Średzka Woda ma wpływ

Patrycja Dzierkacz
opublikowano: 15-11-2018, 22:00

2 lata na skanalizowanie całej gminy Środa Śląska — to główny cel Średzkiej Wody. Główny, ale nie jedyny.

— Wszystko wskazuje na to, że w ciągu dwóch lat Środa Śląska zostanie skanalizowana w 100 proc. Równolegle pracujemy nad tym, by do 2019 r. skanalizowane zostały też miejscowości Lipnica oraz Środa Śląska: ul. Ogrodnicka i ul. Miłosza, w których trwają prace kanalizacyjne — mówi Antoni Biszczak, prezes spółki Średzka Woda.

Plany spółki na tym się jednak nie kończą. Jak mówi prezes Biszczak, gmina wciąż się rozbudowuje, powstają nowe budynki mieszkalne, zakłady przemysłowe.

— Skutkuje to tym, że co roku budujemy kilka kilometrów nowych wodociągów oraz kanalizacji — informuje szef Średzkiej Wody.

Co istotne, spółka regularnie zajmuje się też modernizacją istniejących już sieci, tak by utrzymać poziom sieci wodno-kanalizacyjnej na jak najwyższym poziomie.

— Najważniejsza zawsze była i będzie dla nas jakość życia mieszkańców gminy oraz jej rozwój — podkreśla Antoni Biszczak.

By utrzymać dobre relacje z mieszkańcami i ułatwiać im zrozumienie specyfiki działalności spółki, władze Średzkiej Wody zadbały też o jak najlepszą komunikację. Działaniem, które tego dowodzi, jest powstanie systemu E-KLIENT, niedawno uruchomionego przez Średzką Wodę.

— Dzięki niemu można sprawdzić stan należności, odczyt wodomierza, ale też otrzymać drogą elektroniczną fakturę, a nawet ustawić powiadomienia SMS-owe o wystawieniu faktury czy przerwie w dostawie wody — mówi Antoni Biszczak.

Jednocześnie, aby przybliżyć klientom Średzkiej Wody procedury dotyczące poszczególnych spraw, opracowano specjalny poradnik.

— W przejrzysty sposób wyjaśnia on skomplikowane nieraz procedury — dodaje prezes.

Wszechstronna, ukierunkowana na rozwój gminy i podniesienie komfortu życia mieszkańców działalność spółki została wyróżnioną Polską Nagrodą

Inteligentnego Rozwoju. Wyróżnienie wręczono w październiku tego roku podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Średzka Woda została doceniona za wysiłki na rzecz ochrony środowiska i lokalnej społeczności.

— Przyznany tytuł jest dla nas również zobowiązaniem na przyszłość. „Dobra woda, czyste środowisko, zadowoleni mieszkańcy” to strategia, którą spółka realizuje w codziennej pracy — podkreśla prezes Biszczak.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Patrycja Dzierkacz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu