Stabilny rozwój Empiku

KSA
opublikowano: 17-05-2010, 00:00

NFI EMF zamierza otworzyć w tym roku ponad 80 placówek. Wskaźnik zadłużenia ma nie wzrastać.

NFI EMF zamierza otworzyć w tym roku ponad 80 placówek. Wskaźnik zadłużenia ma nie wzrastać.

Grupa Empik Media Fashion (EMF) zanotowała w I kwartale 5,9-procentowy wzrost przychodów, do blisko 600 mln zł. Miała jednak 6,7 mln zł straty na działalności podstawowej, wobec 5,8 mln zł zysku przed rokiem.

— Zwracam uwagę na to, że w ubiegłym roku mieliśmy prawie 36 mln zł pozostałych zysków operacyjnych netto, bo rozwiązaliśmy tworzone przez lata rezerwy na ryzyko związane z zamknięciami sklepów — mówi Jacek Bagiński, dyrektor finansowy EMF.

W placówkach porównywalnych w I kwartale wzrosła sprzedaż w Empikach (2,2 proc.) i Smykach oraz niemieckiej sieci dziecięcej Spiele Max (4 proc.). Gorzej było natomiast w szkołach językowych (spadek o 4 proc.) i segmencie odzieżowo-kosmetycznym (spadek o 5,6 proc.).

— I tak jesteśmy zadowoleni, bo nasza konkurencja w segmencie odzieżowym odnotowała znacznie większe spadki — podkreśla Maciej Szymański, prezes EMF.

Spółka po ubiegłorocznej restrukturyzacji stawia na stabilny rozwój. Planuje otworzyć w tym roku ponad 80 placówek — w I kwartale otworzyła 14, ale 14 też zamknęła. W kolejnych kwartałach zamknięć ma być mniej. Przychody mają się zwiększyć o około 10 proc. przy niezmienionym stosunku długu netto do EBITDA.

— Mamy zamiar utrzymać ten wskaźnik na podobnym poziomie jak w 2009 r., czyli maksymalnie 2,5 — informuje Jacek Bagiński.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KSA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy