Sprzęt mobilny nareszcie tanieje

Wiele smartfonów i tabletów kosztuje poniżej tysiąca złotych. Bo to maksymalna cena, którą gotowe są zapłacić firmy.

Ponad połowa dystrybutorów elektroniki użytkowej w Polsce spodziewa się, że w tym roku sprzedaż tabletów będzie większa co najmniej o 5 proc. w porównaniu z 2013 r. Czterech na dziesięciu oczekuje wzrostu powyżej 10 proc. – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Colorovo, marki własnej spółki ABC Data.

- Jeszcze kilka lat temu urządzenia te znane były właściwie tylko specjalistom i entuzjastom technologicznych nowinek. Dziś zajmują coraz ważniejszą pozycję na rynku i stają się bardzo popularne wśród wszystkich grup klientów – komentuje Dobrosław Wereszko, członek zarządu ABC Daty.

Uczestnicy sondażu zwracają uwagę, że tablety coraz częściej pełnią rolę samodzielnych komputerów osobistych lub ważnych narzędzi biznesowych. Tanieją, co dodatkowo wpływa na ich upowszechnianie. Górna granica ceny to 1 tys. zł. Wymóg wobec służbowych sprzętów mobilnych to wbudowany modem 3G, który pozwala na łatwe korzystanie z internetu za pośrednictwem karty SIM. Istotne dla firm jest również dobre wsparcie techniczne producenta i tzw. software development, czyli możliwość rozwijania własnych aplikacji, aby jak najlepiej dostosować produkt do potrzeb użytkownika. Najpopularniejszy system operacyjny w tabletach w 2013 r. to – według ankietowanych – Android. Respondenci wskazują jednak na rosnącą popularność Windows 8.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Sprzęt mobilny nareszcie tanieje