Śrem myśli o rynku Catalyst

TM
opublikowano: 06-10-2010, 13:15

Kolejna gmina może niedługo znaleźć się na rynku giełdowym.

Pod września wielkopolski Śrem dokonał wyboru agenta emisji miejskich obligacji. Została nim Nordea, która przebiła ceną PKO BP i Millennium. Miasto, leżące 42 km na południe od Poznania, wypuści papiery warte 12 mln zł.
- Do obrotu giełdowego mają wejść obligacje za 2 mln zł. Do pierwszych notowań może dojść już za miesiąc - tłumaczy Krzysztof Grybionko z firmy Inwest Consulting, która doradzała miastu przy wyborze agenta obligacji.
Liczący ponad 30 tys. mieszkańców Śrem potrzebuje pieniędzy na realizację miejskich inwestycji. W tym roku wydatki na ten cel wyniosą ponad 26 mln zł.
- Pieniądze przeznaczymy na inwestycje związane z inwestycjami drogowymi oraz infrastrukturą społeczną - dodaje Magdalena Panke, skarbnik gminy.
Z biuletynu informacji publicznej wynika, że w tym roku budżet Śremu zakłada dochody na poziomie 102 mln zł, a wydatki - 117 mln zł. Po półroczu zrealizowano je odpowiednio w 47,6 proc. oraz 41,4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: TM

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu