Stabilizacja przed decyzją RPP

Anna Borys
opublikowano: 31-05-2006, 00:00

Rentowności obligacji zmieniały się wczoraj w bardzo wąskich granicach. Dzień upłynął na oczekiwaniu na dzisiejszą decyzję Rady Polityki Pieniężnej (RPP) w sprawie wysokości stóp procentowych. Analitycy prognozują, że się one nie zmienią.

Rynek czeka też na dane GUS o wzroście gospodarczym w pierwszym kwartale. Analitycy spodziewają się, że wyniósł on 5 proc. PKB. Innego zdania jest resort finansów, który szacuje, że gospodarka przyspieszyła do 4,9 z 4,2 proc. w ostatnim kwartale 2005 r. Ta rozbieżność wprowadza niepewność na rynku.

Nic więc dziwnego, że gracze niechętnie wczoraj inwestowali. O godz. 15.30 rentowność dwuletnich papierów skarbowych spadła do 4,42 proc., z 4,44 proc. w poniedziałek, pięcioletnich utrzymała się na poziomie 5,02 proc. Dochodowość dziesięcioletnich obligacji wzrosła do 5,30 proc., wobec 5,29 proc. dzień wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu