Sprzedaż samochodów w Chinach zmalała w czerwcu o 12,4 proc.

  • Paweł Makosz
opublikowano: 09-07-2021, 09:43

W czerwcu całkowita sprzedaż wyniosła 2,02 mln pojazdów, wykazały dane z China Association of Automobile Manufacturers (CAAM). To spadek o 12,4 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca.

SeongJoon Cho

W okresie od stycznia do czerwca sprzedano w tym kraju 12,89 mln pojazdów, co oznacza wzrost o 25,6 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim.

Sprzedaż nowych pojazdów energetycznych (NEV), w tym pojazdów elektrycznych zasilanych bateriami, hybryd benzynowo-elektrycznych typu plug-in oraz pojazdów napędzanych wodorowymi ogniwami paliwowymi, utrzymała silne tempo, rosnąc o 139,3 proc. z 256 tys. sprzedanych egzemplarzy w zeszłym miesiącu.

Producenci NEV, tacy jak Nio, Xpeng i BYD rozwijają zdolności produkcyjne w Chinach, zachęceni rządową promocją bardziej ekologicznych pojazdów w celu zmniejszenia zanieczyszczenia. Tesla sprzedała w czerwcu 33 155 wyprodukowanych w Chinach samochodów elektrycznych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PM, Reuters

Polecane