SSK ma w ofercie CMCF

Kamil Kosiński
13-03-2002, 00:00

Do końca 2002 r. wrocławska spółka Surfland Systemy Komputerowe zamierza znaleźć około 10 klientów na oprogramowanie do planowania finansowego niemieckiej firmy CMFC.

Pod koniec 2001 r. wrocławska spółka Surfland Systemy Komputerowe (SSK) zawarła z niemiecką firmą CMFC Finance Software umowę, na mocy której przejęła od niej wyłączne prawa do sprzedaży, wdrażania i rozwoju oprogramowania CMFC na terenie Polski.

— Nasz partner posiadał w Polsce spółkę zależną. Obecnie ona już nie istnieje, a większość jej pracowników przeszła do naszej firmy. Nie ma jednak żadnych związków kapitałowych między nami a CMFC — informuje Jerzy Siemiński, prezes Surfland Systemy Komputerowe.

Aplikacje CMFC były rozwijane przez polskich programistów od 1991 r. Znalazły na razie w naszym kraju tylko jednego klienta. Nie bez znaczenia było pewnie i to, że program nie był nawet w pełni spolonizowany. Proces ten kończy właśnie nowy dystrybutor, który liczy na to, że niebawem aplikacje CMFC zdobędą większą popularność na naszym rynku. Do końca 2002 r. chce nimi zainteresować około 10 firm z branży finansowej i handlowej.

Nie jest to system klasy ERP ani samodzielny program finansowo-księgowy. Poprzez system bankowości elektronicznej zapewniają automatyczną aktualizację danych dotyczących codziennej obsługi wyciągów bankowych i wprowadza te dane do systemu księgowego. Moduł zarządzania ryzykiem instrumentów finansowych o zmiennej stopie procentowej podpowiada, co zrobić z wolnymi środkami.

— Koszt wdrożenia może być określony dopiero po rozpoznaniu szczegółów planowanej konfiguracji. Można jednak przyjąć, że cena pełnej instalacji dla 20 użytkowników, łącznie z wdrożeniem i szkoleniami, to około 300 tys. zł netto — dodaje Jerzy Siemiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Technologie / SSK ma w ofercie CMCF