującą elementy i układy hydrauliki siłowej. Roszady w grupie i próby wyprzedaży jej elementów trwają już od jakiegoś czasu.

— Przygotowywana tran-sakcja jest wynikiem konsekwentnej polityki realizowania strategii przyjętej na wiosnę bieżącego roku. To kolejny etap porządkowania struktury grupy — wyjaśnia Jan Godłowski, prezes Ponaru.

Co zatem — po pozbyciu się historycznie podstawowej i najbardziej efektywnej obecnie części biznesu — miałaby robić wadowicka grupa? Władze informują, że zgodnie ze strategią Ponar ma stać się "w większym stopniu centrum inwestycyjnym".

— Zarząd ma nowe plany inwestycyjne, które w najbliższym czasie szerzej przedstawi akcjonariuszom — mówi Jan Godłowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane