Sprzedaż grupy sięgnie 100 mln zł

Zbigniew Kazimierczak
opublikowano: 12-06-2006, 00:00
Obserwuj w MójPB:

Za dwa-trzy tygodnie producent wyrobów z tworzyw sztucznych zakończy akwizycję. Być może zostanie sfinansowana nową emisją akcji.

Dariusz Purgał, największy akcjonariusz Zakładów Tworzyw Sztucznych Ząbkowice-ERG, postanowił przenieść się z rady nadzorczej do zarządu spółki. Jego zadanie: pomóc w przygotowaniach do poszerzenia grupy kapitałowej dzięki nowym przejęciom.

Komunikat w drodze

— Właśnie finalizujemy jedną akwizycję. Oficjalny komunikat w tej sprawie powinien pojawić się za dwa-trzy tygodnie — mówi Jarosław Lenartowski, prezes Ząbkowic.

Chodzi o firmę zajmującą się produkcją wyrobów wtryskowych, które uzupełnią ofertę grupy. Jej roczna sprzedaż wynosi około 30 mln zł. Przynosi też zyski. Zdaniem prezesa jest nawet bardziej rentowna niż sam ERG. Zamknięcie transakcji przewiduje się na wrzesień.

— Po transakcji chcemy stworzyć grupę, której roczne przychody przekroczą 100 mln zł — dodaje Jarosław Lenartowski.

Jak akwizycja będzie finansowana?

— Mamy trzy koncepcje na realizację płatności. Musimy jeszcze porozmawiać z akcjonariuszami. Nie można wykluczyć nowej emisji akcji — tłumaczy prezes.

Swoje zarobią

Zarząd Ząbkowic ma też inne pomysły. Chce się na przykład zająć handlem taśmami, które będzie sprowadzać z Azji. To wypełnienie luki po planowanej sprzedaży własnego wydziału taśm samoprzylepnych, do czego powinno dojść w tym roku. Ząbkowice zapowiadają na ten rok zwiększenie sprzedaży o 31 proc., do 59 mln zł, i zysku ze 100 tys. zł do 3,5 mln zł.

— Podtrzymujemy to. Wszystko idzie zgodnie z planem — twierdzi prezes.

Ale jest to tylko prognoza jednostkowa. Nie obejmuje wyników zależnego Flekspolu (planowany zysk to 0,8 mln zł) i zbliżającej się akwizycji oraz profitów ze sprzedaży wydziału taśm. Spółka na razie nie decyduje się jednak na przygotowanie szacunkowych wyników finansowych dla całej grupy po jej poszerzeniu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zbigniew Kazimierczak

Polecane