Średnie spółki dyktują tempo

KRZYSZTOF WALENCZAK, dyrektor generalny Societe Generale Oddział w Polsce
opublikowano: 26-03-2018, 22:00

KOMENTARZ PARTNERA RAPORTU GIEŁDOWA SPÓŁKA ROKU 2017:

Ostatnie edycje rankingu Giełdowa Spółka Roku wyraźnie pokazują, że największy sukces na rodzimej giełdzie osiągają spółki o średniej wielkości. Konsekwentnie realizują strategie i zdobywają nowe rynki. Rozwój opierają niejednokrotnie na innowacjach i nowych technologiach. To właśnie sprawia, że CD Projekt po raz trzeci z rzędu wygrał ranking, a Work Service został zwycięzcą w kategorii „Perspektywy rozwoju”. Wejście na giełdę okazało się dla tych spółek trampoliną do spektakularnego rozwoju, nie tylko pod względem pozyskania kapitału, lecz również zdobycia rozpoznawalności i większej efektywności zarządzania.

Tę drogę przeszedł Work Service, rozpoczynając swoją przygodę z giełdą w 2012 r. Jest to pierwsza firma z branży HR, która skorzystała z możliwości, jakie daje rodzimy parkiet. Co więcej, jako pierwsza polska spółka zdecydowała się na dual listing, wchodząc w 2016 r. na London Stock Exchange. Konsekwentna realizacja ambitnej strategii rozwoju posłużyła zbudowaniu marki regionalnego lidera.

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, zdobywca drugiego miejsca w kategorii „Perspektywy rozwoju”, jest jedną z nielicznych dużych spółek w gronie tegorocznych laureatów. Spółka osiągnęła w ostatnim roku rekordowy zysk 2,9 mld zł. Na jej sukces wpływa bieżące dostosowywanie strategii do warunków rynkowych oraz dywersyfikacja strategii inwestycyjnejpod względem ryzyka.

Trzecie miejsce w kategorii „Perspektywy rozwoju” przypadło ex aequo Asseco South Eastern Europe i Benefit Systems. Obie spółki zawdzięczają swój sukces dobremu wyczuciu potrzeb rynkowych i wyjściu do klienta z przemyślaną ofertą. Obie stawiają na dalszy rozwój, innowacyjność i ekspansję w regionie.

Ranking po raz kolejny pokazuje, że na warszawskiej giełdzie jest wiele intensywnie rozwijających się podmiotów średniej wielkości. Dzięki mądremu zarządzaniu i konsekwentnej realizacji umiejętnie dobranej strategii rozwoju mogą one pochwalić się świetnymi wynikami finansowymi i z powodzeniem rywalizować na arenie międzynarodowej. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KRZYSZTOF WALENCZAK, dyrektor generalny Societe Generale Oddział w Polsce

Polecane