Sprzedaż amerykańskich operacji TikToka odłożona

opublikowano: 10-02-2021, 15:38

Forsowana przez Donalda Trumpa sprzedaż amerykańskich operacji TikToka Walmartowi i Oracle na razie nie dojdzie do skutku - donosi “The Wall Street Journal”. Administracja nowego prezydenta USA Joe Bidena przeprowadzi własną analizę aspektów związanych z bezpieczeństwem aplikacji.

Aplikacja TikTokfot. Bloomberg
Aplikacja TikTokfot. Bloomberg

Amerykański plan wymuszenia sprzedaży przez chińską spółkę ByteDance amerykańskich operacji TikToka został odłożony na półkę na czas nieokreślony - twierdzą informatorzy “The Wall Street Journal”.

Prezydent Joe Biden dokonuje przeglądu działań swojego poprzednika w celu zweryfikowania potencjalnych zagrożeń wynikających z działalności chińskich firm technologicznych w USA.

Dyskusje między przedstawicielami firmy ByteDance i amerykańskimi urzędnikami ds. bezpieczeństwa narodowego koncentrowały się na sposobach zapobiegania dostępowi chińskiego rządu do informacji gromadzonych przez TikToka na temat amerykańskich użytkowników.

Według informatorów “The Wall Street Journal”, ​​jednym z rozważanych rozwiązań jest wykorzystanie zaufanej strony trzeciej do zarządzania danymi, co nie wymagałoby sprzedaży amerykańskich aktywów TikToka Oracle i Walmartowi. Wcześniej taki scenariusz był forsowany przez Donalda Trumpa.

Jak sugeruje dziennik, Oracle i Walmart nadal mogą być częścią potencjalnej umowy, ale zależy to od tego, w jakim stopniu administracja Bidena będzie realizować strategię zainicjowaną przez jego poprzednika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane