Stabilność pomnoży odsetki

opublikowano: 25-09-2017, 22:00

Finanse osobiste: Na standardowych lokatach walutowych w Banku Zachodnim WBK można liczyć na 0,15 proc. odsetek w skali roku w przypadku lokaty w euro, założonej na 12 miesięcy i na 0,35 proc. w przypadku rocznej lokaty w dolarze. Ci, którzy chcieliby otrzymać więcej, muszą podjąć większe ryzyko i nie wykluczyć tego, że za 18 miesięcy otrzymają tylko i aż zdeponowany kapitał.

Bank oferuje bliźniacze lokaty strukturyzowane w euro i dolarze — obie z dopiskiem „Stabilna para”, choć nazwa nie do końca dobrze oddaje zasady produktu, bo kursy mogą się nawet mocno wahać, ważne tylko, by w określonych z góry datach (co trzy miesiące) notowania zmieściły się w zdefiniowanych przedziałach. W przypadku euro przedział będzie pochodną kursu NBP z 18 października 2017 r. powiększonego o plus/minus 9 groszy.

Za każde zameldowanie się w nim w dniu obserwacji naliczany będzie kupon w wysokości 0,125 proc. Jeśli kurs znajdzie się poza przedziałem, odsetki wyniosą zero. W optymistycznym wariancie depozyt zamknie się z odsetkami w wysokości 0,75 proc. za 18 miesięcy, czyli 0,5 proc. w skali roku.

Wyższy maksymalny zysk może być naliczony w korzystnym dla klienta scenariuszu notowań USD/PLN. Może to być nawet 2,4 proc. za 18 miesięcy (czyli 1,6 proc. w skali roku). Warunkiem jest to, by w sześciu dniach obserwacji (co trzy miesiące) kurs dolara znalazł się w przedziale o szerokości 18 groszy wokół kursu z 18 października. W obu produktach próg wejścia to 5 tys. jednostek danej waluty. Subskrypcja trwa do 17 października.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu